برای ماسک آکنه ؛ 10 ماسک موثر و خانگی


بسیاری از افرادی که روی پوست خود آکنه می گیرند ، به بهترین ماسک برای آکنه نیاز دارند. آکنه یکی از جدی ترین مشکلاتی است که برخی افراد آن را می شناسند و می خواهند از شر آن خلاص شوند.

علل ایجاد آکنه بسیار متفاوت است و با یافتن علت آن می توانید آنها را از بین ببرید. ماسک های ضد آکنه یکی از راه های درمان آکنه داشتن انواع مختلف است و هر کدام مزایا و ویژگی های متفاوتی دارند.

از آنجا که اکثر مردم با ماسک های ضد آکنه آشنا نیستند ، بنابراین ما برخی از ماسک های بسیار مهم و موثر ضد آکنه را معرفی می کنیم.

مزایای ماسک های آکنه

مزایای ماسک های آکنه

ماسک های ضد آکنه برای از بین بردن آکنه آنها دارای مزایای زیادی هستند و از آنجا که انواع مختلفی دارند ، هر یک ویژگی ها و مزایای زیادی دارند.

برای ماسک های آکنه ، ماسک های آکنه م effectiveثر هستند و چون کل صورت را می پوشانند ، می توان از آنها برای درمان و درمان هر نوع آکنه استفاده کرد.

ترکیبات موجود در ماسک های ضد آکنه برای درمان و از بین بردن آکنه عالی است. شما می توانید از هر چیزی که می خواهید برای از بین بردن هر گونه جوش استفاده کنید ، در اینجا مهمترین آنها برای شناخت بهتر آنها ذکر شده است.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم جوش ها چیست و سپس راه حلی برای درمان آنها پیدا کنید.

هر تخمیر را فقط در 15 روز تنظیم کنید

بسته آکنه صورت

من قول می دهم این آخرین باری است که در صورت خود آکنه دارید ከፈለጉ اگر می خواهید جوش ها را در هر 15 روز بدون هیچ مشکلی از بین ببرید! روی دکمه زیر کلیک کنید.

یک کاسه 15 روزه حذف نهال


10 ماسک برای آکنه معرفی کنید و آنها را از بین ببرید

همانطور که گفته شد ، برای ماسک های آکنه از بهترین راه ها برای جلوگیری از آن آکنه عمدتا افراد روی پوست را درگیر می کند.

البته برخی از افرادی هستند که می خواهند از ماسک های ضد آکنه استفاده کنند ، اما ممکن است نوع آنها را به خوبی نشناسند. به همین دلیل ، در ادامه ، برخی از مهمترین آنها را معرفی می کنیم:


 1. جو دوسر و سرکه سیب

  بلغور جو دوسر و سرکه سیب ؛

این ماسک یکی از بهترین ماسک های ضد آکنه است که برای از بین بردن آکنه استفاده می شود.

سرکه سیب سرشار از اسیدهای چرب و ویتامین است و تأثیر غیرمعمول روی لایه برداری پوست دارد.

بسیاری از مردم نقاط قهوه ای بقیه آکنه روی صورت دارند و می توان آنها را با سرکه سیب درمان کرد. می توانید از جو دوسر و سرکه سیب به عنوان عصاره بسیار قوی استفاده کنید.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید از 2 قاشق غذاخوری جو خام روی سطحی نازک استفاده کنید. سپس باید یک قاشق غذاخوری عسل و یک چهارم قاشق غذاخوری سرکه سیب را به این مخلوط اضافه کنید ، خوب مخلوط کنید تا یکدست شود.

برای افزایش عملکرد این ماسک ، می توانید یک قطره روغن درخت چای برای افزایش قدرت آکنه آن را اضافه کنید.

قبل از استفاده از این ماسک شما باید صورت خود را تمیز کنید و روی صورت خود بمالید تا خوب خشک شود. بعد از 15 دقیقه صورت خود را با آب گرم بشویید.


 1. ماسک لیمو ، ماست و سفیده تخم مرغ

  ماسک لیمو ، ماست و سفیده تخم مرغ ؛

این ماسک یکی دیگر از ماسک های ضد آکنه است که برای درمان لکه ها استفاده می شود.

این ماسک دارای خواص ضد باکتریایی است که با لیمو بسیار بهبود یافته است.

شما همچنین باید بدانید ماست و لیمو از بهترین پوست های صورت هستند شما می توانید تا حد امکان از شر آکنه خلاص شوید. با وجود سفیده تخم مرغ ، میزان پروتئین این ماسک بسیار زیاد است سیستم محافظت از پوست آن کمک می کند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، چهار قاشق چای خوری آب لیمو را با دو قاشق چای خوری عسل ترکیب کرده و سپس سه قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه کنید. سپس سفیده تخم مرغ را اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط کنید.

اگر راه حل پیدا شد ، باید شل باشید کمی آرد ذرت به آن اضافه کنید تا یک شکل صاف و یکدست شود. شما باید این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب گرم بشویید.


 1. ماسک خیار و آلوئه ورا

  ماسک خیار و آلوئه ورا ؛

این ماسک یکی دیگر از ماسک های ضد آکنه است که تاثیر بسزایی در از بین بردن آکنه دارد.

فقط آلوئه ورا می تواند آکنه را درمان کند و وقتی با زیره ترکیب شود ، بسیار قوی است.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید کدو تنبل را بجوشانید و دو قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا به آن اضافه کنید. اگر یک قاشق عسل به آن اضافه کنید نیروی الاستیک از این هم بیشتر خواهد بود. این ماسک را روی صورت خشک خود بمالید و بعد از 15 دقیقه بشویید.


 1. ماسک توت فرنگی و خامه ترش

  ماسک کرم توت فرنگی و مخمر ؛

این ماسک یکی از موثرترین ماسک های ضد آکنه در اروپا است.

کرم مخمر سرشار از اسید لاکتیک و توت فرنگی دارای ویتامین C است که هر دو به درمان آکنه کمک می کند.

شما از این ماسک برای صورت خود استفاده می کنید طراوت و جوانی بخشیده می شوید و این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید چند عدد توت فرنگی رسیده را خوب آسیاب کرده و هم بزنید تا یک محلول همگن تشکیل شود. پس از استفاده از این ماسک ، باید آن را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.


 1. ماسک موز و عسل

  ماسک موز و عسل ؛

این ماسک یکی دیگر از ماسک های ضد آکنه است که برای درمان لکه های پوستی استفاده می شود.

همه ما با فواید عسل آشنا هستیم و فواید آن به موز اضافه می شود.

تهیه و مقایسه این ماسک با ماسک های دیگر بسیار آسان است کم هزینه به همین دلیل است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید دو قاشق غذاخوری عسل و موز را با هم ترکیب کرده و خوب مخلوط کنید تا یک ماسک صاف و کرکی ایجاد شود. این ماسک را به مدت 10 دقیقه روی صورت تمیز بمالید و سپس کاملاً با آب گرم بشویید.

اگر از این ماسک یک بار در روز استفاده کنید ، نتایج غیرمعمول را مشاهده خواهید کرد.

 1. ماسک پیاز و جو برای آکنه

  ماسک پیاز و جو برای آکنه

همه ما می دانیم که پیاز فواید زیادی دارد و می تواند برای درمان بسیاری از بیماری ها و بیماری ها مورد استفاده قرار گیرد.

پیاز انرژی زیادی در تشکیل کلاژن دارد و می تواند سلول های پوست را بازسازی کند. جو همچنین می تواند به عمق منافذ پوست نفوذ کند.

ماسک پیاز و جو از رشد آکنه جلوگیری کرده و به طور موثر آکنه را از بین می برد.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ابتدا باید جو را بجوشانید و یک پیاز به آن اضافه کنید. اگر احساس می کنید این ماسک کافی نیست کمی عسل آن را اضافه کنید. توصیه می شود هفته ای یکبار از این ماسک استفاده کنید و به مدت 15 دقیقه آن را روی پوست بگذارید تا از شر جوش ها خلاص شوید.


 1. ماسک خاک رس و سفیده تخم مرغ

  ماسک خاک رس و سفیده تخم مرغ ؛

این ماسک تمام آلودگی های پوست را از بین می برد ، در واقع از آن استفاده می شود منافذ پوست را به خوبی تمیز می کند و برای پوست های خشک ایده آل است. برای کسانی که چند ساعت در روز در خارج از منزل هستند ، بهتر است از این ماسک برای از بین بردن آکنه استفاده کنند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید دو قاشق غذاخوری خاک رس را با نشاسته ذرت مخلوط کرده و سپس سفیده تخم مرغ را به آنها اضافه کنید. می توانید از آن برای افزایش اثربخشی این ماسک برای از بین بردن آکنه استفاده کنید یک قطره روغن بابونه اضافه کردن.

این ماسک را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود قرار دهید ، سپس صورت خود را کاملاً بشویید تا پوست شما از جوش ها پاک شود.


 1. ماسک لیمو نمک و سفیده تخم مرغ

  ماسک لیمو و سفیده تخم مرغ ؛

آب لیمو یکی از بهترین ترکیبات برای آکنه است که می تواند تأثیر زیادی در درمان آنها داشته باشد. سفیده تخم مرغ پروتئین زیادی دارد و می تواند پوست شما را از آکنه پاک کند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید سفیده تخم مرغ را جدا کرده و مقداری آب لیمو به آن اضافه کنید. این ماده و ماسک باید ضخیم باشد و سپس به صورت شما بمالد ، بنابراین بهتر است این ماسک را به خوبی مخلوط کنید.


 1. ماسک جوش شیرین

  ماسک جوش شیرین ؛

این ماسک راه دیگری برای از بین بردن آکنه است که از زمان های قدیم به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. جوش شیرین خواص زیادی دارد خواص زیادی دارد و بنابراین یکی از بهترین ماسک ها برای آکنه نامیده می شود.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید و سپس ماسک را به خوبی روی صورت خود بمالید و بعد از 10 دقیقه ماسک را با آب گرم بشویید.


 1. ماسک عسل و شراب برای آکنه

  ماسک عسل و شراب برای آکنه

این ماسک همچنین یکی از موثرترین و م effectiveثرترین ماسک ها برای از بین بردن آکنه است. انگور دارای خواص زیادی مانند عسل است درمان بسیاری از مشکلات مهم است.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید انگور و عسل را نیز با هم ترکیب کنید آرد ذرت به آن اضافه کنید و نتیجه را دو برابر کنید. سپس این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس کاملاً با آب گرم بشویید.


خلاصه ماسک آکنه:

همانطور که قبلاً ذکر شد ، ماسک های ضد آکنه تأثیر زیادی بر آکنه دارند و بنابراین می توان از آنها برای از بین بردن آکنه استفاده کرد.

ماسک های مختلف ضد جوش وجود دارد و هر کدام ویژگی ها و ویژگی های متفاوتی دارند که می خواهید به طور م ofثر از شر آکنه خلاص شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *