برای خنثی کردن رفلاکس اسید از غذاهای قلیایی استفاده کنید

خوردن غذاهای قلیایی بیشتر یک راه عالی برای متعادل کردن رژیم غذایی و کاهش اثرات بیماری رفلاکس اسید است. در واقع، رژیم غذایی با اسید بالا علاوه بر بیماری رفلاکس اسید می تواند علت بسیاری از مشکلات سلامتی دیگر نیز باشد.

رژیم غذایی کم قلیایی سلول ها و مایعات بدن را به شدت اسیدی می کند. این یک مشکل بزرگ در بسیاری از کشورهای غربی است، به ویژه در آمریکای شمالی که در آن رژیم اسیدی می تواند باعث رژیم غذایی غنی از چربی و قند شود. رژیم های غذایی کم قلیایی نیز عامل بسیاری از بیماری ها، به ویژه روماتیسم و ​​آرتریت هستند. به گفته نویسنده میشل کوگان در کتاب تغذیه جدید، “اسیدوز استخوان ها را از بین می برد، زیرا بدن مجبور است مواد معدنی قلیایی را از آنها بدزدد تا PH خون را به محدوده اسیدی کاهش ندهد.”

علائم رژیم غذایی با اسید بالا

علائم رایج خوردن یک رژیم غذایی نامتعادل می تواند شامل اسیدی بودن بیش از حد باشد. اسهال، احتباس آب، میگرن، خستگی، بوی بد دهان، بی خوابی، سوزش زبان و دهان. جدی ترین عواقب GERD شامل آسم، درد قفسه سینه و حتی سرفه خونی در مورد ازوفاژیت فرسایشی است.

رژیم های غذایی قلیایی برای مبارزه با طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی از جمله دیابت و چاقی ایجاد شده اند و می توانند به کاهش وزن کمک کنند. این رژیم‌های غذایی قلیایی باید همراه با یک برنامه غذایی سالم که شامل وعده‌های غذایی کوچک‌تر در طول روز به جای دو وعده غذایی بزرگ باشد، استفاده شود.

تعادل اسید قلیایی صحیح از فردی به فرد دیگر کمی متفاوت است و به سطح فعالیت شما نیز بستگی دارد. معمولاً هر چه بیشتر تحرک داشته باشید، نیاز به خوردن غذاهای قلیایی بیشتری دارید. به طور کلی نسبت غذاهای اسیدی به غذاهای قلیایی باید بین ۲:۱ تا ۴:۱ باشد.

شامل غذاهای قلیایی بادام، نارگیل، شیر، شیر، کشمش، طالبی، انجیر، زیتون، موز، شکلات، آووکادو، انگور، سیب زمینی، کدو تنبل، اسفناج، کاهو، کنگر فرنگی، کلم بروکلی، خیار و قارچ.

شامل غذاهای بسیار اسیدی لوبیا، کره، پنیر، سرکه، قهوه، تاپیوکا، تخم مرغ، گوشت، هلو، آلو، انواع توت ها، شراب و سایر نوشیدنی های الکلی. تنباکو و دستور العمل های حاوی خاکستر نیز اسیدی هستند.

علاوه بر غذاهای اسیدی و غذاهای قلیایی، تعداد زیادی مواد غذایی با pH خنثی نیز وجود دارد. این شامل؛ شکر، عسل، شربت، مارگارین و روغن های پخت و پز.

رفلاکس اسید زمانی اتفاق می‌افتد که اسفنکتر بین معده و مری شل شود در حالی که اینطور نیست. این اجازه می دهد تا اسید معده به مری جریان یابد. هنگامی که این رفلاکس اسید بیشتر اتفاق می افتد، به آن بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) می گویند. این در نهایت می تواند باعث فرسایش یا ایجاد زخم در پوشش داخلی مری شود.

انواع مختلفی از داروها و داروها وجود دارد که معمولاً برای مبارزه با سوزش سر دل و سایر علائم بیماری رفلاکس اسید استفاده می شود، اما درست غذا خوردن و اطمینان از داشتن رژیم غذایی غنی از غذاهای قلیایی کافی نه تنها برای این مشکلات سلامتی ضروری است. اما برای بدن.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر