“برای بهبود سلامتی خود هرگز دیر نیست” – دکتر رژیم غذایی


آرتور- H_16x9

آرتور هیزلدن در ۸۷ سالگی پیامی برای همه کسانی که گوش می دهند دارد: رژیم غذایی خود را تغییر دهید تا کربوهیدرات های شیرین، فرآوری شده یا نشاسته ای را حذف کنید. برای به دست آوردن سلامتی بهتر هیچ وقت دیر نیست!

“صبر نکن. همین حالا این کار را انجام بده!» می گوید آرتور، که باورش نمی شود در سال ۲۰۱۱ پس از یک عمل جراحی بای پس سه گانه، که او را حدود ۵ ماه در بیمارستان نگه داشت، چقدر به مرگ نزدیک شد و در اثر حمله قلبی و عفونت زخم متعاقب آن نزدیک شد.

در آن زمان، قبل از بحران سلامتی، اعتقاد بر این بود که او برای یک پیرمرد فعال ۷۶ ساله در سلامت کامل بود. مطمئناً وزن او سال به سال بالا رفته است. اجازه داد کمربندش شکاف کوچکی را ببندد. قند خون او نیز تا محدوده دیابت بالا می رفت. او معتقد بود که همه چیز بخشی از پیری است.

به خوردن کربوهیدرات های شیرین مورد علاقه او مانند کلوچه های خانگی، تعداد انگشت شماری دانه های ژله ای و بسته های کامل کوکی های شکلاتی در یک جلسه ادامه دهید.

آرتور به یاد می‌آورد: “فکر نمی‌کردم مهم باشد. اکنون وقتی به این فکر می‌کنم که رژیم غذایی من چقدر خطرناک است، دچار غاز می‌شوم.”

مبارزه او با مرگ او را به جستجوی راه هایی برای بهبود سلامتش سوق داد. او رژیم غذایی کم کربوهیدرات را پیدا کرد و کارهای اولیه موسس رژیم غذایی دکتر آندریاس انفلد، MD را کشف کرد. ما برای اولین بار داستان تحول الهام بخش آرتور را در دکتر رژیم غذایی در سال ۲۰۱۶ ارائه کردیم.

از آن زمان، او به طور منظم با دکتر رژیم غذایی در تماس بوده و سالانه پیام هایی را در بخش نظرات زیر داستان خود ارسال می کند.

ما دوباره با او تماس گرفتیم تا از او بخواهیم که به‌روزرسانی در مورد وضعیت سلامتی خود را به اشتراک بگذارد.

باورنکردنی است که در ۸۷ سالگی، او هنوز کار بزرگی انجام می دهد – او از سلامت جسمی و شناختی عالی برخوردار است، تقریباً روزانه در باغ خود کار می کند و سبزیجات کم کربوهیدرات خود را پرورش می دهد.

تنها تاسف من این است که اگر ۲۰ سال پیش آنچه را که اکنون می‌دانم می‌دانستم، مجبور نبودم کل درام سلامتی را تحمل کنم.

در اینجا یک به روز رسانی از داستان آرتور، خلاصه و ویرایش شده است.


نام شما، سن و سال و محل زندگی شما چیست؟

من آرتور ۸۷ ساله هستم و در نیوزلند زندگی می کنم.


قبل از اینکه رژیم کم کربوهیدرات را کشف کنید، وضعیت سلامتی شما چگونه بود؟

فکر می کردم حالم خوب است، اما وقتی در مارس ۲۰۱۱ دچار حمله قلبی ناگهانی شدم، می دانستم که اینطور نیستم.

شش ماه پس از حمله قلبی بسیار ترسناک بود. عمل بای پس سه گانه انجام دادم و یک هفته بعد مرا به خانه فرستادند. اما زخم قفسه سینه من عفونت بیمارستانی را گرفت. مجبور شدم ایزوله شوم و سه عمل جراحی دیگر انجام دهم.

در بیمارستان سکته کردم. حدود پنج ماه در بیمارستان بودم و تقریباً چند بار جانم را از دست دادم. وقتی وارد بیمارستان شدم دیابت داشتم. وقتی بالاخره پنج ماه بعد از بیمارستان خارج شدم، به دیابت نوع ۲ مبتلا شدم.

من انواع داروها را مصرف کرده ام: برای کلسترول بالا، فشار خون بالا، قند خون بالا. من ۱۹۸ پوند (۹۰ کیلوگرم) وزن داشتم و مدام درد داشتم. علاوه بر این، آب مروارید در چشم راست من در حال شکل گیری بود.

می‌دانستم که اگر بخواهم سلامتی خود را به دست بیاورم باید اقدامات جدی انجام دهم.

شروع به تحقیق کردم و متوجه شدم که غذای کامل و کربوهیدرات کم مصرف می کنم.

مدت کوتاهی پس از خروج از بیمارستان شروع به خوردن یک رژیم کم کربوهیدرات کردم. من اکنون نزدیک به یک دهه است که به این شکل غذا می‌خورم و تا آخر عمرم به این شکل غذا می‌خورم.

من قصد دارم مرده، سالم، در باغم بیفتم.


سلامتی شما چگونه بهبود یافته است؟

حدس می‌زنم به‌عنوان فردی که در ماه مه ۸۸ ساله می‌شود، کار بدی انجام نمی‌دهم.

وزن من بین ۱۳۹ تا ۱۴۳ پوند (۶۳ تا ۶۵ کیلوگرم) ثابت است. من انرژی زیادی دارم. من تقریباً روزانه در باغم کار می کنم.

عملکرد شناختی خوبی دارم و قند و فشار خون عالی دارم. دکترم به من گفت هیچ نشانه ای از آسیب قلبی ندارم. آب مروارید که ناپدید شده بودم!

در حال حاضر روز غذا خوردن شما چگونه است؟

من در تمام طول سال سبزیجات باغم را می خورم. من کلم بروکلی، کلم، پیاز، کدو سبز، لوبیا کوهنوردی، شاتوت سوئیس، کلم بروکسل و تره فرنگی می کارم. من آنها را فریز می کنم تا بتوانم آنها را در زمستان داشته باشم، اما برخی مانند تره فرنگی در تمام طول سال می توانم رشد کنم. من یک تخت قاصدک دارم که به سبزی هایم اضافه می کنم. من یک درخت آووکادو دارم.

من معمولا یک وعده غذایی در روز، حوالی ظهر. معمولاً گوشت و سبزیجات است. من استیک بره یا گوشت گاو محلی (با علف، چربی باقیمانده) را از مزارع اطراف تهیه می کنم. من همچنین تخم مرغ محلی رایگان دریافت می کنم.

وعده ظهر امروز من برنج گل کلم و کدو سبز مخلوط با سه تخم مرغ، پخته شده روی تختی از بیکن چرب، با پنیر روی آن، چاشنی شده با نمک، فلفل و زردچوبه بود. خوش طعم.

من هم خودم آبگوشت استخوانی درست می کنم که در طول روز می نوشم. من از گاوهای پرورش یافته در مزرعه دخترم استخوان گاو می گیرم. در زودپز، آنها را با موسیر، پیاز و/یا کلم بجوشانید تا زمانی که استخوان ها قهوه ای شوند، نمک، فلفل و زردچوبه را مزه دار کنید.


افکار نهایی؟

من گواه این هستم که “شما می توانید به سگ پیر ترفندهای جدیدی بیاموزید!”

با تشکر از آندریاس و افراد فوق العاده در Diet Doctor، من از زندگی بدون درد لذت می برم.

چه کسی فکر می کرد من اینجا بمانم؟ و برای فکر کردن، تقریباً انجام دادم.

خوشحالم که پزشکان بیشتری «بیرون می آیند» و از این شیوه غذا خوردن حمایت می کنند.

من فکر می کنم سال ۲۰۲۲ سال خوبی برای پیام کم کربوهیدرات خواهد بود. اطلاعات دریافتی آنلاین در حال افزایش است. “دکتر سال” نیوزلند ما و همتای استرالیایی او اکنون در حال انتشار این پیام هستند. امیدوارم افراد بیشتری یاد بگیرند قبل از اینکه خیلی دیر شود.


آرتور، دهه موفقیت سالم شما، پس از این قسمت ترسناک در بیمارستان، تأیید زندگی است.

از اینکه به اشتراک گذاری به روز رسانی های داستان خود ادامه می دهید متشکریم.

~ آن مولینز
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/