بدانید چه داروهایی برای درمان نقرس حاد استفاده می شود

نقرس شایع ترین بیماری گزارش شده در تاریخ دنیای پزشکی است. سالانه تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان از این بیماری رنج می برند. این یک آرتریت متابولیک است و بسیار دردناک است. بدتر این است که خیلی سریع رخ می دهد. در طول حمله نقرس نواحی مفصل قرمز، متورم و حساس می شوند. از آنجایی که نقرس قرن هاست که گرد بوده است، انواع مختلفی از داروها برای درمان نقرس موجود است. اما این داروها می توانند درد را کاهش دهند یا به کاهش درد کمک کنند، اما نمی توانند بیماری را درمان کنند. با این حال، سبک زندگی سالم و عادات غذایی کنترل شده می تواند سطح اسید اوریک خون را که علت اصلی نقرس است، کاهش دهد. در این مقاله در مورد داروهایی که به درمان بیماری دردناک نقرس کمک می کنند صحبت خواهیم کرد.

درمان حمله حاد نقرس عمدتاً بر درمان درد و تورم مرتبط با بیماری متمرکز است. داروهایی که معمولاً برای بیماران نقرس تجویز می شوند، داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی یا NSAID ها هستند. برای نام بردن از چند NSAID می توان به Indocin، Daypro، Clinoril، Naprelan، Motrin، Naprek، Orudis، Voltaren و غیره اشاره کرد. اکثر پزشکان این داروهای NSAID را برای بیماران نقرس تجویز می کنند، زیرا آنها موثرترین داروهای نقرس هستند. این داروها عمدتاً با التهاب شدید ناشی از حمله نقرس مبارزه می کنند. این داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی پروستاگلاندین ها را مهار می کنند که مشابه هورمونی است که مسئول درد و التهاب در طول حمله نقرس است. پزشکان تا زمانی که حمله نقرس ادامه دارد، به بیماران توصیه کردند که این داروها را سه بار در روز مصرف کنند.

یکی دیگر از داروهای نقرس، کلشی سین است. اما عوارض جانبی شدیدی دارد. بسیاری از بیماران در هنگام مصرف این داروها می توانند چنین عوارض جانبی داشته باشند. استفراغ شدید، حالت تهوع، اسهال یا درد غیرطبیعی شکم از عوارض جانبی رایج مرتبط با دارو هستند. به دلیل این عوارض جانبی حاد، پزشک فقط از این دارو استفاده می کند و سایر داروها برای بیماران مناسب نیستند.

پزشکان همچنین می توانند داروهایی را تجویز کنند که مستقیماً به ناحیه یا مفاصل آسیب دیده تزریق می شوند. کورتیکواستروئیدها یا پردنیزولون، تریامسینولون و پردنیزون از این قبیل داروها هستند. اما اینها نیز به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند زیرا به اندازه دو نوع داروی دیگر مانند NSAID ها یا کلشی سین موثر نیستند. اما هر دو دارو برای بیماران مناسب نیست این دارو برای بیماران تجویز می شود.

داروی نقرس می تواند درد و التهاب نقرس را ظرف دو روز پس از درمان کنترل و کاهش دهد. اما کنترل نقرس و درمان بعدی نیاز به یک برنامه درمانی مادام العمر دارد. برنامه درمانی عمدتاً بر کنترل عادات غذایی تمرکز دارد تا سطح اسید اوریک در خون تحت کنترل باشد. تغییر در سبک زندگی و عادات غذایی بسیار مهم است. پزشک رژیم غذایی مناسب را برای بیمار تجویز می کند و رعایت جدول رژیم غذایی بسیار مهم است. اجتناب از غذاهای با پورین بالا و اطمینان از غذاهای کم پورین در رژیم غذایی روزانه فرد می تواند سطح اسید اوریک خون را کنترل کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر