بازیگرانی که بی دلیل پیر و جوان می شوند/ گرفتار شوفیم! – شما آنلاین هستید


نوید فرحمرزی طراح گریم فیلم سینمایی «پیتوک» به کارگردانی سیدمجد صالحی که امروز در سینماهای کشور اکران شد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کارگردان این فیلم یکی از افراد فعال و خلاق است، گفت: این فیلم از جمله افراد فعال و خلاق است. دانشجو. اعلام کرده ام که می توانم هم با فیلمسازان فیلم کوتاه و هم با دانشجویانی که در این رشته تحصیل می کنند و یا فارغ التحصیل می شوند کار کنم زیرا معتقدم که تفکر و خلاقیت جدید آنها می تواند ساختار و نوع نگاه را تغییر دهد و با احترام به بزرگترها مسیر را تغییر دهد. سینمای قدیم تاثیرگذار شد.

وی گفت: فیلمنامه این فیلم توسط امیررضا نوریپرتو و صادق خوشال و ژانر این فیلم را دوست دارم. ضمن اینکه فضای آکادمیک بر کار حاکم است و دوستانی که جمع شده اند از اعتماد و فضای بازاری که بتوانیم با آنها کار کنیم به دور هستند.

طراح گریم «پیتوک» ادامه داد: به جرأت می توانم بگویم هیچ کاری از صفر تا صد صد نمی شود، زیرا در همه کارها لغزش ها و ایراداتی وجود دارد و در غیر این صورت، کار به ساختار اول ختم می شود. در هر ژانری و ساختار دیگری این اتفاق نمی افتد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه نگاه کارگردان برای حضور در یک اثر مهم است، اظهار داشت: متاسفانه اکنون درگیر یک سری مشکلات با نام شوف هستیم. در عوض در سینمای کنونی ایران دو نوع بازیگر داریم. گروهی از بازیگران هستند که غبارروبی صحنه را غبارروبی کرده اند، از فضای آکادمیک عبور کرده اند و با تلاش فراوان وارد عرصه حرفه ای شده اند.

این هنرمند گریم افزود: برعکس، ما گروهی از بازیگران را داریم که اگرچه کم ادب نیستند، اما بنا به دلایل و شرایطی بر اساس نیاز بازار فیلم که همه بچه های سینما می دانند، وارد این عرصه می شوند. در مورد مشاغل دیگر صدق می کند، به عنوان مثال، همه فارغ التحصیلان پزشکی حق کار در مطب را نخواهند داشت و باید شرایط خاصی را داشته باشند.

فرح مرزی تاکید کرد: برای من مهم است که کارگردان گریم را در انتخاب شخصیت و تیپ نقش دخیل بداند. یکی از مسائل مهم اکثر فیلم ها که در تعریف آن جایگاه واقعی پیدا می کند، انتخاب بازیگران مناسب است. در بسیاری از موارد دیده ایم که گروهی از بازیگران بدون هیچ دلیلی پیر و جوان می شوند، در حالی که بازیگرانی داریم که می توانند در جای خود نقش را بازی کنند.

وی بیان کرد: سیدمجد صالحی به عنوان کارگردان سینمای اول از چند موضوع آگاه بود. در کار انتظارات او از داستان و منشأ آن نجیب بود و خوشبختانه در تعاملی که با کارگردان داشتیم توانستیم به آنچه می خواستیم برسیم.

فرح مرزی ادامه داد: چالش ها زمانی به وجود می آید که بخواهیم افکارمان را منتقل کنیم. من در این سال ها به این نتیجه رسیده ام که وقتی با فیلم اول کار خواهم کرد، قطعاً باید کوله بار تجربه ام را به اندازه خودم دربیاورم و آن را با انتظارات کارگردان تقسیم کنم. نه به این دلیل که او اولین کارش است و من پنجمین کارم هستم، تا بتوانم روی او تأثیر بگذارم و هر چه به ذهنم می رسد را بکارم. از طرفی دیدگاه بازیگر هم مهم است، اگر همه این موارد کنار هم قرار گیرند می توانیم به هارمونی و وجودی دلنشین دست پیدا کنیم که نتیجه آن کنار هم قرار گرفتن همه عوامل است.

این طراح گریم با بیان اینکه قبل از «پیتوک» تجربه کار با اکثر بازیگران پروژه روی صحنه، فیلم و سریال را داشته است، گفت: تجربه کار با هادی حجازی فر روی صحنه را داشتم و نگاهی داشتیم به نام دراماتیک، مثل نمایش و نمایشی. . بارها در کارهای مختلف با مهتاب کرامتی، الناز حبیبی، حسن پورشیرازی و سایر دوستان کنار هم هستیم.

فرح مرزی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون توانسته ام سه چهره متفاوت از مهتاب کرامتی را در پرونده کاری خود ثبت کنم و او با بازی درخشان خود در «پیتوک» جان تازه ای به گریم ما دمید. تغییر هادی حجازی فر برای تغییر خودش نیست، بلکه برای نزدیک شدن به شخصیت مورد نظر فیلم است. در نهایت توانستیم به نتیجه ای برسیم که امیدوارم قابل قبول باشد.

وی در پایان تصریح کرد: «پیتوک» در زمره آثار سینمای مستقل است; فیلم هایی که در شهر بیلبورد ندارند و تیزرهایشان از تلویزیون پخش نمی شود. از مخاطبانی که در غیر این صورت حضور ما بیهوده و حامی و مشوق ما می‌شدند دعوت می‌کنم این فیلم شریف ساخته جوانی سرشار از عشق را در سینما ببینند. در این روزگار سخت با همه بلاهای بهشت ​​و دنیا، بی معرفتی، بی پولی و بی اعتقادی، باید به فلسفه عشق آبیاری کنیم و آن را حذف نکنیم.