بازگشت به ورزش پس از بهبودی از COVID-19


عکس خبری: بازگشت به ورزش پس از بهبودی از COVID-19

پنجشنبه ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲ (HealthDay News)

طبق گفته کالج پزشکی ورزشی آمریکا، افرادی که یک مورد شدید کووید-۱۹ را تجربه کرده‌اند، نباید برای بسکتبال یا کلاس ورزشی بدون معاینه اولیه توسط پزشک خود به باشگاه بروند.

دکتر مردیت ترنر، متخصص پزشکی ورزشی، در یک توصیه دانشگاهی گفت که این بیماری بدن را به گونه‌ای از بین می‌برد که می‌تواند برای ورزشکاران سخت باشد، به‌ویژه اگر آنها «درازمدت» کووید-۱۹ داشته باشند.

ترنر گفت: «این علائم پایدار، از جمله سرفه، ضربان قلب بالا در حالت استراحت، و خستگی مفرط، می‌توانند برای هفته‌ها تا ماه‌ها پس از عفونت کووید-۱۹ باقی بمانند.» “آسیب قلبی در حدود یک چهارم بیماران مبتلا به کووید-۱۹ وخیم مشاهده شده است.”

ترنر، پزشک خانواده و پزشک پزشکی ورزشی در ناسائو، باهاما، گفت:

  • افراد کم خطر آن دسته از افراد زیر ۵۰ سال هستند که هیچ علامتی نداشته اند یا علائم خفیفی نداشته اند که در عرض هفت روز برطرف شده است.
  • افراد در معرض خطر متوسط ​​کسانی هستند که نیازی به بستری شدن در بیمارستان نداشتند اما علائم خستگی بیش از هفت روز داشتند یا تنگی نفس طولانی مدت یا درد قفسه سینه داشتند.
  • بیماران پرخطر نیاز به بستری شدن در بیمارستان یا تنگی نفس یا درد قفسه سینه در هنگام استراحت یا انجام کارهای ساده خانگی داشتند.

ترنر گفت که بیمارانی که در معرض خطر متوسط ​​یا زیاد قرار دارند، باید قبل از انجام تمرینات ورزشی، نوار قلب (ECG) انجام دهند. برخی نیز ممکن است نیاز به آزمایش خون داشته باشند تا ببینند آیا قلبشان توسط کووید آسیب دیده است یا خیر.

ترنر گفت: “در حالت ایده آل، یک تیم چند رشته ای متشکل از متخصصان قلب، ریه و پزشکی ورزشی برای ایجاد یک نسخه ورزشی شخصی برای این بیماران همکاری می کنند.”

بیماران کم خطر COVID باید حداقل ۱۰ روز پس از تشخیص استراحت کنند. ترنر گفت که اگر در عرض هفت روز علائمی از خود بروز ندهند، می توانند به تدریج به فعالیت بدنی بازگردند.

ترنر گفت که بیماران کووید که به ورزش بازگشته اند باید صبر کنند تا بتوانند به راحتی فعالیت های روزانه خود را انجام دهند یا یک سوم مایل بر روی زمین صاف راه بروند بدون اینکه دچار خستگی مفرط یا تنگی نفس شوند.

با این حال، آنها باید به آرامی شروع کنند و فعالیت بدنی خود را محدود به ورزش سبک حداکثر ۱۵ دقیقه کنند. ترنر گفت که ورزشکاران تا زمانی که حداقل دو هفته را با حداقل فعالیت سپری نکرده باشند، نباید در تمرینات مقاومتی شدید یا تمرینات ورزشی خاص شرکت کنند.

ترنر گفت: “در صورت بروز علائم هشدار دهنده مانند درد قفسه سینه، تنگی نفس شدید، یا ضربان قلب سریع/نامنظم، ورزشکار باید توسط یک ارائه دهنده مراقبت های اولیه مورد ارزیابی قرار گیرد و احتمالا به یک متخصص قلب یا ریه ارجاع داده شود.”

اطلاعات بیشتر

کلینیک کلیولند اطلاعات بیشتری در مورد بیماری کووید و ورزشکاران ارائه می دهد.

منبع: کالج آمریکایی پزشکی ورزشی، بیانیه مطبوعاتی، ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱

دنیس تامپسون

اخبار پزشکی
حق چاپ © HealthDay 2020. تمامی حقوق محفوظ است.سوال

پیاده روی می تواند وزن بدن شما را حفظ کند و بسیاری از خطرات سلامتی را کاهش دهد. درست یا غلط؟
پاسخ را ببینید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/