بازنگری قانون بزرگ – قسمت چهارم – علم ثلاث – غذای طبیعی برای انسان آیات آشپزی

در مورد انسان بدوی، او نیازی به ایمن سازی بدن خود در برابر بیماری نداشت. او نیازی به مشاوره تخصصی تغذیه نداشت. او نیازی به دانستن کالری، ویتامین ها و مواد معدنی نداشت. او در مورد پروتئین ها و کربوهیدرات ها اطلاعات کمی داشت. او هر چه از زمین استفاده می کرد در اختیار داشت. انسان موجودی میوه خوار بوده و هست. متأسفانه چیزی را می خورید که از میوه ها و سبزی ها و درختان نیست. او صدها سال بدون غم و رنج زندگی کرد. انسان به خاطر گوش ندادن به فلسفه اعصار با غم و اندوهی مواجه شده است: «لعنت بر زمین که تمام روزهای عمرت از آن بخوری، گیاه صحرا با عرق صورتت بخورد.

انسان همچنان به نقض قانون اساسی خود ادامه می دهد و در شگفت است که چرا از بیماری، بیماری و بیماری روانی بیمار است. یک فیزیولوژیست اعلام می کند که انسان حیوانی میوه خوار است. میوه های ناقص ما که از درختان، تاک ها و درختچه ها می آیند، هنوز هم خوشمزه ترین و خوش طعم ترین غذاها هستند. برای کودکان و بزرگسالان، اعم از ضعیف و قوی، برای افراد سالم و بیمار بیشتر قابل قبول است. میوه قدیمی ترین غذای شناخته شده بشر و اولین غذایی است که در فلسفه اعصار به آن اشاره شده است.

این یک واقعیت شناخته شده است که میوه در حالت طبیعی خود ماده اولیه مورد استفاده نئاندرتال ها بود. ما هیچ بیانیه کتبی مبنی بر ابتلای او به این بیماری نداریم. رژیم غذایی ساده انسان اولیه به سلامت سالم و طول عمر او نسبت داده می شود. ما اکنون در عصر بدن‌های بی‌قرار هستیم، عمر کوتاهی داریم که به مواد مخدر اعتقاد دارند، میوه‌ای کم یا اصلاً برای بسیاری از مردم وجود ندارد. آنها معتقدند که میوه یک کالای تجملاتی است که بیشتر به خاطر زیباییش شایسته تحسین است و به خاطر ارزشش باید خورده شود. غذا خوردن برای زیبایی مستلزم آن است که میوه‌هایی را تهیه کنید که بر وعده‌های غذایی غالب باشند. این نیروی زنده است که جریان خون شما را احیا می کند و اندام های شما را از ناخالصی ها پاک می کند.

“درخت زندگی” درست جلوی بینی شماست. روی آن راه می رویم. آیا می دانستید که این گیاه حاوی بیش از ۹۲ عنصر مهم مورد نیاز بدن است. در جنگل قدم بزنید و گیاهان و میوه های وحشی را پیدا کنید. یاد بگیرید چگونه میوه خود را پرورش دهید و غذا را در خاک ارگانیک پرورش دهید. بدن شما را با عناصر ضروری برای رنج و پوسیدگی تامین می کند.

بهترین میوه چیست؟ فلسفه اعصار بیش از چهل بار با واژه انگور و واژه تاکستان بیش از هفتاد بار تکرار شده است. «هر یک از تاکستان و هر درخت انجیر او را بخورید و از چاه‌های او آب بنوشید تا من بیایم و شما را به سرزمینی مانند شما، یعنی سرزمینی از تاکستان ببرم.»

انگور به عنوان ملکه میوه ها شناخته می شود و احتمالاً قدیمی ترین میوه خانه ما است. انگور به عنوان غذا و دارو برای بدن ارزش بالایی دارد. تا حدودی ملین، مدر و مانند سایر میوه ها ضد کوربیک است. اجزای آن از چهار اسید میوه مفید تشکیل شده است که بدن به آن نیاز دارد. این اسیدها در

فرآیند هضم باعث آزاد شدن پتاسیم، سدیم و منیزیم می شود که به کربنات تبدیل می شوند و قلیایی بودن آن بر اسیدهای موجود در خون غلبه می کند.

در قانون بزرگنوشته هیلتون هوتما، روزنامه نگار و مورخ آلوین اف هارلو گفت که انگور تقریباً ۸۰ درصد آب (مقطر خالص) و حدود ۱۳۳ تا ۴ درصد شکر دارد. جهان ما موافق است که انگور یکی از ساده ترین انواع قندهای میوه برای هضم و جذب است. سپس انگور همچنین حاوی آهن (ارگانیک) است که به تشکیل گلبول های قرمز خون در خون کمک می کند. –درست خوردن

درست کردن میوه برای وعده غذایی اصلی، اسیدها را با آهک ترکیب می کند تا از شر کلسیفیکاسیون شریانی خلاص شود، که یک اختلال رایج در جامعه مدرن است. ابتدا اسیدها اوره را در بدن حل می کنند که رسوبات گچی در مفاصل افراد مبتلا به نقرس است. سپس اسیدها به سیستم کمک می کنند تا از شر اسید اوریک خون خلاص شود. سمی است که به خوردن گوشت و سایر مواد غذایی غیر طبیعی نسبت داده می شود. سپس اسید میوه در بدن اکسید می شود و در خون به کربنات تبدیل می شود و آن را برای بدن قلیایی تر می کند.

ما از خاک زمین ساخته شده ایم. عناصر فسفر، گوگرد، کربن، کلسیم، سیلیکون و سایر عناصر معدنی که از زمین می سازیم. ما هر آنچه را که نیاز داریم از میوه ها به دست می آوریم. نیازی نیست بیشتر از این پیش برویم. مردم به راحتی به غذاهای پخته معتاد می شوند. شرکت ها، رستوران ها یا فست فودهای زنجیره ای مواد شیمیایی در غذای خود اضافه می کنند تا شما را به محصولاتشان معتاد کنند. من متوجه مردم در مک دونالد هستم.

مادر شش فرزند، دو پسر و چهار دختر، به اندازه مادرشان در حالی که من آب پرتقال می خوردم، پشت میزهای کنار من نشسته بودند. همه دخترا اضافه وزن دارن چه چیزی به آنها رسید؟ آنها چه میخواهند. خانواده تخم مرغ و پنکیک با کره و شربت، یک ساندویچ سوسیس و آب پرتقال داشتند. مادر قهوه و همان غذا خورد. مشکل این تصویر چیست؟ در قسمت های دیگر چه بحثی داشتیم؟ آنها شبیه مادر خود خواهند بود، به احتمال زیاد در بزرگسالی وزن اضافه می کنند و با فرزندان خود یک اثر دومینویی خواهند داشت. این دوره با آموزش اشتباه ادامه می یابد و سرماخوردگی، آنفولانزا و بیماری می گیرید. آیا پایانی خواهد بود؟ از خوردن هر چیزی دست بردارید

این خانواده باید انگور را فقط با آب پرتقال مصرف کنند. دکسترین انگور باعث افزایش ترشح پپسین می شود که به هضم غذا کمک می کند. انگور سرشار از اسید فسفریک است که بدن از سلامتی شما به خصوص مغز تشکر می کند. پروتئین و کربوهیدرات‌ها را در جذب‌ترین شکل، با نسبت بیشتری از نمک‌های قلیایی دریافت می‌کنید، زیرا پتاس، آهک، منیزیم و آهن همگی برای کاهش اسیدیته خون کار می‌کنند. این نمک های طبیعی مستقیماً وارد خون می شوند و از پتاس، سودا و آهک گازدار می شوند و خون را قلیایی می کنند.

۱ واحد اسید میوه با آهک برای خلاص شدن از شر کلسیفیکاسیون شریانی منتسب به تصلب شرایین، غذای رایج در دنیای مدرن ما.

۲. اسیدهای میوه، اوره سودا را حل می کنند و این رسوبات گچی در مفاصل از نمک ساخته شده و به سیستم کمک می کند تا از شر اسید اوریک خون خلاص شود.

۳. سپس اسیدهای میوه در خون اکسید می شوند.

۴. اسیدهای میوه در حالی که در خون هستند به کربنات تبدیل می شوند.

۵. آن را قلیایی کنید. این ترتیب فرآیند pH است. قلیایی یا مرگ. بدن اسیدی یک جسم بیمار و در حال تجزیه است.

پادشاهی سبزیجات با مواد معدنی رشد می کند و حیوانات با سبزیجات. مواد معدنی موجود در زمین در بدن انسان قرار دارند و با رشد درختان و گیاهان از مواد خام غیر آلی که به زمین تبدیل می‌شوند به شکل‌های بسیار ساختاری به نام نمک‌های معدنی تبدیل می‌شوند که بدن قرار است از آنها استفاده کند و توسط اهداکننده ما برای حفظ آن طراحی شده است. . بدن در حالت سالم است. این را همیشه در نظر داشته باشید. این مواد معدنی آلی بلوک های سازنده مواد مغذی برای سلامتی هستند. در حالت غیر آلی برای بدن، ساختار زنده ما سمی هستند.

مفهوم آشپزی

حرارت دادن یا پختن مواد مغذی را از حالت طبیعی و ارگانیک به غیرآلی کشنده کاهش می دهد. ما غذای ارتقاء دهنده سلامتی می دهیم و سپس آن را با آتش به سموم بیماری زا تبدیل می کنیم. شیمی طبیعی غذا تحریف شده و افراد سالم را دیوانه می کند. آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا ما در جوانی، بزرگسالان، مشکلات روانی داریم؟ نمک های معدنی به نسبت صحیح و شکل صحیح وجود دارد i

در غذاهای نسوخته، تا حد زیادی توسط شعله جذب و از بین می روند.

رژیم غذایی مدرن انسان نشاسته، نشاسته و نشاسته است. روز از نو، هر هفته. افراد کمی روزه می گیرند یا فکر می کنند برای شما خوب نیست. این افراد نمی دانند چگونه بدن را تغذیه کنند. آنها به غذاهای پخته معتاد هستند. بعد از فرآیند پخت:

۱. پختن نشاسته باعث حل شدن مواد می شود. شما نمی توانید نشاسته را به صورت خام مصرف کنید. اندام های بدن بیش از حد کار خواهند کرد.

۲. مواد محلول در آب حل می شوند مانند شکر و نمک.

۳. موادی که در آب نامحلول هستند از دستگاه گوارش مستقیماً وارد خون می شوند. در آنجا با کار بیش از حد اندام‌ها و چهار ساعت زمان برای انجام هضم، گاهی اوقات به دلیل فراوانی مداوم تغذیه، هضم نمی‌شود.

برای اینکه بدن از نشاسته بهره مند شود، باید با فرآیند هضم آن را تغییر داد. ابتدا به دکستران، سپس به گلوکز. نشاسته محلول بدون انجام فرآیند هضم وارد خون می شود. آیا اکنون مشخص نیست که بدن قادر به استفاده از نشاسته هضم نشده نیست؟ بدن حذف شیمیایی آن را ندارد. حالا چه خواهد شد؟ خون جریان حیاتی زندگی ما با نشاسته محلول شارژ می شود که حالتی خطرناک برای بدن ایجاد می کند. بدن در نهایت از طریق یک بحران تلاش می کند تا برای آسیب آماده شود. بدن در حال خوددرمانی است. او می خواهد زنده بماند. ما همچنان با این نوع حماقت از بدن سوء استفاده می کنیم.

قانون واکنش شیمیایی نمک های کلسیم (آهک) را وارد غذا می کند که در حالت طبیعی سالم و چاق است. زیرا به نسبت میزان آشفتگی ناشی از پخت و پز عجیب و غریب شده اند. این نمک ها به سرعت رگ های خونی، سفت شدن ماهیچه ها و مفاصل و انواع روماتیسم را سخت می کنند.

مشکل این تصویر چیست؟ نمک های کلسیم در نان تست یا غلات برشته مخلوط با شیر جوشانده پاستوریزه یا فقط شیر ساده دارید. سیمان قوی میسازید. به طور قطع در آب نامحلول است که منجر به سفت شدن رگ های خونی می شود.

در مورد گوشت صحبت کردیم. خوب، در گوشت پخته شده، اسید اوریک در خون و سلول ها متبلور می شود که رسوبات تشکیل شده را سفت می کند، فشار خون را افزایش می دهد و دردهای روماتیسمی را افزایش می دهد.

المر لی، MD، ویراستار فرهنگ سلامت در مورد اینکه چگونه ما قدرت های خود را از طریق روش آشپزی خود هدایت می کنیم صحبت می کند. ما با غذای پخته ای که باعث بیماری و رنج می شود کشته می شویم. قدیمی ها می گفتند.

ما از حماقت پختن غذایمان خسته شده ایم. آیا ما گوش می دهیم؟ آیا به توصیه آنها عمل می کنیم؟ مردم همیشه هیاهوها و دروغ های چهار ستون قدرت، علم، دولت، پزشکی و آموزش را باور خواهند کرد.

رژیم غذایی حاوی میوه های تازه، انواع توت ها و مهمتر از همه انگور، پرتقال، گریپ فروت و سیب، تومورها، سرطان ها، کیست ها، روماتیسم، دیابت و سایر بیماری های مزمن را از بین می برد. اشاره کردیم که این موارد ناشی از خون مسموم است. پاکسازی خط خون باعث شادابی و زندگی سالم می شود.

خوردن برای سلامتی و زیبایی

تقریباً هر بیماری که در بیمارستان ها و کلینیک ها درمان شود قابل درمان است. پیرمردها را جوان می کند و چهره زنان را بهبود می بخشد. پرتقال را به زندگی خود اضافه کنید، زیرا مهمترین مرکبات ما هستند. پزشکی است

زیرا حاوی درصد بالایی از کلسیم، آهن، ویتامین های B و C است. از آنجایی که حاوی ۱ درصد اسید سیتریک است، آب موجود در آن تا حد زیادی پتاس است و در معده قلیایی خواهد بود. پرتقال خرد شده حاوی ۱۰ درصد فروکتوز است که به راحتی بلافاصله جذب می شود

برای دوستت توت فرنگی درست کن ترکیبات: شکر، اسید سالیسیلیک، پاک کننده قوی بدن و تصفیه کننده خون.

گوجی بری را به سلامتی خود اضافه کنید. ترکیبات: ویتامین C با بیش از پرتقال و ویتامین A، E، B6، B2، B1 حاوی: ژرمانیوم، سلنیوم و هجده اسید آمینه که در گرده زنبور عسل بیشتر است. شامل می شود

۲۱ ماده معدنی کمیاب (که عبارتند از: فسفر، روی، مس، سلنیوم، کلسیم، آهن، ژرمانیوم و بتاکاروتن که در هویج و پروتئین بیشتری نسبت به گندم کامل یافت می شود. عصاره گوجی بری به جلوگیری از گسترش سلول های سرطانی، کاهش خون کمک می کند. گلوکز، سطح کلسترول را کاهش می دهد و برای هر نوع اختلال التهابی عالی است.

آکای ​​بری یک میوه فوق العاده برزیلی است. این یک توت بنفش کوچک است که در بالای درختان خرما در جنگل های آمازون در برزیل رشد می کند. مطالعات تایید می کنند که حاوی ۵۰۰ درصد آنتی اکسیدان بیشتر از زغال اخته و ۶۰ درصد بیشتر از انار، به علاوه چربی های امگا سالم، اسیدهای آمینه، کلسیم، آهن و الکترولیت های مغذی است. این توت روند پیری را کاهش می دهد، انرژی را افزایش می دهد، از سیستم ایمنی بدن حمایت می کند، قلب را سالم نگه می دارد و مقاومت در برابر بیماری ها را افزایش می دهد.

زغال اخته را در هنگ تناسب اندام خود قرار دهید. آنتی اکسیدانی که حاوی عوامل مورد نیاز بدن است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر