این حیله گر، سریع و کشنده است – گاستروانتریت هموراژیک (HGE)

گاستروانتریت هموراژیک برای سگ ها ترسناک و ترسناک به نظر می رسد. اگر علائم و نشانه ها تشخیص داده نشود و درمان تهاجمی به موقع انجام نشود، شروع حاد و ناگهانی آن می تواند کشنده باشد.

خبر خوب این است که بیشتر سگ ها هرگز آن را درک نمی کنند. خبر بد این است که شما زمان زیادی برای دریافت آن برای سگ خود ندارید. به همین دلیل مهم است که بدانید برای چه چیزی باید مراقب باشید و چه اقدامات مهمی را باید انجام دهید تا جان سگ خود را نجات دهید.

HGE چیست؟

گاستروانتریت هموراژیک زمانی رخ می دهد که پوشش داخلی روده نشت کند. آنچه اتفاق می‌افتد نشت مایع، گلبول‌های قرمز و پروتئین از رگ‌های خونی به روده است که باعث تهوع، استفراغ خون، خونریزی شدید و ترکیدن از رکتوم می‌شود. سگ شما ممکن است هرگز آن را نگیرد. آنها ممکن است یک بار در طول زندگی خود به آن مبتلا شوند یا ممکن است به یک بیماری مزمن تبدیل شود.

مسری نیست.

چه کسی HGE می گیرد؟

سگ ها در هر سن، نژاد یا هر جنس می توانند به آن مبتلا شوند. به نظر می رسد که نژادهای شکار و کوچکتر، به عنوان مثال، داچشاند، یورکشایر تریر، پودل مینیاتوری و اشناوزر مینیاتوری ۲ تا ۴ ساله در حیوانات تحت درمان غالب هستند.

آنچه این بیماری را موذی می کند، علت ناشناخته است و هیچ هشداری وجود ندارد. تئوری های زیادی از جمله رژیم غذایی، سموم باکتریایی، انگل های روده ای، سطح پروتئین طبیعی یا پایین در خون و احتمالاً حتی استرس وجود دارد. مطالعات همچنین نشان می دهد که به نظر می رسد بیشتر در بهار رخ می دهد.

علائم و نشانه ها

این بیماری شدید است و به سرعت توسعه می یابد! علائم یک آشفتگی وحشتناک ایجاد می کند! یک سگ سالم امروز، تا صبح به سختی در یک گودال خون هوشیار است، سپس در عرض چند ساعت دچار شوک می شود و در عرض ۲۴ ساعت می میرد. ضروری است که بدانید چه چیزی را تماشا کنید.

علائم شامل اسهال خونی و اغلب انفجاری و استفراغ خون است که هر دو فوق‌العاده بدبو هستند. اکثر افرادی که HGE را درمان کرده اند موافق هستند که مقایسه آن با “مربای تمشک” بهترین راه برای توصیف آن است.

علائم و نشانه های دیگر عبارتند از بوی بد، بی حالی، ترشح آب دهان، بی اشتهایی، کم آبی بدن، بی حالی، افسردگی، شوک و احتمالاً مرگ.

تشخیص دادن

دامپزشک شما با حذف بدیهی ترین موارد شروع می کند. آنها شامل پاروویروس، انسداد، انواژیناسیون روده (تلسکوپ کردن یک قسمت از روده به قسمت دیگر)، گاستروانتریت (پیچش روده)، زخم های گوارشی، کرونا، کولیت، سم، کرم قلابدار، کرم شلاقی، لپتوسپیروز، ژیاردیازیس کم پلاکتی، سوء جذب و سرطان

آنها همچنین متوجه تب و کاهش گلبول های سفید و همچنین سطوح طبیعی یا پایین پروتئین خون نمی شوند. سگ‌های مبتلا به HGE معمولاً دارای حجم سلولی باندل بالا (PCV)، معمولاً ۶۰٪ یا بیشتر، (طبیعی ۳۵-۵۵٪ است). PCV اندازه گیری ضخامت خون ناشی از کم آبی است.

درمان یا درمان

دامپزشک از شما می پرسد که آیا درمان محافظه کارانه یا تهاجمی را ترجیح می دهید. زمان را با درمان محافظه کارانه تلف نکنید. اصرار بر درمان قوی. سگ شما به مدت ۱-۴ روز بدون غذا یا آب از طریق دهان در بیمارستان می ماند. همچنین شامل پتاسیم داخل وریدی، درمان های ضد التهابی و آنتی بیوتیکی برای آبرسانی مجدد، کمک به جلوگیری از شوک و جلوگیری از سپسیس است.

دامپزشک شما همچنین ممکن است پروتئین موجود در رژیم غذایی خود را تغییر دهد. این بدان معنی است که اگر آنها از یک رژیم غذایی عمدتاً گوشت گاو پیروی می کنند، ممکن است به مرغ و/یا گوشت بره و احتمالاً پنیر دلمه تغییر یابد.

بازبینی کننده

شانس زنده ماندن سگ شما بسیار خوب است، اگر به موقع شناسایی شود و با رفتار تهاجمی برخورد شود. به خاطر داشته باشید که تقریباً ۱۰-۱۵٪ در معرض خطر بیش از یک قسمت هستند.

نتیجه گیری – گاستروانتریت سگ می تواند کشنده باشد. علائم و نشانه ها را بشناسید و اقدام فوری و قاطعانه انجام دهید. این می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر