ایجاد منطقه آزاد تجاری در اردبیل یک نیاز اساسی است


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با ایجاد منطقه آزاد تجاری در استان شاهد توسعه اقتصاد و صادرات به ویژه در بخش کشاورزی خواهیم بود که بیشترین سهم اشتغال را در استان به خود اختصاص داده است. استان

14001225000794 تست NewPhotoFree

نادر تقی زاده در بازدید از منطقه آزاد اردبیل اظهار داشت: اردبیل مرکز کشاورزی و مرکز توسعه منطقه ای محسوب می شود و برای صادرات محصولات کشاورزی به قفقاز ایجاد منطقه آزاد تجاری کشاورزی یک ضرورت است.

تقی زاده افزود: با توجه به حجم بالای محصولات کشاورزی بیش از نیاز منطقه از جمله در برخی محصولات از جمله حبوبات، عسل، سیب زمینی، سبزیجات و گوشت، ایجاد منطقه آزاد تجاری کشاورزی می تواند امتیازات ویژه ای را برای تولیدکنندگان به همراه داشته باشد. این بخش .

وی افزود: احداث بنادر صادراتی در این بخش می تواند با ایجاد فرصت های شغلی جدید و پایدار منجر به جذب سرمایه های خارجی و داخلی در بخش کشاورزی شود و در نهایت منجر به ورود منطقه به بازارهای خارجی و گسترش صادرات شود. .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به سرمایه گذاری کلانی که در گلخانه های استان انجام شده است، شرایط مطلوبی را برای سرمایه گذاری اقتصادی برای فعالان اقتصادی در حوزه کشاورزی فراهم کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با ایجاد منطقه آزاد تجاری در منطقه شاهد توسعه اقتصاد و صادرات به ویژه در بخش کشاورزی باشیم که بیشترین سهم اشتغال در منطقه را به خود اختصاص داده است.

در ادامه شهرام محسنی مدیر جهاد کشاورزی منطقه نمین نیز اظهار داشت: نمین اولین منطقه کشور است که شورای انجمن کشاورزی در آن تشکیل شد.

وی افزود: در راستای تشکیل ساختار جدید نظام صنفی و تشکیل شورای انجمن کشاورزی، اتحادیه های کشاورزی و دامپروری شهرستان نمین به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کردند.

محسنی بیان کرد: به زودی پروانه های فعالیت کشاورزی به پروانه کسب تبدیل می شود و کشاورزان و دامداران برای اولین بار در کشور مجوز مشاغل کشاورزی و دامداری را به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری دریافت می کنند.