ایالات متحده و بریتانیا دعوت به گفتگوی فراگیر در مورد عراق – شما آنلاین هستید


دعوت از آمریکا و انگلیس برای گفتگوی همه جانبه در مورد عراق
دعوت از آمریکا و انگلیس برای گفتگوی همه جانبه در مورد عراق

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، آمریکا و انگلیس در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که با نزدیک شدن به سومین سالگرد اعتراضات اکتبر ۲۰۱۹ و پس از گذشت تقریباً یک سال از انتخابات زودهنگام و عدم تشکیل دولت، خود را اعلام کردند. همبستگی با کشور، عراق و حمایت از تلاش های بازسازی آنها […]

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، آمریکا و انگلیس در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که با نزدیک شدن به سومین سالگرد اعتراضات اکتبر ۲۰۱۹ و پس از گذشت تقریباً یک سال از انتخابات زودهنگام و عدم تشکیل دولت، خود را اعلام کردند. همبستگی با کشور عراق و حمایت از تلاش های آنها برای اجرای اصلاحات دموکراتیک. در این بیانیه آمده است: «ما نگران هستیم که پس از ماه‌ها مذاکره داخلی، عراق هنوز دولتی ندارد که بتواند با آشفتگی‌های اقتصادی و حاکمیتی که به نوبه خود به اعتراضات اکتبر دامن زد و در نهایت منجر به انتخابات زودهنگام شد، مقابله کند.» در این بیانیه همچنین آمده است: نمی‌توانیم با خشونت راه اصلاحات را هموار کنیم و نمی‌توانیم اعمال خشونت‌باری را که در ۹ و ۳۰ مرداد شاهد بودیم، تکرار کنیم. تنها روش قانونی برای تحقق اصلاحات و تشکیل حکومتی که پاسخگوی نیازهای مردم باشد، گفتگوی سازنده و فراگیر است.
ایالات متحده و بریتانیا از همه طرف ها می خواهند که با هدف تشکیل یک دولت کامل که قادر به بهبود خدمات و تقویت مشاغل و وحدت ملی باشد، وارد یک روند صلح آمیز، قانونی و فراگیر شوند.
در این بیانیه آمده است: چگونگی خروج از بن بست سیاسی بر عهده مردم عراق است. اما به عنوان دوستان، ما از همه احزاب عراقی می خواهیم که به نهادهای دولتی احترام بگذارند، به آنها اجازه دهند تا به طور مسالمت آمیز فعالیت کنند و سیستم را به گونه ای اصلاح کنند که کاملاً در برابر مردم عراق پاسخگو باشد.

انتهای پیام