ایالات متحده از قطر برای کمک به تبادل زندانیان بین واشنگتن و طالبان تشکر می کند – شما آنلاین هستید


تشکر آمریکا از قطر برای تسهیل تبادل زندانیان بین واشنگتن و طالبان
تشکر آمریکا از قطر برای تسهیل تبادل زندانیان بین واشنگتن و طالبان

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آناتولی امروز (سه شنبه) اعلام کرد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی همتای قطری خود تلفنی گفت وگو کرد. در این تماس تلفنی دو طرف روابط دوجانبه دوحه و واشنگتن، تحولات منطقه و چندین مورد منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو طرف را مورد بحث و بررسی قرار دادند. […]

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آناتولی امروز (سه شنبه) اعلام کرد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی همتای قطری خود تلفنی گفت وگو کرد.
در این تماس تلفنی دو طرف روابط دوجانبه دوحه و واشنگتن، تحولات منطقه و چندین مورد منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
بلینکن همچنین در این تماس تلفنی از قطر برای کمک به تبادل اسرا بین واشنگتن و طالبان در افغانستان تشکر کرد.
رسانه ها اعلام کردند که یک زندانی ارشد طالبان که سال ها در زندان گوانتانامو نگهداری می شد، روز دوشنبه در ازای آزادی یک زندانی آمریکایی به طالبان در کابل تحویل داده شد.
«بشیر نورزی» یکی از اعضای طالبان متهم به قاچاق مواد مخدر پس از آزادی به خبرنگاران در کابل گفت که ۱۷ سال و شش ماه را در بازداشتگاه ایالات متحده در گوانتانامو سپری کرده و آخرین زندانی طالبان در آنجا بوده است.
امیرخان متقی، وزیر امور خارجه دولت طالبان که روز دوشنبه با نورزی در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد، از تبادل زندانیان استقبال کرد و گفت که این آغاز یک “عصر جدید” در روابط بین ایالات متحده و طالبان است و می تواند آغازگر یک دوره جدید باشد. پنجره جدید برای گفتگو بین هر دو کشور باز.
به گفته متقی، آمریکایی آزاد شده مارک فریکس، کهنه سرباز نیروی دریایی و پیمانکار غیرنظامی است که در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ در افغانستان ربوده شد.
انتهای پیام