اهمیت غذاهای سرد و گرم


اهمیت غذاهای سرد و گرم

در حقیقت ، این چهار ترکیب حاوی سودا ، خلط ، خون و غیره هستند و خواص آنها روحیه افراد را ایجاد می کند. ما چهار ویژگی ترکیبی داریم که دو ویژگی گرمایی و سردی غالب هستند و دو ویژگی دیگر آن خشک و مرطوب است ، اما در مجموع نه آب و هوا (گرم ، سرد ، خشک ، مرطوب و 4 ویژگی ساده) داریم. ویژگی های ادغام در بالا ذکر شد. می شود). اگر چهار ترکیب متعادل در بدن وجود داشته باشد و هیچ یک از آنها بر دیگری غلبه نکند ، درجه حرارت نهم ، یعنی مشخصه بدست می آید. اهمیت حرارت و سرمایش غذا در اینجا ، با ایجاد تعادل بین گرما و سرما غذا با رفتار انسان ، می توان تعادلی را برای ایجاد رفتار متوسط ​​ایجاد کرد. در این متخصص تغذیه ایفاحان ، دکتر رضا اطمینانانی ، اطلاعاتی را در مورد اهمیت غذاهای گرم و سرد در اختیار شما قرار می دهیم. به ما بپیوند.

سعدی به زیبایی می گوید:

چهار مخالف سرکش چند روزی خوشحال بودند

شیرین جان از قالب بیرون آمد زیرا یکی از چهار نفر برتر بود

دو خلط اصلی ، خلط و سودا ، اسیدی هستند و افراد مبتلا به این دو خلط دارای ویژگی سردی هستند. اما دو خون و صفرا دیگر قلیایی و گرم هستند.

خشم سرد ؛

بسیاری از افراد مزاج سردی دارند. بیشتر آنها سفید هستند و در هوای سرد به راحتی گرم نمی شوند و برای مدت طولانی خنک می مانند. آنها تمایل زیادی به خوابیدن دارند و به طور کلی ضعیف هستند. مردم خونسرد هستند و اغلب نگران نیستند. آنها کمتر احتمال دارد که وارد شوند و احساسات خود را بیان کنند. موهای آنها تمایل به ریزش دارد و به زودی سفید می شوند. به گفته MS ، چون سیستم سرد آنها فعال است ، اسیدیته خون آنها بالاست. و پارکینسون به احتمال زیاد به بیماری های خود ایمنی مبتلا می شود. ضعف ، ناتوانی ، کمبود انرژی و ضعف در بین این افراد شایع است. ضربان قلب آنها کند و عروق آنها باریک است.

مه گرم ؛

افرادی که گرما دارند بیشتر سرگرم کننده و هیجان انگیز هستند ، اما سریع ناراحت می شوند. آنها همیشه به سرعت احساس گرما و گرما می کنند. شیرین کننده ها نوشیدن بیش از حد می تواند باعث آکنه و خارش شود و تمایل به نوشیدن آب دارند. آنها کوچکتر از گروه اول هستند. بدن آنها در هوای سرد به راحتی گرم می شود ، اما خنک کردن آنها در هوای گرم آسان نیست. این افراد پرانرژی ، برگشت پذیر و فعال هستند و به سرعت احساسات خود را بروز می دهند. امروزه از نظر علمی ثابت شده است که غذاهای گرم بر سیستم عصبی سمپاتیک تأثیر می گذارد و غذاهای سرد سیستم انگلی را تحریک می کند. همانطور که می دانید ، سیستم عصبی سمپاتیک با ضربان قلب بالا و پرخونی همراه است و در بیشتر قسمت های بدن دارای خواص محرک و محرک است.

وعده های غذایی متوسط ​​؛

غذاها بین این دو رفتار (خفیف) قرار می گیرند. به عنوان مثال ، در برخی متون از شیر ، گوسفند و نان گندم به عنوان غذاهای معتدل نام برده شده است.

اهمیت رژیم غذایی سرد و گرم رژیم غذایی اصفهان

مواد غذایی تازه؛

نان گندم ، عسل ، گوسفند ، بوقلمون ، مرغ ، گوشت اردک و اردک ، گوشت شتر ، گوشت کبوتر ، سوپ سبزیجات ، سوپ ، انجیر ، انگور ، بادام ، تخمه هندوانه ، میوه ها ، خربزه ، چای سیاه ، خرما خردل ، پرمون ، ریحان ، اغلب ادویه جات ، نخود فرنگی ، عدس ، لوبیا و تخم مرغ.

غذاهای سرد ؛

نان جو ، لوبیای ناله ، لوبیا ، مرغ ، ماهی ، محصولات لبنی (شیر ، پنیر ، کره ، کره و ماست) ، گوشت گاو ، برنج ، کدو ، اسفناج ، ریواس ، قارچ ، بیشتر میوه ها ، خرفه ، تخمه کدو ، ذرت ، ماست ، دستگاه مرغ ، تمر هندی و زرشک.

علائم دیگر با ماهیت متفاوت

الف) دمای پوست ؛ سرما و گرمای پوست نشانه های گرما و سرما است. رطوبت و زبری پوست نشان دهنده خشکی و رطوبت است.

ب) رشد مو ؛ این نشانه رشد سریع و گرمای سیاه است و نور کوتاه و سفید نشانه سرما است. منحنی ها نشانه خشکی و نرمی نشانه رطوبت است.

ج) رنگ بدن ؛ اکثر افراد سرد سفید هستند و پوست گرم و قرمز نشانه گرما است.

د) رویاپردازی ؛ هایپرسونیا نشانه سرما و رطوبت است و بی خوابی نشانه گرما یا خشکی است.

د) انجام کارها – افراد گرم کارها را سریع انجام می دهند ، اما افراد خونگرم کارها را به آرامی انجام می دهند.


دکتر رضا اتمانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا آتمانی می تواند با ارائه تکنیک های اساسی در تغذیه و رژیم غذایی و وضعیت بدن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

روی صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و تغذیه اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

چربی مناسب برای حفظ سلامتی

محصولات عفونی و رژیمی

بررسی آثار مضر قند

رژیم های خطرناک سیگاری هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *