انوشیروانی: در بازدید از باشگاهی در پایتخت گفتم فاتحه وزنه برداری را باید خواند! – شما آنلاین هستید


انوشیروانی: در بازدید از باشگاهی در پایتخت گفتم فاتحه وزنه برداری را باید خواند!
انوشیروانی: در بازدید از باشگاهی در پایتخت گفتم فاتحه وزنه برداری را باید خواند!

سجاد انوشیروانی در نشست ارزیابی وضعیت وزنه برداری خوزستان که امروز هفتم شهریور ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: هدف از این سفر رایزنی با مسئولان منطقه و مسئولان باشگاه های فولاد خوزستان، ملیفری و نفت است. منطقه غنی جنوب است و انشالله به لطف این سفر در آینده به نفع ورزش وزنه برداری کشور خواهد بود. ظرفیت این منطقه مطابق است […]

سجاد انوشیروانی در نشست ارزیابی وضعیت وزنه برداری خوزستان که امروز هفتم شهریور ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: هدف از این سفر رایزنی با مسئولان منطقه و مسئولان باشگاه های فولاد خوزستان، ملیفری و نفت است. منطقه غنی جنوب است و انشالله به لطف این سفر در آینده به نفع ورزش وزنه برداری کشور خواهد بود. ظرفیت این منطقه برای حمایت از وزنه برداری در کشور را نمی توان دست کم گرفت. خوزستان قهرمان وزنه برداری است.
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه امروز آمده ایم تا درخواست افزایش ظرفیت نقطه به نقطه کشور در وزنه برداری را داشته باشیم، ادامه داد: امروز جلسه ای با مدیرعامل باشگاه نفت خیز جنوب منتاف و درباره ظرفیت داریم. این شرکت از نظر زیرساختی و گفته می شود از نگاه این دوستان به وزنه برداری در این کشور قدردانی می کنیم. اطمینان دارم با همدلی و هم افزایی خوب می توانیم روز خوبی را برای وزنه برداری این کشور رقم بزنیم.
رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: نباید به فکر پست باشیم و در عمل باید دلسوزی کنیم. من به همراه سایر اعضای فدراسیون نماینده و خدمتگزار این جامعه هستیم و به این موضوع افتخار می کنیم. نمایش افتخار آفرینی وزنه برداری بسیار سنگین و طلایی است و باید افتخار کرد که این ظرفیت را داریم و نباید چنین ظرفیتی را فراموش کنیم. برای انجام اقدامات بزرگ باید همدلی کنیم.
وی با اشاره به وضعیت وزنه برداری کشور گفت: در بحث سخت افزاری گرفتار شده ایم و تلاش می کنیم از این بحران عبور کنیم. امروز اگر بخواهیم یک حداقل ایده آل در سراسر کشور ایجاد کنیم و انگیزه جوانان را افزایش دهیم به بیش از ۱۰۰۰ هالتر وزنه برداری نیاز داریم. بیش از ۱۵ سال است که تجهیزات با برندهای معتبر وارد نشده و متاسفانه برندهای داخلی مورد حمایت قرار نمی گیرند و نمی توانند ارتقای کیفی لازم را انجام دهند.
انوشیروانی گفت: دیروز به دنبال اعتبار خوبی در سازمان برنامه بودجه کشور بودیم که امسال خیلی دیر است و اگر افتخار عضویت در فدراسیون را از ابتدای سال داشتیم دریافت می کردیم. این بودجه اما همچنان تلاش می کنیم از لحاظ زیرساختی اگر حمایت باشگاه هایی مثل نفت و ملی حفاری، باشگاه های خصوصی و ادارات ورزش و جوانان منطقه ای نبود شاید وزنه برداری در کشور نداشتیم. به جز یکی دو جا چون هیچ تمهیدی برای توانمندسازی و احیای زیرساخت ها اندیشیده نشده است.بعضی از باشگاه ها خانواده ها را بی انگیزه می کنند که بچه هایشان را به این رشته بفرستند چون در شرایط غم انگیزی هستند حتی برای بازدید از یکی از باشگاه های داخل کشور رفتم. پایتخت و وقتی وضعیت این باشگاه را دیدم گفتم فاتحه وزنه برداری خوانده شود.
وی گفت: البته این حرف ها را نمی زنم که انگیزه مان کم شود، بلکه باید انگیزه خود را برای برداشتن باری از دوش عزیزانمان افزایش دهیم و همدل باشیم. ما باید با فداکاری کار کنیم. باید دست به دست هم دهیم و وزنه برداری ایران را سریعتر حرکت دهیم. امروز بهداد سلیمی، نواب نصیرشلال، کورش باقری و… همدل با ما هستند.
رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: وضعیت وزنه برداری در سالن آزادی تهران را دیده اید. ما بازسازی خواهیم کرد، اما هزینه آن هزینه خواهد داشت، ما می خواهیم آن را شروع کنیم. در واقع نصف داریم، انشالله برای سال آینده اعتبار خوبی می گیریم و از ظرفیت خیرین استفاده می کنیم. مجوز ایجاد کمپ تیم ملی در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع گرفته شده است.
وی گفت: برای بحث آموزش و پرورش برنامه مفصلی داریم و چند روزی با برنامه آموزشی خداحافظی می کنیم. با تمام تجربه ای که داریم، می خواهیم به سمت ایجاد شرایط ایده آل و دانشگاهی در بخش آموزش حرکت کنیم. ما در انتخاب کمیته تاخیر داشتیم زیرا در حال تحقیق بودیم و می خواستیم بدنه کمیته جوان و با انگیزه باشد. برای جانبازان هم برنامه داریم. امیدوارم همه این ظرفیت ها را کنار هم بگذاریم تا وزنه برداری ایران را ارتقا دهیم و روزهای درخشانی را خلق کنیم و بار دیگر به دوران اوج برگردیم.
انوشیروانی در پاسخ به سوال مدیرعامل باشگاه مناطق نفت خیز جنوب گفت: ظرفیت بانوان را در نظر بگیرید و بگذارید بانوان از ظرفیت زیرساخت ها استفاده کنند و باعث افتخار است.
انتهای پیام