انوشیروانی: به قصد کمک به وزنه برداری آمدم / در اسرع وقت با تیم ملی صحبت خواهم کرد – شما آنلاین هستید


سجاد انوشیروانی در گفت وگو با ایسنا، درباره انتصاب خود به عنوان سرپرست فدراسیون وزنه برداری و اینکه مسئولیت سنگینی بر دوش اوست، اظهار کرد: با تشکر. مراسم معارفه برگزار شد. باید تحویل تیم ملی جوانان به مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان را دنبال کنیم. همچنین برگزاری اردوهای تیم ملی بانوان برای شرکت در بازی های کشورهای اسلامی و اردوهای تیم ملی بزرگسالان. با وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک رایزنی خواهیم کرد و سیاست گذاری خواهیم کرد و سعی می کنیم همه چیز را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم و جایگیری تیم بدون مشکل انجام شود. همچنین باید مکانی را برای انتخابات آماده کنیم و شاهد روند رو به رشد وزنه برداری باشیم.

وی ادامه داد: زمانی که اداره کل ورزش و جوانان اردبیل را تحویل گرفتم بدهی های هنگفت و مشکلات زیادی داشت اما با کمک همکارانم در استان اردبیل، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک توانستیم بسیاری از این مشکلات را حل کند.» بیا درستش کنیم در وزنه برداری اول از همه به اتحاد و همدلی نیاز داریم. ما جنگیدن در ورزش را یاد گرفته ایم، پس با این نیت همه قهرمانان، مربیان و پیشکسوتان جدید و قدیم آمده ایم تا صدای وزنه برداری را با هم از این وضعیت خارج کنیم.

انوشیروانی در پاسخ به این سوال که برنامه اش برای بازگشت وزنه برداران معترض به اردوی تیم ملی چیست و آیا با آنها دیدار خواهد کرد یا خیر؟ وی گفت: این اتفاق اذهان عمومی و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را نگران کرده است اما تلاش می کنیم در اولین فرصت با وزنه برداران عزیزمان صحبت کنیم. سعی می کنیم هماهنگی های خوبی داشته باشیم و همچنین با وزنه برداران عزیزمان به جمع بندی های خوبی برسیم. همه این وزنه برداران سرمایه ایران هستند و امیدوارم بتوانیم همه آنها را جمع کنیم تا بهترین نتیجه را برای وزنه برداری ایران بگیریم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا فکر می کند می تواند تا حدودی پاسخگوی نیاز وزنه برداران باشد؟ وی گفت: وزنه برداران نگران هستند و ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد. البته من امروز تازه معرفی شدم و باید با قهرمانان عزیز هم نسلانم بحث و فکر کنیم تا انشاالله بتوانیم با برنامه ریزی شرایط خوبی را برای این وزنه بردار عزیز فراهم کنیم.

وی درباره اینکه آیا تغییری در فدراسیون یا تیم ملی رخ داده است، گفت: بیایید بررسی کنیم و در چند روز آینده در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به این سوال که چه کسانی انتظار داشتند علی مرادی در مراسم معارفه حضور داشته باشد؟ وی تاکید کرد: تشخیص این است که ایشان غایب هستند و ما هم به این موضوع احترام می گذاریم. با اینکه حضور نداشت از ایشان تجلیل شد و اگر حضور داشت قدردان زحمات ایشان در وزنه برداری هستیم.

انوشیروانی درباره حضور بهداد سلیمی و نواب نصیر شلال در کنار او گفت: همه این عزیزان بدون هیچ چشم داشتی برای کمک به وزنه برداری آمده اند. آنها قهرمانان بزرگ ما هستند و لایق موقعیت های بین المللی نیز هستند. همه ما برای کمک به وزنه برداری گرد هم آمده ایم.

پیام به پایان رسید