انواع مختلف درمان آرتریت روماتوئید

هدف درمان آرتریت روماتوئید تسکین درد و حفظ حرکت شما است. آرتریت روماتوئید یک بیماری صعب العلاج است که منجر به تحلیل رفتن مفاصل بدن می شود. در صورت عدم درمان، روماتیسم مفصلی می تواند منجر به بستری شدن و ناتوانی در حرکت شود. خبر خوب این است که چند درمان نسبتاً مؤثر برای تسکین درد و تورم ناشی از این بیماری وجود دارد. به عنوان یک درمان کامل، سه نوع درمان آرتریت روماتوئید وجود دارد.

درمان پزشکی

اولین نوع درمان برای آرتریت روماتوئید پزشکی است. داروهایی که برای کاهش تورم مفاصل ملتهب طراحی شده اند: NSAID ها، یعنی داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی. ممکن است شامل کورتیکواستروئیدها باشد، زمانی که اقدامات سختگیرانه تری برای کاهش سریعتر یا برای دوره های طولانی تر تورم مورد نیاز است. داروهای ضد درد نیز ممکن است برای تسکین درد همراه با آرتریت روماتوئید تا حدی که امکان حرکت بدون درد را فراهم کند، تجویز شود. داروهای دیگری برای کاهش یا توقف انحطاط مفصلی ناشی از این نوع خاص از آرتریت گنجانده خواهد شد.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی خط دوم درمان آرتریت روماتوئید است. یک فیزیوتراپیست با پزشک شما همکاری می کند تا برنامه ای از تمرینات طراحی شده برای حفظ حرکت بدن شما ایجاد کند. ارزیابی اولیه برای تعیین میزان تحرک واقعی از دست رفته انجام خواهد شد. شما با برنامه ای از تمرینات شامل دامنه حرکتی، کشش، تمرینات قدرتی و اجزای هوازی آشنا خواهید شد.

هدف فیزیوتراپیست این است که شما را در حال حرکت نگه دارد. ممکن است این ضرب المثل قدیمی را شنیده باشید که «از آن استفاده کن یا از دستش بده». اگر از آرتریت روماتوئید رنج می برید، این جمله یک حقیقت مطلق است. شما باید روزانه کار کنید تا خود را در حال حرکت نگه دارید. اگر اجازه دهید RA می تواند تحرک شما را از بین ببرد.

فیزیوتراپیست ها شما را مجبور می کنند کارهایی را انجام دهید که نمی خواهید انجام دهید زیرا باعث ایجاد درد می شوند. پس از یک جلسه فیزیوتراپی شدید، از کمپرس گرم یا سرد برای کاهش تورم و درد استفاده می کنند. بسیاری نیز ماساژ درمانی را برای آرام کردن عضلات و تسکین درد پس از یک تمرین روتین سخت ارائه می دهند

تمرین درمانی

سومین جزء درمان آرتریت روماتوئید، کاردرمانی است. فیزیوتراپیست ها بر حفظ تحرک شما تمرکز می کنند. کاردرمانگران بر کمک به شما در انجام وظایف روزمره تمرکز می کنند.

راه‌های مختلف حرکت در اطراف برای انجام وظایفی که استرس مفاصل سفت را کاهش می‌دهند به شما آموزش داده می‌شود. وقتی کارهای عادی سخت و دردناک می شوند، کاردرمانگران می توانند با استفاده از دستگاه های مختلف کمک کنند. این دستگاه ها عموما به گونه ای طراحی شده اند که انجام کارهای روزمره را آسان تر کنند. شغل به عنوان یک کاردرمانگر به شما کمک می کند تا حد ممکن استقلال خود را حفظ کنید تا زندگی خود را به گونه ای که برای زندگی مناسب می دانید ادامه دهید.

آرتریت روماتوئید یک بیماری بسیار ناتوان کننده است که قابل پیشگیری یا درمان نیست. درمان هایی برای کمک به زندگی با آرتریت روماتوئید و کاهش انحطاط ناشی از آن وجود دارد. دارو، فیزیوتراپی و کاردرمانی سه نوع درمان آرتریت روماتوئید هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر