انصراف کامل از مدیریت تیم در هندبال – شما آنلاین هستید


مهرتاش شمالی در گفت وگو با ایسنا، درباره انصراف تیمش از لیگ برتر هندبال اظهار کرد: این تیم انصراف نداده و شخصا تمایلی به ادامه بازی ندارم. شاید نیروی زمینی همچنان بخواهد به همکاری ادامه دهد. نیروی زمینی مدتی می خواست نیروهای خود را به تهران منتقل کند، اما چون هزینه ها را پرداخت کردیم و اطمینان دادند که تخلفی صورت نمی گیرد، در کازرون ماندند. حالا ما می رویم تیم را در کازرون نگه می دارند یا نه یا اینکه کازرون چه می کند بعدا مشخص می شود.

شاملی مالک تیم گفت: در هیچ گروهی چه بانوان و چه آقایان دیگر تیمی نخواهیم داشت. در بخش بانوان نیز همین تیم شامل کازرون و تیم خودمان است. البته ما در دسته اول بسکتبال و والیبال بانوان هستیم که دیگر با آن تیم نخواهیم داشت. در سه سال گذشته در دو دسته هندبال آقایان و بانوان به سکو رفتیم، اما متاسفانه از آن سوء استفاده شده است. این تیم در سال ۹۷ لیگ را با دردسرهای فراوان به پایان رساند. من هم می خواهم در ورزش کاری انجام دهم. البته برنامه ام فوتبال بود اما دیدم که تیم هندبال آماده است و از سال ۱۳۷۷ در هندبال به تیم پیوستیم.

شمالی در پاسخ به این سوال که چرا تصمیم گرفتید دیگر تیم هندبال نداشته باشید، گفت: هیچ سازمان و نهادی به ما کمک نکرد. در سال ۱۳۹۶ به من گفتند ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون برای تیم های هندبال هزینه شده است که ۲۷۰ میلیون آن را استانداری و ۱۳۰ میلیون را اسپانسرها پرداخت کرده اند. خیرین و دیگران نیز کمک کردند. من هم گفتم با شرایط بهتر تیم قوی تری می سازیم و هزینه های مازاد را متحمل می شوم. پول زیادی خرج کردم و سالن را بازسازی کردم اما بعد از ۳ سال و نیم هنوز برایم نفرستادند. یعنی حتی نامه تحویل سالن هم به من ندادند. اداره ورزش جوانان استان یا شهرستان هر روز چیزی می گوید. ۱۱۰۰ متر زمین ورزشی و فرهنگی به من می دهند تا در آن خوابگاه و فیزیوتراپی بسازم. خیلی از مؤسسات و سازمان های مختلف برای نوشتن نامه زمان زیادی را صرف کردند تا اینکه همین زمین ۱۰ برابر شده و ساخت آن هم همین طور. تا الان کاری برای ما نکرده اند.

وی افزود: پارسال که قهرمان لیگ شدیم نمی خواستیم به جام باشگاه های آسیا برویم چون هزار تومان به تیم کمک نمی شد، از داخل استان اسپانسر پیدا نکردیم یا به ما هاستل ندادند.» من روزی ۸۰۰ میلیون برای اسکان می دادم. اصرار داشتند که در مسابقات آسیایی شرکت کنیم تا نام کازرون در آسیا باشد. این نماینده مجلس گفت ۲ میلیارد به تیم کمک می کند، استاندار قرار بود ۵۰۰ میلیون از بودجه فرهنگی بدهد اما کمکی نکردند. ما دوباره تیم را در ساعت ۱۴۰۰ تعطیل کردیم. هزینه ها و بازی های مختلف متمرکز بود. این کمر شکسته ماست

شاملی تاکید کرد: در این شرایط می بینم تیم هنوز معروف نشده است، پس می گذارم ببینم چه می کنند. آیا تیمی می تواند هفتم یا هشتم شود تا در لیگ بماند؟ اگر روزی بخواهند به من کمک کنند، بقیه بودجه را می گذارم تا در آسیا جایگاهی بگیرند. به هر حال من گفتم بهتر است این کار را نکنیم، اما هر روز زنگ می زنند و شعارهای همیشگی را می دهند، اما چون سه سال است که این شعارها وضعیت مرا به هم می زند، دیگر ادامه نمی دهم. تا کنون وظایفی را که بر عهده خودم و دینی که نسبت به شهر پدر و پدربزرگم دارم انجام داده ام، اما رسیدگی به بیش از اینها اشتباه است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این استعفا قطعی است، گفت: اگر قرار بود کاری شبیه شعار انجام دهم، سال ها پیش انجام می دادم. در واقع من به این نتیجه رسیده ام که آنها هیچ کاری نمی کنند. البته نیروی زمینی ارتش همیشه در حد توان به ما کمک می کند. چرا باید قول بدهم ۱۰ میلیارد دیگر بدهم؟ برای چی؟ من نمی توانم به عقب برگردم گفته بودند قرار است جلسه بگذارند، اما این حرف ها زیاد بود. وقتی شروع به کار کرد می توانید به آن فکر کنید. ۹۹.۹% ادامه نمی دهم.

شمالی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مشکلی با فدراسیون هندبال دارید، گفت: وقتی کسی می رود اولویت این است که پشت سر کسی حرف نزند. من با فدراسیون ها مشکلی ندارم، اما همه فدراسیون ها در قبال تیم وظایفی دارند. امیدوارم هندبال به سمتی برسد که همه کسانی که به هندبال می آیند مجبور نباشند از جیب خود هزینه کنند. این تیم یک بازیکن ۱۷ یا ۱۸ ساله را به تیم ملی فرستاد اما سال بعد به آن دسترسی نداشتند. حداقل در رشته های دیگر اگر بازیکنی را توسعه دهند، می فروشند و درآمدزایی می شود. حقوق پخش و تبلیغات در این زمینه تعریف نشده است. فقط باید پرداخت کنید. من از فدراسیون گلایه ای ندارم اما اگر این کارها را برای آینده انجام ندهند به جز دو سه تیم صنعت، همه تیم ها تور می شوند، یعنی یکی دو نفر می مانند. . سالها و سپس رفتن حامیان از ناکجاآباد، بدون درآمد.

انتهای پیام