انتقاد تند «براری» از بیمه «آتیه سازان حافظ» / نیازی نداریم، همکاری نمی کنیم – شما آنلاین


محمد براری در مراسم گرامیداشت هفدهمین روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان استان گلستان اظهار داشت: مستمری بگیران سال هاست در مسیر پیشرفت کشور تلاش می کنند اما دل همه این مردم پر از درد است.

وی افزود: رئیس شورای اسلامی در آستانه سالگرد تکریم بازنشستگان مصوبه دولت را باطل اعلام کرد در حالی که امروز به جای اینکه لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان از شورای نگهبان خارج شود باید به بازنشستگان هدایایی داده شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی گلستان با بیان اینکه مهمترین درد و یکی از دغدغه های اساسی بازنشستگان همسان سازی حقوق است، تصریح کرد: متاسفانه تاکنون به یکسان سازی حقوق بازنشستگان توجهی نشده است و بی عدالتی نیز وجود دارد. در بخش بیمه تکمیلی باید با بیمه فوروارد ما حافظ هستیم قرارداد ببندند اما هیچ سازمانی حاضر به همکاری با این بیمه ناکارآمد نبود.

براری افزود: بیمه آتی حافظ دارای بیمه پایه، تکمیلی و تکمیلی است، بیمه پایه توسط سازمان های مرتبط ارائه می شود، بیمه تکمیلی توسط سازمان بازنشستگی کشوری ارائه می شود، اما برای بیمه تکمیلی از هر مستمری بگیر ۲۵۰ هزار تومان می خواهند تا آنها نیز مستخدم دریافت کنند. برخی از وزارتخانه ها قراردادهای خصوصی امضا کردند و اعتبارات بیمه اکمل را اختصاص دادند تا مستمری بگیرانشان به طور رایگان از آن بهره مند شوند، اما تفاوت بازنشستگان KDN با سایر وزارتخانه ها چیست؟

وی از مزایای رفاهی، نقدی و غیرنقدی اعطایی به کارکنان یاد کرد و افزود: سازمان برنامه و بودجه در ابلاغیه ای در سال های ۹۷ و ۹۸ به موسسات اجازه داد تا از محل منابع خود کمک های رفاهی نقدی و غیرنقدی را به بازنشستگان ارائه کنند. که با همه پیگیری ها حتی یک ریال هم به ما مستمری بگیران داده نشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی استان گلستان با اشاره به وجود ۲۷ هزار و ۷۳۳ نفر بازنشسته در استان گلستان، یادآور شد: از این تعداد ۲۲۶ نفر از کار افتاده، یک هزار و ۶۶۵ نفر شاغل و ۴۴۸۰ فوتی نیز بازنشسته هستند.

براری از وجود هشت هزار و ۶۵۲ مستمری بگیر زن در استان گلستان خبر داد و یادآور شد: ۶۷ درصد مستمری بگیران گلستانی مرد و ۳۳ درصد زن هستند.

انتهای پیام