امگا – آنها چه هستند، چه کار می کنند و از کجا می توانم آنها را تهیه کنم؟

امگا ۳ “چربی های خوب” هستند. امگا به عنوان چربی اضافی توسط بدن ذخیره نمی شود، آنها به روش های بسیار مفیدی جذب و توسط بدن استفاده می شوند. اسیدهای چرب امگا ۳ برای عملکرد مغز مهم هستند و تحقیقات نشان داده است که ممکن است نقش مهمی در بینایی، هماهنگی، توانایی یادگیری، حافظه، تمرکز و رفتار ایفا کنند. وقتی مادرمان به ما گفتند که ماهی غذای مغز است، شوخی نکرد! اسیدهای چرب امگا ۳ نمی توانند توسط بدن تولید شوند، بنابراین باید آنها را از طریق رژیم غذایی دریافت کنیم.

محققان مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ دریافتند که تقریبا دو سوم بیمارانی که از گردن و کمر درد مزمن رنج می‌برند، پس از مصرف قرص‌های روغن ماهی به مدت ۲۰ تا ۳۰ روز، دیگر به قرص‌های ضد التهابی نیاز ندارند. نکته کلیدی ممکن است توانایی امگا ۳ برای مبارزه با التهاب باشد. این توانایی امگا ۳ برای کاهش التهاب نیز برای افراد مبتلا به آسم مفید است.

شکل دیگری از امگا ۳ به نام DHA (اسید دوکوزاهگزانوئیک) ۲۵ درصد از چربی مغز بدن شما را تشکیل می دهد و تولید و جریان سروتونین شیمیایی را مدیریت می کند. به نظر می رسد افرادی که با افسردگی مبارزه می کنند دچار کمبود DHA هستند. دیوید پرلموتر، MD، نویسنده کتاب The Better Brain و متخصص در رابطه بین تغذیه و اختلالات عصبی، می گوید: محققان معتقدند مکمل DHA ممکن است جایگزین ملایم تر (و در نهایت موثرتر) برای داروهای ضد افسردگی باشد.

اما روی هیچ مکملی که در داروخانه یا در وب موجود است حساب نکنید. برای یافتن فهرستی از مکمل‌های امگا ۳ که در آزمایش‌های مستقل به‌عنوان تازه و عاری از آلاینده‌ها ارزیابی شده‌اند، و مقدار چربی‌های خوب روی برچسب درج شده است، به مصرف‌کننده لبه مصرف‌لب.com/results/omega3.asp بروید.

علاوه بر توانایی امگا ۳ در کاهش التهاب، ممکن است در کاهش فشار خون، کاهش لخته شدن خون نیز مفید باشد و با کاهش قند خون می تواند در مبارزه با دیابت مفید باشد! “دیابت دارای یک جزء التهابی قوی است که منجر به خطر بسیار بیشتر ابتلا به بیماری قلبی می شود.”

پس کجا می توانم اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ را پیدا کنم؟

یک تصور غلط رایج در مورد اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ این است که آنها فقط از ماهی می آیند و این امر باعث می شود که گیاهخواران یا گیاهخواران نتوانند آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانند. در زیر تعدادی از منابع آمده است؛

ماهی های اقیانوسی آب های سرد مانند سالمون، ماهی خال مخالی و تن و همچنین قزل آلای دریاچه ای.

دانه کتان یا روغن بذر کتان (برای سهولت استفاده از دانه کتان آسیاب شده Linwoods را امتحان کنید)

گردو یا روغن گردو

اسفناج

آرگولا (یک سالاد سبز که به نام راکت نیز شناخته می شود – طعم فلفل تازه)

آووکادو

محصولات سویا مانند توفو (برای تازه کارها توفوی دودی را امتحان کنید!)

تخم مرغ

دانه یا روغن کدو تنبل (روغن دانه کدو تنبل Clearspring را امتحان کنید – با کیفیت بالا با طعمی غنی و آجیلی)

این فقط نمونه‌ای از منابع متعدد روغن‌های امگا ۳ است تا به شما ایده دهد که حتی اگر گیاه‌خوار هستید چقدر در دسترس هستند!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر