امضاهای طلایی را برای واردات با قوانین افزایش تولید مبتنی بر دانش حذف کنید – آنلاین هستید


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، نشست تبیین قانون جهش تولید دانش بنیان به همت خانه های خلاق و مراکز نوآوری قانونگذاری با حضور شرکت های دانش بنیان و خلاق، پارک های علم و فناوری، فکر می کنم. نوآوری تانک ها و فعالان اکوسیستم و همچنین رئیس مرکز پژوهش های شورا و توسط اسفندیار اختی رئیس کمیته تحقیقات و فناوری کمیسیون آموزش و سید محسن دهنوی از اعضای هیئت رئیسه شورا برگزار شد.

رئیس کمیته تحقیقات و فناوری کمیته آموزش، پژوهش و فناوری شورای اسلامی، اسفندیار اسفندیار اسفندیار کسنویه یزد، در این نشست به ویژگی های اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و گفت: اقتصاد دانش بنیان در حد نیست. همگی در دانشگاه های سراسری تدریس می شوند، در حال حاضر در رشته اقتصاد دانش بنیان واحد و درسی وجود ندارد، بلکه به صورت خودسرانه در حوزه اقتصاد خرد و کلان در دانشگاه ها صحبت می شود. .

نماینده زرتشتیان در شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد یک اقتصاد دانش بنیان است و اگر دانش را از آن بگیریم ضرری ندارد، تصریح کرد: متأسفانه در سال های اخیر همواره برای دانش هزینه کرده ایم. و در واقع علم را خریده ایم. به عنوان مثال در زمینه خرید و واردات تلفن همراه یا دارو، اگر تحقیقات ما به فناوری تبدیل شود و در عرصه عمل ظهور کند، این میزان مبادله ارز در کشور وجود نخواهد داشت.

افچی با توجه به اینکه شرکت های دانش بنیان خصوصی و کوچک هستند، افزود: در حال حاضر قانونی در مجلس یازدهم به تصویب رسیده است که مکمل قانون قبلی شرکت های دانش بنیان که در سال ۱۳۸۸ تصویب شده بود، شده است.

وی افزود: قانون سنبله های تولید دانش بنیان ۲۰ ماده دارد که تدوین و نگارش ۱۰ ضوابط اجرایی را می طلبد. این قانون تمامی قوانین بانک ها، قوه قضائیه، بورس و سایر قوانین مادر را تغییر داده و برای شرکت های دانش بنیان تخفیف و معافیت ویژه ای در نظر گرفته است.

قانون جهش تولید دانش بنیان، اعتبار صندوق نوآوری و شکوفایی را از ۳ هزار میلیارد تومان به ۶ هزار میلیارد تومان افزایش داده است. E در نظر گرفته شده است.

وی به صورت اختیاری ادامه داد: ستاد در ماده ۲ این قانون موانع تولید پیش بینی شده را ساده و رفع می کند. این مقاله به کسانی که کار تولیدی انجام می دهند کمک می کند تا با پشتیبانی در قالب انتقال فناوری، قوی تر از قبل به فعالیت خود ادامه دهند. انجام دادن

وی یادآور شد: در ماده ۳ این قانون امضای طلایی که در اختیار وزارت محرمانه است گرفته شده است و اختیار این امضا منوط به تصمیم هیات وزیران از سطح مدیرکل است. . در وزارتخانه

رئیس کمیسیون تحقیقات و فناوری کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: یکی از ویژگی های این قانون حمایت از سرمایه گذاری در بانک های علم و فناوری است که قبلا در پارک های علم و فناوری سرمایه گذاری می شد. و اقدام به ساختن ساختمان کرد، هیچ مدرکی برای وی ارسال نشد، اما در این قانون، سازمان ثبت اسناد رسمی ملزم به مستندسازی ساختمان های ساخته شده در پارک های علم و فناوری است، همچنین اگر در استان یا شهرستان باشد، افراد به دنبال ایجاد اگر هستند. آنها علم و فناوری پارک هستند، طبق قانون، آنها می توانند زمین ایجاد این پارک را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه حمایت از ایده های دانش پایه در قانون جهش تولید دانش بنیان نیز بر عهده دانشگاه است، گفت: دفتر روابط صنعتی دانشگاه مسئولیت همکاری با واحدهای صنعتی را بر عهده دارد.

اسفندیاری افزود: در ماده ۸ این قانون، شورای عتف در مدیریت شرکت های دانش بنیان ناموفق است و این موضوع باعث می شود مجلس در قانون خود شورای راهبری را به ریاست رئیس جمهور و اعضای وزیر علوم تشکیل دهد. ، دفاع، ارتباطات و معاونت علمی و فناوری. رئیس جمهور باید برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک و حمایت از شرکت های دانش بنیان تشکیل شود.

وی ادامه داد: حتی در ماده ۹ این قانون نیز پیش بینی شده است که شعب ویژه ای برای رسیدگی به پرونده های قضایی در این حوزه تشکیل شود چرا که در برخی موارد شاهد سرقت افکار و اندیشه های شرکت های دانش بنیان بوده ایم که فعال در این شرکت ها، راه اندازی چنین شعبه ای کمک ویژه ای به شرکت های دانش بنیان خواهد بود.

مقرر شد برای رقابتی‌تر شدن فضا و موفقیت بیشتر بخش خصوصی در ماده ۱۰، در صورتی که شرکت‌های بخش خصوصی قصد تولید محصولات را داشته باشند، شرکت‌های دولتی اجازه تولید چنین محصولاتی را نداشته باشند تا از بخش خصوصی حمایت ویژه شود. در این ماده باید انجام شود.

این نماینده مجلس یازدهم یادآور شد: در ماده دیگری از این قانون معافیت مالیاتی یا انتقال بدهی به سال های بعد برای شرکت های دانش بنیان پیش بینی شده و این شرکت ها مورد حمایت جدی قانون قرار خواهند گرفت.