اقدامات اساسی برای تکمیل زیرساخت های گردشگری انجام شده است


مسافر توریستی

دولت سریعاً خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گام های اساسی در تقویت و تجهیز زیرساخت های گردشگری استان برداشته و کامل ترین مرکز آب درمانی کشور در استان در حال ساخت است.

وی افزود: به زودی یک هتل پنج ستاره و خودگردان در اردبیل و یک هتل مجلل دیگر در حافظ این شهر افتتاح می شود و چند هتل چهار یا پنج ستاره دیگر مانند هتل یکاموز نیز در استان در حال ساخت است. “

وی با اشاره به اینکه با ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات ویژه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پارک های آبی و چندین مجتمع گردشگری در حال ساخت است افزود: ۲۰ میلیارد تومان برای مجموعه تاریخی یری مشگین شهر هزینه شده است.

سخنگو درباره تاثیر اعتبارات و تسهیلات هزینه شده بر زیرساخت های گردشگری استان اردبیل گفت: این اقدامات باعث افزایش بازدید و حضور گردشگران داخلی و خارجی شده است به گونه ای که گردشگران و مسافران هلندی و دیگران. کشور وارد اردبیل می شود.

وی از تصمیم معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل مبنی بر برگزاری تور گردشگری خبری در منطقه خبر داد و گفت: زیرساخت های گردشگری منطقه ای فراهم می شود.

استان اردبیل با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر و ۱۲ شهر در شمال ایران قرار دارد و به دلیل وسعت طبیعی، تاریخی، مذهبی و اقتصادی یکی از مقاصد مهم گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شود.