افغانستان از خرید ۳۵۰ هزار تن مشتقات نفتی از ایران خبر داد – شما آنلاین


به گزارش ایسنا، سایت وزارت دارایی افغانستان در اطلاعیه ای اعلام کرد: دولت افغانستان برای کنترل و کاهش قیمت فرآورده های نفتی در بازار این کشور، ۳۵۰ هزار تن فرآورده های نفتی از کشور دوست ایران وارد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: هیئت مشترکی از شرکت دولتی نفت و گاز وزارت دارایی، وزارت امور خارجه، وزارت بازرگانی، بانک مرکزی و اداره استاندارد به ایران رفته اند. خرید مشتقات نفتی . در این سفر هیئت مذکور با همکاری سفارت افغانستان در ایران با نماینده رئیس جمهور ایران در امور افغانستان، افسران سهامی و شرکت های دولتی در مورد خرید، کیفیت، بحث و تبادل نظر و تبادل نظر شد. قیمت و ترانزیت فرآورده های نفتی و ارائه تسهیلاتی که برای یک تاجر لازم است.

بر اساس این بیانیه، در این سفر علاوه بر همکاری های دوجانبه میان افغانستان و ایران، طرفین برای ایجاد کمیته مشترک قراردادهای بین دولتی، ادامه ساخت خطوط لوله نفت، ساخت پالایشگاه های مشترک و اجرای پروژه های مشترک توافق کردند. قراردادهای بلند مدت

وزارت مالیه افغانستان افزود: علاوه بر این، با توجه به افزایش قیمت فرآورده های نفتی در بازار افغانستان، قرارداد خرید ۳۵۰ هزار تن فرآورده های نفتی با یک شرکت سهامی خصوصی ایرانی، وارداتی منعقد شد. روند. سفر به افغانستان در روزهای آینده آغاز می شود و با این کار قیمت فرآورده های نفتی در این کشور کاهش می یابد.

بر اساس اعلام این وزارتخانه، طرفین به تفاهم رسیدند تا شرکت‌های خصوصی افغانی که در ایران در زمینه معاملات نفتی فعال هستند، به‌طور رسمی از سوی دولت افغانستان معرفی شوند.

انتهای پیام