افزایش ۶۶ درصدی اعتبارات منطقه اردبیل


استاندار اردبیل گفت: اعتبار استان اردبیل با ۶۶ درصد افزایش به ۵۴۳ میلیارد تومان رسیده است.

سید حمید عاملی

سید حامد عاملی در نشست با استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی در اردبیل گفت: با تشکیل جلسه کمیته شهرسازی، توزیع اعتبارات استانی هر چه سریعتر انجام شود تا مدیران بتوانند از کار بیشتری استفاده کنند. فرصت ها و پروژه های عمرانی و خدماتی کامل.

وی به توزیع ۳۶۱ میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته اشاره کرد و گفت: تنها ۵۸ درصد از این منابع محقق شده که رقم بسیار پایینی است و با این رقم نمی توان انتظار کار تحول آفرین داشت.

استاندار اردبیل تصریح کرد: امسال ۵۴۳ میلیارد تومان اعتبار برای استان پیش بینی شده است که حتی در صورت تخصیص کامل این اعتبار، پاسخگوی طرح ها و پروژه های زیرساختی استان نخواهد بود.

عاملی افزود: در سال گذشته بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع دولتی به استان کشیده شده که ۸۰۰ میلیارد تومان آن از طریق اسناد خزانه و ۳۰۰ میلیارد تومان نقدی و ۱۳۴۰ میلیارد تومان نیز از محل گردشگری ریاست جمهوری است. مقاصد . منابع نقدی به استان ها تخصیص می یابد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: تا پایان شهریورماه فرصت برداشت اعتبار وجود دارد اما باید تا پایان تیرماه شرایط جذب و هزینه این منابع مشخص شود تا اعتبار مورد استفاده قرار گیرد.

عاملی لزوم استفاده از رتبه اعتباری ملی برای مدیران دستگاه های اجرایی را یادآور شد و افزود: در قانون بودجه ۱۴۰۱ بسیاری از تبصره ها و سطوح پیش بینی شده بود که مدیران مناطق باید از امروز دست به کار شوند تا از این ظرفیت نهایت استفاده را ببرند.

وی به موضوع تولید و فروش اموال مازاد بر اساس ابلاغ بخشنامه های دولت اشاره کرد و ادامه داد: مقرر شد منابع از این میزان صرف کارهای و پروژه های زیربنایی منطقه شود.

اعیلی اصل ۵۶ پالایش نفت و بهره برداری از منابع را بسیار مورد نیاز عنوان کرد و گفت: باید از ظرفیت این قانون استفاده کنیم تا شاهد جذب حداکثری منابع برای استان باشیم.

استاندار اردبیل اجرای طرح های اولویت دار در شهرستان ها را یادآور شد و بیان کرد: باید سالانه ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه به استان کشیده شود که بیشتر این منابع با کمک بخش خصوصی محقق شود.