افزایش شیوع کرونا در منطقه اردبیل


رئیس دانشگاه علوم پزشکی منطقه اردبیل گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در منطقه اردبیل به ۳۸ نفر رسیده است که نشان دهنده روند افزایشی ابتلا به کرونا است.

تست ویروس کرونا

علی محمدیان در ارتباط با آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان اردبیل گفت: از هفته گذشته تاکنون تعداد مبتلایان روزانه به کرونا به ۳۸ نفر رسیده است.

وی با اشاره به فوت یک نفر بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۶ نفر به بیمارستان ها و ۲۲۷ نفر به صورت سرپایی به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کردند و ۱۴ بیمار نیز در مراکز بهداشتی درمانی کشور بستری شدند. استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: بر اساس آخرین رده بندی رنگی، پنج شهر استان در رنگ زرد و بقیه شهرها در وضعیت آبی نامشخص قرار دارند که در هفته های آینده با توجه به تغییر رنگ این شهرها تغییر خواهد کرد. تعداد بستری شدن در بیمارستان

محمدیان آردی با بیان اینکه ۸ بیمار در ICU کرونا بستری و ۱۶ بیمار پس از بهبودی ترخیص شدند، افزود: از مردم منطقه می‌خواهیم از عادی‌سازی بیماری خودداری کنند، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و استفاده از ماسک را فراموش کنند.

وی گفت: بهترین راه مبارزه با کرونا پیشگیری از ابتلا به آن با رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق واکسن است و در این راستا باید بهداشت فردی را رعایت کرد، از ماسک و فاصله اجتماعی استفاده کرد و به حرف دیگران گوش داد.