افتتاح ۳۳ واحد مددکاری در اردبیل


مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: همزمان با هفته بهزیستی ۳۳ واحد مسکن مهر در اردبیل افتتاح می شود.

مسکن بخواهید


حامد رضایی بیان کرد: ۲۵ تا ۳۱ تیرماه به نام هفته بهزیستی نامگذاری شده است و همزمان با چهل و دومین سالگرد تاسیس این نهاد برنامه های متنوعی با شعار شوری دوبر در نقاط مختلف استان اردبیل برگزار می شود. .

وی تصریح کرد: در ادارات مشارکت های مردمی، اشتغال و مسکن، حوزه اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری نیز برنامه های مختلفی در این هفته برگزار می شود که عمدتاً مربوط به افتتاح ۳۳ واحد مسکونی برای مددجویان است و در روز عید غدیر خم کلید خورد. این واحدها به مشتریان تحویل داده می شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: با هدف تامین منابع مالی زنان سرپرست خانوار و گروه های حمایتی، صندوق های خرد برای حمایت از اشتغال و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر راه اندازی می شود.

رضایی حمایت از بانوان خلاق در مشاغل خانگی را در کنار تامین اعتبار و تسهیلات لازم برشمرد و افزود: تلاش می کنیم این گروه آموزش های لازم را ببینند و حمایت های لازم را از این گروه از اشتغال زایی انجام دهند.

وی به راه اندازی کمپ ترک اعتیاد در مشگین شهر و راه اندازی مرکز مشاوره در سطح استان اشاره کرد و ادامه داد: طرح «کجا» در زمینه پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی در حال اجراست که نوجوانان باید در این کمپ اقدامات لازم را دریافت کنند. آموزش در زمینه آسیب های اجتماعی. مشاهده و کمک به تقویت یک نظام اجتماعی سالم.

رضایی به راه اندازی ۲ خانه سالمندان و بیماران روانی مزمن در اردبیل اشاره کرد و گفت: تلاش ما بر این است که اقدامات حمایتی را در این حوزه گسترش دهیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: ۸۴۱ نفر برای حمایت از مددجویان بهزیستی و افراد دارای معلولیت در حوزه اشتغال موثر و اجرای طرح های خوداشتغالی از مزایای کم بهره برخوردار شدند.

رضایی وظایف کمیته فرهنگ و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر در قبال بهزیستی را معرفی کرد و افزود: ۲۳ دستگاه در این کمیته عضویت دارند و سند چشم انداز و برنامه جامع پیشگیری را در این حوزه ارائه می کنیم.

وی افزود: تلاش ما بر این است که با همکاری انجمن ها و نهادهای غیردولتی و همچنین در قالب کمپین های مختلف، ولع مصرف مواد مخدر و حتی مصرف دخانیات را در بین جوانان و نوجوانان کاهش دهیم.

رضایی با اشاره به ۱۳۳ نفر که برای شغلشان بهسازی و تسهیلات داده شده است، ادامه داد: ۶۷ هزار نفر در جامعه تحت پوشش بهزیستی هستند که تلاش می کنیم خدمات متنوعی به آنها ارائه کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از نیاز خانوارهای تحت پوشش بهزیستی به ثبت اطلاعات اشتراک آب، برق و گاز به منظور استفاده رایگان از این منابع خبر داد و گفت: در صورتی که خانواری از طرح نهضت ملی مسکن خارج شود. می تواند اطلاعات خود را در سامانه new period.register ثبت کند


مسکن