اعلام نحوه کسب سهمیه المپیک از فدراسیون جهانی کشتی – شما آنلاین هستید


اطلاعیه نحوه کسب سهمیه المپیک از فدراسیون جهانی کشتی
اطلاعیه نحوه کسب سهمیه المپیک از فدراسیون جهانی کشتی

به گزارش ایسنا، کشتی گیران برای راهیابی به المپیک پاریس ۳ کشتی شامل مسابقات جهانی ۲۰۲۳، قهرمانی قاره ای ۲۰۲۴ و انتخابی المپیک ۲۰۲۴ را برگزار می کنند که در مجموع (۱۸ وزن)، ۱۶ کشتی گیر به سهمیه المپیک در این مسابقات راه پیدا می کنند. سه سبک آزاد خارجی و زن (۶ وزن در هر سبک). […]

به گزارش ایسنا، کشتی گیران برای راهیابی به المپیک پاریس ۳ کشتی شامل مسابقات جهانی ۲۰۲۳، قهرمانی قاره ای ۲۰۲۴ و انتخابی المپیک ۲۰۲۴ را برگزار خواهند کرد.
در مجموع (۱۸ وزن) ۱۶ کشتی گیر در سه سبک آزاد، آزاد و بانوان (۶ وزن در هر سبک) سهمیه المپیک کسب می کنند و تعداد کل سهمیه های المپیک ۲۸۸ سهمیه است و هر کشور حداکثر می تواند سهمیه داشته باشد. یک کشتی گیر در هر وزن به میدان بروید
نناد لالوویچ، رئیس فدراسیون جهانی گفت: خوشحالیم که مرحله مقدماتی و نحوه حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ را تایید می کنیم و تغییراتی در نحوه کسب سهمیه ایجاد کرده ایم که توزیع عادلانه ای را ایجاد می کند. کسب سهمیه در مسابقات جهانی و انتخابی المپیک.
هر کشتی گیر متولد قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۰۶، واجد شرایط شرکت در بازی های المپیک ۲۰۲۴ است و فدراسیون هایی که در مسابقات قاره ای ۲۰۲۳ شرکت کرده اند، طبق سیستم به روز شده، می توانند در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ که اولین مرحله کسب است، شرکت کنند. سهمیه بازی های المپیک پاریس .شرکت با تعداد یکسان ورزشکار در هر سبک (مسابقه قاره ای).
فدراسیون جهانی کشتی تصمیم دارد تعداد سهمیه های کسب شده در مسابقات جهانی را از ۶ به ۵ سهمیه کاهش دهد و تعداد سهمیه ها از ۱۰۸ به ۹۰ کاهش یابد.
در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ که اولین مرحله کسب سهمیه بازی های المپیک ۲۰۲۴ است، دارندگان مدال طلا، نقره و برنز مشترک (۴ نفر) می توانند به حضور در بازی های المپیک ادامه دهند و سهمیه پنجم مبارزه بین مردمی است. . که در مسابقه مدال برنز شکست خورد.. مصمم به خوردن.
در مرحله دوم ۱۴۴ کشتی گیر از طریق سهمیه رقابت های قاره ای به المپیک ۲۰۲۴ پاریس راه پیدا می کنند که شامل دو نفر برتر هر وزن المپیک (فینالیست ها) می شود.
ورزشکارانی که جواز حضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ را کسب کرده اند، نمی توانند در مسابقات قاره ای شرکت کنند، مگر اینکه در سبک دیگری شرکت کنند و فدراسیون های ملی می توانند به تعداد کشتی گیران خود در مسابقات جهانی ۲۰۲۳، برای شرکت در مسابقات انتخابی المپیک قاره ای اعزام کنند.
در مرحله سوم و پایانی برای کسب سهمیه (انتخابی المپیک در سطح جهانی) از دو سهمیه ارائه شده قبلا، ۳ نفر در هر وزن می توانند سهمیه کسب کنند که نفرات اول و دوم هر وزن با هم هستند. با برنده مبارزه بین افرادی که مدال برنز سنگین را از آن خود کرده اند. (۵۴ سهمیه در ۱۸ وزن) فقط کشورهایی می توانند رزمی کاران خود را به این مسابقات اعزام کنند که در مرحله اول و دوم سهمیه کسب نکرده باشند.
در صورت وجود سهمیه استفاده نشده به دلیل انصراف، تخلف از دوپینگ یا عدم شرکت، این سهمیه به بهترین کشتی گیر بعدی در آن وزن منتقل می شود. دوره اولیه کسب سهمیه از ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۳ تا ۱۲ می ۲۰۲۴ شامل برگزاری ۶ مسابقه در مدت ۸ ماه می باشد.
آخرین مهلت ثبت نام در المپیک پاریس ۸ جولای ۲۰۲۴ است و مسابقات کشتی از ۴ تا ۱۱ آگوست ۲۰۲۴ برگزار می شود.
نامزدهای میزبانی مسابقات انتخابی المپیک به صورت قاره ای و جهانی باز است و کشورهای متقاضی می توانند نامزدی خود را برای میزبانی این مسابقات به فدراسیون جهانی کشتی اعلام کنند.
انتهای پیام