اعزام ۸۰ هنرمند ایرانی به پیاده روی اربعین – شما آنلاین


به گزارش خبرنگار مهر سید وحید فخر موسوی ظهر شنبه در جلسه هم اندیشی اعضای شورای سیاست گذاری جشنواره باین بین المللی تئاتر مقاومت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: تمرکززدایی از برگزاری جشنواره ها از تهران به استان ها از اهداف و سیاست های بنیاد مصطفان و زیربنای فرهنگ روایی فتح است.

وی با اشاره به تعلیق دو ساله جشنواره های تئاتر مقاومت به دلیل شیوع ویروس کرونا، افزود: مقرر شد جشنواره های ملی و بین المللی برگزار شود. بین المللی از تهران به منطقه رانده شد.

فخر موسوی با اشاره به اینکه هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به مدت ۴ ماه برگزار می شود، افزود: اضافه شدن بخش تئاتر ملل با محوریت کشورهای مسلمان به جشنواره امسال مهمترین تفاوت در مدت برگزاری این جشنواره است.

گیلان مجری بخش رادیویی هجدهمین جشنواره بین است بین المللی تئاتر مقاومت

وی با اشاره به اینکه استان گیلان میزبان بخش رادیویی جشنواره تئاتر مقاومت است، تاکید کرد: علاوه بر برگزاری تولیدات گیلان در این بخش، با حضور ۱۲ گروه از سراسر کشور در گلزار شهدای رشت، اجرای هنرمندان روی صحنه، بخش خیابان و محیط اطراف، نمایشنامه نویسی، تئاترهای رادیویی، تله تئاترها و تئاترهای دولتی نیز در سراسر منطقه اجرا می شوند.

دبیر هجدهمین جشنواره بین المللی بین المللی تئاتر مقاومت به ابتدای بخش میانی اطلاق می شود بین المللی جشنواره تئاتر مقاومت مصادف با پیاده روی اربعین است، حسینی گفت: انجمن نمایش دفاع مقدس با نام «زخم عتیق» در سه موکب در پیاده روی اربعین در اختیار بنیاد فرهنگی روایت فتح است. بین المللی جشنی برپا کردند.

فخر موسوی به اعزام ۸۰ هنرمند در پیاده روی اربعین به عراق با هدف گسترش فرهنگ مقاومت اشاره کرد و تصریح کرد: این هنرمندان در ۱۰ روز پیاده روی اربعین در این مراسم حضور یافتند و اجراهای خود را در قالب تعزیه اجرا کردند. پرده خوانی نقدی و منقبت خوانی را به زبان های عربی، اردو، کردی و ترکی اجرا کردند.

وی به برگزاری اختتامیه جشنواره مقاومت بخش استان در مشهد مقدس اشاره کرد و افزود: در قطعه جاده هجدهمین جشنواره بین بین المللی تئاتر مقاومت همچنین ۲۵ نمایش ویژه بر اساس فرهنگ روایی فتح را در استان های اصفهان و کرمانشاه برگزار می کند.