اسماعیل شنگله در کنار حمید ترگیان آرمید/ بردق مردی مودب و با اخلاق – شما آنلاین


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، پیکر اسماعیل شنگله هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون صبح امروز یکشنبه پنجم تیرماه تشییع شد.

مراسم تشییع پیکر اسماعیل شنگله با حضور سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و اعضای خانواده وی برگزار شد و پیکر این هنرمند پیشکسوت در قطعه هنرمند بهشت ​​زهرا (س) و متعاقباً به سمت حمید زهرگیان و علی به خاک سپرده شد. سلیمانی.

سید عباس عظیمی مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در این مراسم ضمن عرض سلام و تسلیت به همسر، فرزندان و جامعه هنری این هنرمند را به ایشان تسلیت گفت.

عظیمی با اشاره به درخواست این خانواده مبنی بر محدودیت تشییع جنازه گفت: امروز بزرگواری از خانواده هنر را تشییع کردیم و با توجه به درخواست خانواده مبنی بر رعایت نکات بهداشتی و تاکید بر عدم حضور عموم مردم در مراسم تشییع شد. یکی از اعضای فقید مؤسسه هنرمندان پیشکسوت، ما را به خاطر شخصیت شیعه استاد شنگله می بخشند.

عظیمی در ادامه گفت: امروز به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن انجام وظیفه، درود و تسلیت جناب آقای محمدمهدی اسماعیلی را به خانواده محترم شنگله، جامعه هنری و بویژه هنرمندان پیشکسوت

مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز به نمایندگی از این هنرمند پیشکسوت که به دلیل وضعیت کرونا و آرزوی خانواده مرحوم شنگله نتوانست در این مراسم شرکت کند، درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت.

عظیمی افزود: استاد شنگله در بین هنرمندان به عنوان فردی با ادب و با اخلاق شناخته می شود و تواضع او زبانزد خاص و عام است. یادم هست که در دوران تشیع استاد محمدعلی کشاورز، دور بخش هنرمندان دور هم می نشستیم و ایشان صریحاً از مرگ صحبت می کردند و به شدت نگران این هنرمند پیشکسوت و آینده مؤسسه بودند.

سید عباس عظیمی در پایان از همه هنرمندان به ویژه پیشکسوتان خواست با توجه به شرایط جدید کرونا مراقب خود باشند و برای تزریق واکسن دور چهارم کرونا به دستورات بهداشتی پایبند باشند.

اسماعیل شنگله بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون و همچنین از اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت، چهارم تیرماه بر اثر تاج گذاری در سن ۸۶ سالگی درگذشت.

شنگله در طول دوران فعالیت خود در فیلم هایی چون «دایره مینا» به کارگردانی داریوش مهرجویی، «سام و نرگس» به کارگردانی ایرج قدری، «سگ کشی» به کارگردانی بهرام بیضایی، «ابی» به کارگردانی حمید امیلی و … ایفای نقش کرد.

در دهه ۱۳۳۰ در چند تله خوان به کارگردانی علی نصیریان در کنار بازیگرانی چون عزت الله تزامی، جمیله شیخی و جمشید مشایخی بازی کرد.