استونی به شکست اقدامات اروپا علیه روسیه اعتراف کرد – شما آنلاین


استونی به شکست اقدام اروپا علیه روسیه اذعان دارد
استونی به شکست اقدام اروپا علیه روسیه اذعان دارد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، اورماس رینسالو، وزیر امور خارجه استونی در بیانیه ای اعلام کرد که تاکتیک های اروپا برای انزوای روسیه با وجود همه تلاش های انجام شده از سوی کشورهای اروپایی، نتایج مطلوب را به همراه نداشته است. رینسالو در بیانیه ای که توسط دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه استونی منتشر شد […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، اورماس رینسالو، وزیر امور خارجه استونی در بیانیه ای اعلام کرد که تاکتیک های اروپا برای انزوای روسیه با وجود همه تلاش های انجام شده از سوی کشورهای اروپایی، نتایج مطلوب را به همراه نداشته است.
رینسالو در بیانیه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه استونی منتشر شد، گفت: «مثال‌های متعددی وجود دارد که نشان‌دهنده شکست سیاست انزوا (علیه روسیه) است یا اینکه در برخی موارد نمی‌توان جلوی روسیه را گرفت. فعالیت در سازمان به دلایل رویه ای هزینه این جنگ برای روسیه به اندازه کافی افزایش نیافته است.
این وزیر دولت استونی اظهار داشت که کشورش فعالانه از ابتکارات با هدف منزوی کردن فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی حمایت می کند. وی افزود: با این حال، کشورهای غربی باید در سیاست های ضد روسی خود بیشتر عمل کنند.
این در حالی است که کشورهای غربی در واکنش به آغاز جنگ روسیه در اوکراین که مسکو آن را «عملیات ویژه» توصیف کرده، چندین دور تحریم علیه روسیه اعمال کرده اند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، هدف از این تحریم ها را کنار گذاشتن روسیه عنوان کرد.
انتهای پیام