استرس هورمونی که همه باید از آن استفاده کنند – آن لوئیز گیتلمن


ناگفته نماند که استرس شاید به فراگیرترین دغدغه سلامتی تبدیل شده است که ما در این روزهای سخت با آن روبرو هستیم.
متأسفانه ، استرس دارای شاخک های بزرگی است که تقریباً بر همه بیماری ها و مسائل خود ایمنی شناخته شده برای انسان تأثیر می گذارد. این می تواند در مواردی مانند مقاومت در برابر کاهش وزن ، سردردهای میگرنی یا حتی آکنه ظاهر شود. و می تواند در مسائل تهدید کننده زندگی مانند کاردیومیوپاتی ، پارکینسون ، سکته مغزی و زوال عقل دخیل باشد. استرس بر همه جنبه های سلامتی و رفاه ما تأثیر می گذارد ، بنابراین ضروری است که تا حد ممکن سطح استرس خود را تحت کنترل داشته باشیم.

قرار دادن خواب در اولویت اول ، گذراندن وقت در خارج از منزل ، مدیتیشن و جدا کردن هر روز برق از راه های عالی برای مقابله با استرس است. اما راه دیگری وجود دارد که بسیاری از ما از آن غافل می شویم. وقت آن رسیده که او را کنار بگذارید و ادامه دهید.

به عنوان هورمون “احساس خوب” شناخته می شود. و اگر شما ، مانند میلیون ها نفر دیگر در سراسر جهان ، استرس بی امان را تجربه می کنید ، ممکن است به این هورمون حیاتی احتیاج داشته باشید. این چیزی نیست جز پروژسترون!

پروژسترون چگونه می تواند از استرس جلوگیری کند

پروژسترون که توسط غدد فوق کلیوی تولید می شود ، به عنوان بافر و درمان بیماری های مختلف از جمله استرس عمل می کند. از آنجا که پروژسترون نقش مهمی در بسیاری از عملکردهای مهم برای کیفیت خوب زندگی ایفا می کند ، نوسانات طبیعی در این هورمون می تواند آثار بالقوه مخربی از جمله احساسات استرس زا افسردگی ، اضطراب و بی خوابی داشته باشد.
به بیان ساده ، استرس باعث غلبه استروژن و کمبود پروژسترون آرام بخش می شود که با اثرات منفی اضافی استروژن مبارزه می کند و اغلب تحریک کننده و تحریک کننده است. و جای تعجب نیست که چنین نقش مهمی در سلامت مغز ما ایفا می کند. غلظت پروژسترون در مغز تا 20 برابر بیشتر از جریان خون است.

پروژسترون امروزه به لطف تحقیقات پیشگام دکتر Dr. ریموند پیت و دکتر جان لی. آنها دریافتند که کمبود پروژسترون در مردان و زنان از هجده تا هشتاد سال همه گیر است. بسیاری از مردم به سادگی پروژسترون کافی تولید نمی کنند زیرا فاقد پیش سازهای مغذی روی و ویتامین B6 هستند. و استرس بیش از حد این هورمون حیاتی را از بین می برد.
نقش اصلی پروژسترون کمک به نادیده گرفتن اثرات استروژن اضافی است. اما هنگامی که سطح استروژن پایین است و استروژن غالب است ، عمدتا به دلیل استرس طولانی مدت ، علائمی مانند اضطراب ، بی خوابی ، خستگی و عصبی شدن ظاهر می شود. اینها می توانند به بسیاری از زمینه های زندگی ما وارد شوند و سلامت و رفاه ما را از بین ببرند.

وقتی در مورد راههای نزدیک شدن به استرس و اضطراب ناتوان کننده در دنیای امروز فکر می کنید ، ابتدا هورمون ها را در نظر بگیرید. ملاحظات بسیار دیگری مانند سلامت تیروئید و کلیه وجود دارد که تعادل عاطفی پیچیده بدن را کنترل می کند. اما در طول سالهای زیادی که با آزمایش هورمون کار کرده ام ، متوجه شده ام که اکثر افراد فاقد مقدار مناسب پروژسترون مورد نیاز برای مبارزه با استروژن اضافی و کمک به کنترل استرس هستند. بنابراین ، من دو نکته بسیار مهم را توصیه می کنم که هنگام حرکت در مسیر سلامت روانی بهتر و بهبود کیفیت زندگی باید به آن توجه کنید.

در اینجا نحوه آزمایش سطح هورمون خود را مشاهده می کنید

در صورت تمایل به اندازه گیری دقیق هورمون ها ، آزمایش هورمون ها بسیار ضروری است. توصیه می کنم پنل هورمون بزاق که سطح پروژسترون ، استرادیول ، استریول ، تستوسترون ، DHEA و کورتیزول بدن شما را ارزیابی می کند. بر خلاف آزمایش خون ، که فعالیت هورمون های موجود را اندازه گیری نمی کند ، آزمایش بزاق به عنوان دقیق ترین معیار فعالیت های هورمونی رایگان و در دسترس زیستی در نظر گرفته می شود.

این کیت تست هورمون بزاق خانگی از یک نمونه بزاق برای ارزیابی هورمون های فردی (از شما واقعاً) استفاده می کند تا به شناسایی و کاهش علل زمینه ای بسیاری از مسائل مرتبط کمک کند. عدم تعادل ، از جمله استرس ، اضطراب ، افسردگی و بی خوابی.

به خاطر داشته باشید که به عنوان یک قاعده ، من محصولات هورمونی را بدون آزمایش توصیه نمی کنم. اما از آنجایی که استفاده از آن بی خطر است و از هر 10 بار نه بار ، در همه مواردی که آزمایش کرده ام سطح پروژسترون کم است ، استفاده واقعی از آن را توصیه می کنم. ProgestaKey (کرم ترشح پوست حاوی پروژسترون USP مشتق شده از یام وحشی). ProgestaKey به سطح پروژسترون شما کمک می کند و عدم تعادل استروژن را اصلاح می کند. پروژسترون می تواند استرس ، اضطراب ، افسردگی و بی خوابی را در بسیاری از مراحل زندگی برای مردان و زنان کنترل کند.

به عنوان یک امتیاز اضافی – در اینجا نکات من برای استفاده از ProgestaKey آمده است:

برای جلوگیری از اشباع گیرنده های زیر پوستی در زیر پوست خود در هر ناحیه ای که باعث ایجاد خستگی در پوست می شود ، مطمئن شوید که هر روز کرم را به نواحی مختلف بمالید. هنگام استفاده ، کرم را روی پوست صاف ، غنی از مویرگهای صورت ، گردن ، بالای قفسه سینه ، قفسه سینه ، بازوهای داخلی ، کف دست و پشت دست و پا ماساژ دهید. احتمالاً متوجه خواهید شد که پوست شما در مناطقی که اغلب از کرم استفاده می کنید نرم تر و هیدراته تر می شود – یکی دیگر از مزایای مثبت!

همانطور که اکنون می دانید ، تکمیل رفاه شما با کمک هورمون های طبیعی مانند پروژسترون می تواند بین بدن ناتوان از نظر جسمی و روحی و جسمی که در مسیر سلامتی و رفاه بیشتر قرار دارند تفاوت ایجاد کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *