استرس از بدن محافظت می کند – شما آنلاین هستید


استرس از بدن محافظت می کند
استرس از بدن محافظت می کند

به نقل از مدیکال نیوز، محققان بررسی کردند که چگونه موش های مبتلا به بیماری کرون تحت تاثیر استرس قرار گرفتند. آنها دریافتند که استرس روانی باعث افزایش التهاب روده نمی شود و با افزایش تولید اینترلوکین ۲۳ (IL-23) و IL-22 که سیتوکین هایی هستند که در پاسخ التهابی دخیل هستند، باعث تشکیل غدد لنفاوی سوم (TLO) می شود. محققان نیز […]

به نقل از مدیکال نیوز، محققان بررسی کردند که چگونه موش های مبتلا به بیماری کرون تحت تاثیر استرس قرار گرفتند.
آنها دریافتند که استرس روانی باعث افزایش التهاب روده نمی شود و با افزایش تولید اینترلوکین ۲۳ (IL-23) و IL-22 که سیتوکین هایی هستند که در پاسخ التهابی دخیل هستند، باعث تشکیل غدد لنفاوی سوم (TLO) می شود.
محققان همچنین دریافتند که موش‌های تحت استرس مبتلا به بیماری کرون از آسیب کولون ثانویه ناشی از مواد شیمیایی محافظت می‌شوند و این نشان می‌دهد که TLO می‌تواند سد مخاطی روده را بهبود بخشد.
یافته های این مطالعه نشان می دهد که استرس ممکن است در برخی موقعیت ها تاثیر مثبت داشته باشد.
به گفته محققان، حدود ۷ میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری التهابی روده مبتلا هستند. بیماری التهابی روده یک اصطلاح گسترده برای توصیف وضعیتی است که با التهاب مزمن دستگاه گوارش مشخص می شود. بیماری کرون و کولیت اولسراتیو دو نوع بیماری التهابی روده هستند.
تحقیقات به طور مداوم نشان داده است که استرس روانی خطر قابل توجهی برای بیماران IBD ایجاد می کند و به احتمال زیاد به مداخله پزشکی نیاز دارد.
جدا از استرس، تعداد زیادی از مطالعات نشان می دهد که غدد لنفاوی سوم (TLO) نیز نقش مهمی در بیماری التهابی روده ایفا می کنند. TLO ها زیرمجموعه ای از سلول های ایمنی هستند که در بافت های محیطی و غیر لنفوئیدی در پاسخ به التهاب مزمن موضعی تشکیل می شوند. محققان هنوز در مورد اینکه آیا TLO اثر محافظتی یا بیماری زایی بر بیماری التهابی روده دارد بحث می کنند.
فابیو کومینلی، نویسنده ارشد این مقاله، دکتری از دانشگاه کیس وسترن رزرو در کلیولند، اوهایو، گفت: “ما دریافتیم که استرس مزمن روزانه به مدت شش هفته در برابر آسیب مفید است.” ما نشان می دهیم که استرس با تحریک سیستم ایمنی نقش محافظتی در برابر التهاب روده ایفا می کند.
“پس آیا ما باید افسرده باشیم؟” کومینلی گفت. همه چیز به تعریف استرس بستگی دارد. “تحریک” اصطلاح بهتری است. “پیام این است که کمی استرس در زندگی شما خوب است و می توانید از راه درست استرس داشته باشید.”