از محرک‌ها در تحلیل تکنیکال برای شناسایی فرصت‌ها و خرید و فروش خودکار استفاده کنید – شما آنلاین هستید


معامله گران از بازارهای مالی مختلف بر اساس سرمایه و سطح فعالیت خود در بازار از استراتژی های متفاوتی استفاده می کنند. نوسان سازها و معامله گران روزانه سعی می کنند از کوچکترین تغییرات قیمت در طول روز سود ببرند. آنها از محرک ها در تحلیل تکنیکال برای شناسایی فرصت های معاملاتی و خودکارسازی آنها استفاده می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محرک های معاملاتی و کاربردهای رایج در تحلیل تکنیکال، این مقاله را بخوانید. این مقاله توسط وب سایت Itska نوشته شده است. وب سایت Itska یکی از وب سایت های آموزش فارکس است. در وب سایت Itska، بهترین کارگزار فارکس معرفی شده است.

ماشه چیست؟

تریگر معاملاتی یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال و معاملاتی است که به صورت خودکار یک معامله یا معاملات را بر اساس متغیرهای تعریف شده توسط معامله گر انجام می دهد. استفاده از تریگرها در تحلیل تکنیکال برای شناسایی لحظه ورود یا خروج یا معامله در بازار بدون نیاز به نظارت بر تغییرات قیمت است.

معامله گران از محرک های معاملاتی برای شناسایی فرصت ها و تعریف عملیاتی استفاده می کنند که با رسیدن قیمت به محرک، سود ایجاد می کند. با انجام این کار، آنها می توانند فرصت های سودآور جدید را در بازارها یا موقعیت های دیگر شناسایی کنند، نه اینکه به دنبال تغییر برای اجرای ایده های خود باشند.

قبل از ادامه، لطفاً از ورود به فارکس مطمئن شوید آموزش فارکس نگاه کنید و مطمئن شوید که به موارد زیر توجه کرده اید:

  1. از دو کارگزار استفاده کنید. تمام سرمایه خود را در یک دلال قرار ندهید.
  2. به قوانین توجه کنید. قوانین Cysec اصلا در خدمت ایرانیان نیست. یعنی اگر دلالی این قاعده را داشته باشد نمی تواند به ایران خدمات بدهد.
  3. به اعتبار کارگزاری توجه کنید. این به این معنی است که انتخاب شما این است که کارگزاری که انتخاب می کنید سال ها در بازار بوده است. از یک کارگزار تازه تاسیس زیاد استفاده نکنید.

منبع: https://itsca-brokers.com/forex/brokers-for-iranian/

ماشه ورود

برای اینکه معامله گران بتوانند از موقعیت های معاملاتی استفاده کنند، باید لحظه ورود یا نقطه ای را که قیمت به پایین ترین سطح خود می رسد، مشخص کرد. محرک های ورود با علامت گذاری این لحظه در نمودار، معامله گر می تواند محرک ثانویه را تعیین کند.

تصویر 1657109831 - ماشه کاربردی در تحلیل تکنیکال برای شناسایی فرصت ها و خرید و فروش خودکار

استفاده از محرک ها در تحلیل تکنیکال

تریگرها ابزارهای تحلیل تکنیکال هستند که به معامله گران اجازه می دهند معاملات خودکار اولیه و ثانویه را طراحی کنند. تریگرها فعال می شوند و بر اساس رویدادها یا پارامترهای مشخص شده توسط معامله گر عمل می کنند.

به عنوان مثال، معامله گران بازار فارکس با بررسی روند صعودی قیمت دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای اصلی و صعودی بودن این بازار، با شناسایی کمترین قیمت روزانه معادل آن، معاملات و خریدهای همزمان جفت ارز را آغاز می کنند. USD/EUR، USD/JPY، USD/تنظیم GBP. پس از این دیگر مجبور نیست با تعیین محرک های ثانویه فروش با پیش بینی قیمت برای رسیدن به سطح مطلوب، همه این بازارها را دنبال کند.

ماشه ها همچنین برای پوشش ریسک استفاده می شوند و معامله گران می توانند سناریوهای مختلف ممکن برای مدیریت ریسک را با تعریف عوامل محرک ارزیابی کنند. استفاده از تریگرها در تحلیل تکنیکال بسیار گسترده است و به عنوان ابزاری ایده آل برای خودکارسازی تراکنش ها مطابق با استراتژی معامله گر، از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است.

شمع ماشه چیست؟

یکی از جذابیت های محرک برای معامله گران، امکان شناسایی فرصت های معاملاتی بر اساس الگوهای کندل استیک است. الگوهای کندل استیک ابزار ساده ای را برای معامله گران فراهم می کند تا روندهای جاری و معکوس شدن روند را شناسایی کنند.

نمودار کندل استیک با نمایش فشرده تغییرات بازار در نوار قیمت به معامله گران اجازه می دهد تا احساسات بازار را تجزیه و تحلیل کنند و در عین حال حجم معاملات را با تغییرات قیمت مشاهده کنند. الگوی کندل استیک یک الگوی شناخته شده است که نشان دهنده ادامه روند قیمت یا معکوس شدن روند در جهت مخالف است.

استفاده از الگوهای کندل استیک همراه با استفاده از تریگرها در تحلیل تکنیکال به معامله گران این امکان را می دهد تا به راحتی فرصت های معاملاتی را شناسایی کرده و سودآورترین لحظات معاملاتی را تعیین کنند.

تصویر 1657109841 - ماشه کاربردی در تحلیل تکنیکال برای شناسایی فرصت ها و خرید و فروش خودکار

انواع محرک ها

تریگرها بر اساس استراتژی معاملاتی معامله گر تعریف می شوند. انواع اصلی محرک ها شامل موارد زیر است:

  • Single Trigger: این ماشه معمولاً برای خرید، فروش یا توقف ضرر و اجرای معامله یا اقدام زمانی که قیمت به ماشه رسید استفاده می شود.
  • محرک های چندگانه: معمولاً از چندین محرک برای تعیین خرید و فروش استفاده می شود. به این ترتیب معامله گر محرکی برای خرید با قیمت مشخص و محرکی برای فروش پس از رسیدن به قیمت مورد انتظار ایجاد می کند.
  • محرک های چندگانه: این دسته از محرک ها توسط معامله گران حرفه ای و مدیران مالی برای تعریف طیف گسترده ای از سناریوهای ممکن استفاده می شود. مانند یک محرک چندگانه عمل می‌کند، اما شرایط یا پیش‌بینی‌های متفاوتی برای محدود کردن خطر احتمالی استفاده می‌شود.

یک ماشه برای تعیین لحظه خرید یا فروش در یک معامله استفاده می شود. ماشه دوگانه با مشخص کردن دو نقطه قیمت و بازده مورد نظر معامله گر کار می کند. در نهایت، برای ورود به شرایط احتمالی و تعریف سناریوهای احتمالی، از محرک های متعدد استفاده می شود.

محرک های عمل قیمت

محرک عمل قیمت را الگوی تغییر قیمت در بازارهای مختلف می نامند. معامله گران باتجربه می توانند با مشاهده الگوهای قیمت تکرار شونده، به سرعت محرک های عمل قیمت را در نمودار شناسایی کنند. محرک‌های قیمت به معامله‌گران اجازه می‌دهند تا معاملات سودآوری را صرفاً با شناسایی لحظات خرید یا ورود به بازار انجام دهند.

محرک های معاملاتی بر اساس استراتژی معامله گر استفاده می شوند. در نوسانات و نزول بازار و افزایش قیمت، فرصت های معاملاتی بی شماری ایجاد می شود که احتمال برخی از آنها با رویکردهای متفاوت بیشتر است. بسته به روش معاملاتی، میزان سرمایه و میزان سود مورد انتظار، فرصت معاملاتی که برای یک سرمایه گذار مناسب به نظر می رسد ممکن است برای سرمایه گذار دیگر ریسک داشته باشد.

محرک زمانی چیست؟

همانطور که قبلا ذکر شد، تریگرها بر اساس متغیرها یا پارامترهای وارد شده توسط معامله گر عمل می کنند. تریگرهای دوگانه و چندگانه را می توان بر اساس پارامترهای زمانی تعریف کرد. در این حالت، معامله گر با تعیین زمان خروج از بازار یا فروش، معامله را خودکار می کند.

استفاده از محرک ها در تحلیل تکنیکال برای اطمینان از سودآوری مناسب

محرک های معاملاتی برای معامله گران در پلتفرم های مختلف معاملاتی در دسترس هستند تا بتوانند به راحتی فرصت های سودآور را شناسایی کنند. آنها با استفاده از محرک های معاملاتی، بدون نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق یا شناخت عمیق از بازار، موقعیت مناسبی را پیدا می کنند که تنها بر اساس تغییرات قیمت و حجم معاملات است.

محرک های معاملاتی ابزارهای ساده ای برای خودکارسازی معاملات هستند. معامله گران به جای اینکه منتظر تغییرات قیمت به عنوان پیش بینی شده یا احساسی شدن در نتیجه نوسانات غیرمنتظره باشند، از محرک ها برای تعیین معاملات خرید و فروش و همچنین شناسایی فرصت های جدید و متفاوت استفاده می کنند. به این ترتیب، استفاده از محرک ها در تحلیل تکنیکال برای اطمینان از دستیابی معامله گران به عملکرد سودآور در بازارهای معاملاتی مختلف است.