ارزش افزوده باید بر اساس جمعیت و کمبود توزیع شود


رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: در جلسه اخیر دولت متوجه شدیم که اردبیل کمترین سهم ارزش افزوده را دارد و بهتر است نمایندگان مجلس توزیع ارزش افزوده بر اساس جمعیت و کمبود را تصویب کنند. .

جواد انصاری

جواد انصاری در سی و پنجمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار داشت: در روزهای گذشته در تهران به همراه شهردار اردبیل جلسه ای با مسئولان قرارگاه برگزار کردیم تا قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) اقدام فوری و جدی انجام دهد. . نسبت به انجام تعهدات خود در تکمیل پل مصوب در شهرستان اقدام نماید.

وی لزوم تکمیل پل های نیایش، آقا باقر و بسیج را یادآور شد و بیان کرد: قرار است پل بسیج در تیرماه به کارگاه مجهز شود و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل مشارکت این قرارگاه در اجرای طرح های مدیریت پسماند در اردبیل را یادآور شد و اظهار داشت: با نهایی شدن این پروژه و عقد قرارداد اطلاع رسانی در این زمینه انجام می شود.

انصاری از توزیع مالیات بر ارزش افزوده در سطح کشور گلایه کرد و گفت: در جلسه اخیر در مجلس با حضور نایب رئیس شورای اسلامی، متوجه شدیم که مناطقی مانند منطقه مرکزی با صنایع فراوان ۲۱۰۰ میلیارد تن ارزش دارند. از منابع اضافی دریافتی در حالی است که سهم استان اردبیل ۱۰۹ میلیارد تومان است.

وی افزود: در سال های اخیر بسیاری از استان ها با استفاده از ارز ۷ تومانی صاحب کارخانه های بسیاری شده اند در حالی که استان اردبیل همچنان از این روند محروم است و در شرایط فعلی باید برای جذب سرمایه گذار تلاش جدی داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل تصریح کرد: تولید ثروت در منطقه باید با همکاری سرمایه گذاران بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد و علاوه بر آن مجلس و دولت منابع حاصل از ارزش افزوده را توزیع کنند. متناسب با جمعیت و کمبود به منظور افزایش سهم منطقه اردبیل.

انصاری به بازگشت لایحه مشارکت بخش خصوصی در شهربازی مدرن باغ بهشت ​​شورابیل اشاره کرد و افزود: نظر ما این است که تا زمان انتشار فراخوان جذب سرمایه گذار، مراحل بعدی در شورا و شهرداری ها بررسی شود. اما اعضا تصمیم گرفتند کل لایحه را رد کنند. کمیسیون برمی گردد.

وی پروژه مشارکت تجاری-مسکونی دیکوسنتر با همکاری شرکت عمران مسکن شمالغرب را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این طرح با ۲۲ درصد سهم شهرداری و ۷۸ درصد سرمایه گذار اجرا و به بهره برداری می رسد.