ادامه روند کاهش شیوع کرونا در اردبیل


رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به ادامه روند نزولی شیوع ویروس کرونا در استان اردبیل از بستری شدن پنج بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و تعداد کل مبتلایان به کرونا را اعلام کرد. بستری شده است. در این منطقه ۲۱ است.

تست ویروس کرونا

علی محمدیان آردی روز پنجشنبه با اشاره به ادامه روند کاهشی شیوع ویروس کرونا در استان اردبیل از بستری شدن پنج بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان خبر داد و از مجموع مبتلایان به کرونا در استان خبر داد. استان ۲۱ است.

وی همچنین از ترخیص ۲ بیمار کرونایی پس از بهبودی نسبی در شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: در حال حاضر پنج بیمار کرونایی نیز در بخش مراقبت های ویژه مرکز درمانی منطقه بستری و تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی منطقه ای اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر در شرایط شیوع کرونا، شهرستان های نیر و کوثر در رنگ نارنجی، شهرستان های پارس آباد، خلخال و گرمی در وضعیت آبی قرار دارند. . و شهرهای اردبیل، سراین، نمین، مشکین شهر، بیله سوار و اصلاندوز. آنها در وضعیت کرونا زرد هستند.

وی با اشاره به ادامه موج هفتم ویروس کرونا در استان اردبیل، به عموم مردمی که بیش از ۶ ماه است آخرین نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند توصیه کرد برای دریافت واکسن تقویتی به مرکز واکسیناسیون استان اردبیل مراجعه کنند.

محمدیان اردی بر رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی توسط همگان تاکید کرد و تصریح کرد: مردم از عادی سازی بیماری کووید ۱۹ خودداری کنند و ضمن رعایت نکات بهداشتی استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اردبیل گفت: در موج قبلی ویروس کرونا، قابلیت انتشار این ویروس ۱ در ۱۰ بود، در حالی که در سویه جدید، شدت انتشار افزایش یافته و هر فرد مبتلا می تواند ۱۸ نفر را به این ویروس مبتلا می کند. .

به گفته وی، آزمایش ۳۰ درصد بیماران مبتلا به علائم کرونا مثبت بوده که نشان دهنده شدت شیوع این سویه کرونا در استان اردبیل است.