اجاق گاز شما ممکن است شما (و سیاره) را بیمار کند


تصویر خبر: اجاق گاز شما ممکن است شما (و سیاره) را بیمار کندتوسط Cara Murez HealthDay خبرنگار

جمعه، ژانویه. ۲۸، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

اجاق گاز در آشپزخانه شما به سرعت روشن می شود و به طور یکنواخت می پزد. چه چیزی را نباید دوست داشت؟

همانطور که معلوم است بسیار زیاد است.

انتشار گازهای گلخانه ای از عوامل اصلی تغییرات آب و هوایی و سلامت انسان در نظر گرفته می شود. اکنون، تحقیقات جدید نشان می دهد که آنها حتی زمانی که خاموش هستند، دردسرساز هستند.

مشکل بزرگ است: بیش از ۴۰ میلیون خانوار آمریکایی با گاز آشپزی می‌کنند و اجاق‌های گاز مستقیماً مردم را در معرض انتشارات مضری قرار می‌دهند که اغلب شامل فرمالدئید، مونوکسید کربن و اکسیدهای نیتریک است (NOایکسبه گفته محققان، که می تواند باعث تنفس، سرفه، خس خس سینه و مشکل در تنفس شود.

راب جکسون، نویسنده ارشد این مطالعه، می‌گوید: «من فکر می‌کنم یکی از پیام‌های مهم مقاله این است که وسایل گاز طبیعی، زمین را گرم می‌کنند و به سیاره آسیب می‌رسانند، و همچنین بر کیفیت هوایی که تنفس می‌کنیم، تأثیر می‌گذارند.» استاد علوم سیستم زمین در دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا.

جکسون افزود: «در نتیجه، برق‌رسانی می‌تواند سیاره را خنک کند و هوای ما را تمیزتر کند و ما را سالم‌تر کند».

برای رسیدن به این نتیجه، تیم او متان و NO را اندازه گیری کردندایکس در ۵۳ خانه در کالیفرنیا در هنگام احتراق، احتراق و خاموش شدن، همراه با خاموش بودن لوازم خانگی منتشر شد.

اجاق هایی که بخشی از این مطالعه بودند از سن سه تا ۳۰ سال متغیر بودند. آنها از ۱۸ مارک مختلف بودند. اما به نظر می رسد که سن یا هزینه اجاق مهم نیست.

این مطالعه نشان داد که این لوازم خانگی حدود ۱.۳ درصد از گازی را که به عنوان متان نسوخته استفاده می‌کنند منتشر می‌کنند. به گفته محققان، این میزان به طور قابل توجهی بیشتر از انتشار گزارش شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده برای همه منابع مسکونی بود.

حدود سه چهارم کل انتشار گازهای متان ثبت شده در این مطالعه زمانی اتفاق افتاد که اجاق ها خاموش بودند، احتمالاً به دلیل شل بودن اتصالات و اتصالات به اجاق گاز و خطوط گاز خانگی.

متان تنها انتشار نبود: نهایکساز جمله دی اکسید نیتروژن (NO2) نیز آزاد شد.

“هیچ استاندارد کنونی داخلی برای NO2 وجود ندارد. ما می‌خواستیم میزان انتشار این آلاینده‌ها را در داخل خانه‌ها اندازه‌گیری کنیم، ببینیم با چه سرعتی توسط اجاق‌ها تولید می‌شوند، تا ببینیم با گذشت زمان غلظت‌ها در خانه با چه سرعتی افزایش می‌یابد. اریک لیبل، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: بسته به تهویه و اندازه آشپزخانه. او در زمان تحقیق دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشکده زمین، انرژی و علوم محیطی استنفورد بود و اکنون دانشمند ارشد PSE Healthy Energy در اوکلند، کالیفرنیا است.

«در برخی موارد، متوجه شدیم که از حد فراتر رفته است [outdoor] استاندارد یک ساعته فقط در چند دقیقه.”

بر اساس این گزارش، این دستگاه‌ها هم با تولید دی اکسید کربن هنگام سوزاندن گاز طبیعی و هم با نشت متان نسوخته، سیاره زمین را گرم می‌کنند، طبق این گزارش که تأثیر اجاق‌های گاز طبیعی در ایالات متحده دارای آب و هوایی معادل با انتشار دی اکسید کربن است. بیش از ۵۰۰۰۰۰ خودروی بنزینی

این مقاله دومین مقاله منتشر شده توسط این محققان است که به تأثیر انتشار گاز طبیعی از وسایل خانگی می پردازد. مطالعه قبلی که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، به بررسی تفاوت در انتشار گازهای گلخانه ای بین آبگرمکن های بدون مخزن و ذخیره سازی پرداخت.

لبل گفت: «این یک گام بعدی طبیعی بود. اجاق گازها یکی از سه مصرف کننده بزرگ گاز در منازل مسکونی هستند. کوره ها و آبگرمکن ها بسته به محل زندگی شما شماره یک و دو هستند.

به گفته نویسندگان این مطالعه، پتانسیل گرمایش جهانی متان در طی ۲۰ سال و ۲۵ برابر بیشتر از دی اکسید کربن در طی ۲۰ سال و ۲۵ برابر بیشتر از دی اکسید کربن است. در حالی که دی اکسید کربن بیشتری در جو وجود دارد، غلظت نسبی متان از زمان شروع انقلاب صنعتی دو برابر سریعتر رشد کرده است.

جکسون گفت: “هر زمان که ما یک وسیله را تعویض می کنیم، باید برقی باشد. دوره.”

یافته ها در ژانویه منتشر شد. ۲۷ در مجله علوم و فناوری محیط زیست.

کاترین پرویت، مدیر ارشد ملی سیاست در انجمن ریه آمریکا گفت: «این قطعاً یک منطقه مهم و نوظهور از نگرانی هم برای سلامت عمومی و هم برای تغییرات آب و هوایی است.

او گفت که داشتن درک بهتر از محل انتشار متان واقعاً مهم است.

پرویت گفت: «من فکر می‌کنم یکی از مهم‌ترین یافته‌های این مطالعه، سهم انتشار متان از اجاق گاز بود، حتی زمانی که روشن نیست.»

پرویت اشاره کرد که دی اکسید نیتروژن یک محرک تنفسی است. می‌تواند تنفس را دشوارتر کند، می‌تواند آسم را در افرادی که این بیماری را دارند تشدید کند و شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد واقعاً ممکن است باعث آسم در کودکان خردسال شود. همچنین با آسیب های قلبی عروقی، وزن کم هنگام تولد و مرگ زودرس مرتبط است.نمایش اسلاید

آسم چیست؟ افسانه های آسم رد شد
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

پرویت برای صاحبان خانه هایی که وسایل گازسوز دارند، پیشنهادهای عملی ارائه کرد، از جمله اینکه آنها را تعمیر کنند تا مطمئن شوند که درست کار می کنند و از هودهای آشپزخانه استفاده کنند که تهویه می کنند و فقط هوا را به گردش در می آورند.

پرویت گفت که هر کس حق دارد در خانه های خود یک محیط داخلی امن و سالم داشته باشد.

او گفت: “این واقعاً یک اصل از وضعیت سلامت ریه ما برای چندین سال است.” “و مانند هر حفاظت از سلامت عمومی، این ترکیبی از آموزش مردم در مورد اقداماتی است که آنها می توانند برای محافظت از خود بردارند و اطمینان از اینکه ما سیاست هایی را برای محافظت از جمعیت در نظر گرفته ایم.”

اطلاعات بیشتر

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده یک بررسی کلی از گازهای گلخانه ای دارد.

منابع: راب جکسون، دکترا، پروفسور میشل و کوین داگلاس، پروفسور و استاد، علم سیستم زمین، دانشگاه استنفورد، کالیفرنیا. اریک لبل، دکترا، دانشمند ارشد، PSE Healthy Energy، اوکلند، کالیفرنیا. کاترین پرویت، کارشناسی، سیاست مدیر ارشد ملی، انجمن ریه آمریکا، شیکاگو؛ علوم و فناوری محیط زیست، جان ۲۷، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

منابع آسم و آلرژی
راه حل های سلامت از طرف حامیان ما

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/