اثرات گلیسیرین و جلبک دریایی بر روی پوست

تشعشعات خورشید و آلودگی منابع اصلی رادیکال های آزاد هستند و حتی اگر بتوانید از خود در برابر اشعه ماوراء بنفش و سایر آلاینده ها محافظت کنید، نمی توانید ۲۴/۷ از خود محافظت کنید. عناصر تشکیل دهنده رادیکال های آزاد همیشه وجود دارند، در واقع همان اکسیژنی که برای زندگی به آن نیاز داریم منبع قوی مولکول های رادیکال آزاد است. به همین دلیل است که آنتی‌اکسیدان‌ها اجزای پیشرفته‌ای هستند که باید هنگام خرید راه‌حل‌های مراقبت از پوست به دنبال آن باشید، و بسیاری از آن‌ها در دسترس هستند (بدون هیچ «بهترین» انتخاب واضحی در میان آنها).

برخی از مواد موجود در طبیعت حاوی قدرت آنتی اکسیدانی هستند که به ترمیم سلول های آسیب دیده کمک می کند و از ارگانیسم ما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. از جمله آنها گلیسیرین و جلبک دریایی است که در زیر به آنها اشاره می شود.

رادیکال های آزاد که با مواد طبیعی درمان می شوند

گلیسیرین یک مرطوب کننده است. این به این معنی است که توانایی جذب آب را مستقیماً از هوا دارد و آن را به پوست شما نزدیک می کند و باعث حفظ آب می شود. با پر کردن ماتریکس بین سلولی به بهبود دفاع پوست کمک می کند و مقدار مناسبی از آب را برای حفظ هموستاز پوست جذب می کند و در عین حال به سایر چربی های پوست کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشند. گلیسیرین مشتقی از فرآیند صابونی سازی اسیدهای چرب گیاهی است.

طیف گسترده ای از مواد به پوست کمک می کند آب (رطوبت) را حفظ کند. گلیسیرین یکی از معمولی ترین و موثرترین عوامل اتصال دهنده آب است که در لوازم آرایشی استفاده می شود. برخی از عوامل اتصال دهنده آب می توانند ساختار واقعی پوست را تقلید کنند و می توانند در فرمولاسیون مفید باشند. اینها عبارتند از فسفولیپیدها، فروکتوز، سرامید، الاستین، گلیکوژن، اسید هیالورونیک، کلاژن، هیالورونات سدیم، لسیتین، کلسترول، پلی ساکاریدها، گلیکوسفنگولیپیدها، اسیدهای آمینه، گلوکز، موکوپلی ساکاریدها، پروتئین ها، ساکارز، ساکارز، و غیره. هیچ یک از اینها به تنهایی بر دیگری انتخاب نمی شود زیرا اگرچه همه آنها مؤثر هستند، اما هیچ یک از آنها نمی توانند ساختار واقعی پوست را برای همیشه تغییر دهند.

جلبک دریایی نامی است که معمولاً برای انواع مختلف جلبک های دریایی استفاده می شود. عصاره جلبک دریایی حاوی گلیکونوترینت های سلولی و مواد معدنی کمیاب است. آنها آبرسانی پوست را تسهیل می کنند و همچنین پوست را تقویت می کنند. جلبک دریایی همچنین دارای خواص ضد التهابی، تقویت کننده، بازسازی کننده و جوان کننده است.

جلبک ها، در صدها شکل موجود خود، ترکیبات آنتی اکسیدانی شناخته شده ای هستند و برای مدت طولانی وجود داشته اند. جلبک ها دارای رادیکال های آزاد یا خواص آنتی اکسیدانی هستند (منابع: مجله شیمی مواد غذایی کشاورزی، فوریه ۲۰۰۲، صفحات ۸۴۰-۸۴۵؛ و Annals of the New York Academy of Sciences, 2004, pages 219-222).

علاوه بر این، یک جزء جلبک دریایی بی بو، غیر تحریک کننده و غیر آلرژیک است. باعث نرمی و رطوبت مو و پوست می شود. به طور خاص، از تخریب اکسیداتیو کلاژن و اسید هیالورونیک جلوگیری می کند، که به نوبه خود می تواند به صاف کردن چین و چروک ها و خطوط ریز کمک کند: یک توانایی خوب ضد پیری.

یک عنصر استثنایی در جلبک ها Fucoidan است، نوعی از glyconutrient که به عنوان یک نوع خاص از مواد مغذی در حال تحقیق است. جزء موثر اصلی در Fucoidan، فوکوز، یکی از هشت قند بیولوژیکی ضروری است. این در رژیم غذایی ساکنان اوکیناوا گنجانده شده است و به عنوان یکی از دلایلی که این منطقه دارای یکی از بالاترین نرخ های طول عمر قرن ها در جهان است نسبت داده می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر