آیا نسخه “پنهان” Omicron دلیل زنگ خطر است؟


نسخه است

دوشنبه ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲

کارشناسان می گویند بعید است که نوع به اصطلاح “پنهان” Omicron باعث موج ویرانگر دیگری از COVID-19 شود.

نسخه جدید این گونه که BA.2 نام دارد، به نظر نمی‌رسد که بیماری شدیدتری ایجاد کند و واکسن‌ها به اندازه نوع اصلی Omicron (BA.1) در برابر آن مؤثر هستند، اما BA.2 نشانه‌هایی از انتشار سریع‌تر را نشان می‌دهد. .

توماس پیکاک، ویروس شناس در امپریال کالج لندن، می گوید: «این می تواند به معنای افزایش نرخ عفونت در مکان هایی باشد که هنوز به اوج خود نرسیده اند، و کاهش روند نزولی در مکان هایی که قبلاً اوج Omicron را مشاهده کرده اند. نیویورک تایمز.

دسامبر گذشته، محققان آفریقای جنوبی دریافتند که تعداد فزاینده‌ای از آزمایش‌های واکنش زنجیره‌ای پلیمراز (PCR) در تشخیص ژن سنبله ناموفق هستند – نشانه‌ای از غالب شدن BA.1.

برخلاف BA.1، BA.2 فاقد جهش عمده است. این می تواند باعث شکست تست تشخیص COVID PCR شود. بدون توانایی استفاده از تست‌های PCR برای ردیابی BA.2، برخی از دانشمندان آن را پنهان‌کاری Omicron نامیده‌اند. بار ذکر شده.

اما BA.2 نامرئی نبود: محققان همچنان می‌توانستند آن را با تجزیه و تحلیل توالی ژنتیکی نمونه‌های حاصل از آزمایش‌های مثبت تشخیص دهند. هنگامی که دلتا از بین رفت، دانشمندان می‌توانستند از آزمایش‌های PCR برای مشاهده تفاوت بین BA.1 و BA.2 استفاده کنند: نمونه‌هایی که نمی‌توانند سنبله پیدا کنند، حاوی BA.1 هستند، در حالی که نمونه‌هایی که حاوی BA.2 نیستند.

در هفته های اخیر، BA.2 بیشتر و بیشتر محبوب شده است. مقامات اواخر هفته گذشته گفتند در دانمارک، این نوع تا ۶۵ درصد موارد جدید را تشکیل می دهد. اما به نظر نمی رسد جدی تر باشد: محققان دانمارکی دریافته اند که افراد مبتلا به BA.2 و BA.1 میزان بستری شدن در بیمارستان مشابهی دارند. بار ذکر شده.

تجزیه و تحلیل اولیه BA.2 که در روز جمعه توسط دولت بریتانیا منتشر شد، نشان داد که BA.2 موارد کمتری را در آنجا تشکیل می دهد، اما سریعتر از BA.1 در سراسر انگلیس رشد می کند. بار ذکر شده.

با این حال، محققان بریتانیایی به این نتیجه رسیدند که واکسن ها در برابر BA.2 به اندازه BA.1 موثر هستند.

حدود ۸ درصد موارد در ایالات متحده وجود دارد لیسانس ۲، به گفته ترور بدفورد، ویروس شناس در مرکز سرطان فرد هاچینسون در سیاتل، این درصد به سرعت در حال افزایش است.

ناتان گروپو، اپیدمیولوژیست در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه ییل، به این موضوع گفت بار.

Grupo اضافه کرد که BA.2 ممکن است به افزایش جدیدی منجر شود، اما موارد COVID-19 احتمالاً در هفته‌های آینده به کاهش خود ادامه خواهند داد.

همچنین این احتمال وجود دارد که نوع جدید Omicron ممکن است باعث افزایش جزئی در موارد شود زیرا به طور کلی کاهش می یابد یا کاهش می یابد. آزمایش‌های موجود با BA.1 ممکن است به دانشمندان در بهبود پیش‌بینی‌های خود کمک کند بار.

اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوع Omicron از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده دیدن کنید.

منبع: نیویورک تایمز

رابرت پریدت و رابین فاستر

اخبار پزشکی
حق نشر © HealthDay 2020. تمامی حقوق محفوظ است.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/