آیا شما جزو “Fackshucked & Done” هستید؟


تصویر خبر: خستگی ناشی از بیماری کرونا: آیا شما یکی از این افراد هستید؟ توسط دنیس تامپسون، خبرنگار HealthDay

دوشنبه ۱۷ ژانویه ۲۰۲۲ (HealthDay News)

شما واکسینه شده اید. شما ارتقا یافته اید. ماسک خود را می پوشید، فاصله اجتماعی را رعایت می کنید، دست های خود را می شویید – هر کاری از شما خواسته می شود برای محافظت از خود و دیگران انجام دهید.

و شما کاملا خسته شده اید.

اگر این توصیف شبیه شما به نظر می‌رسد، ممکن است بخشی از گروهی از افرادی باشید که خود را در برابر همه‌گیری کووید-۱۹ «مصون و سرگرم می‌کنند».

این اصطلاح توسط اقیانوس اطلس درک تامپسون، نویسنده، در مقاله‌ای به تشریح اختلافات فزاینده در میان افرادی که کووید را در سراسر همه‌گیری جدی گرفته‌اند، می‌پردازد.

تامپسون نوشت که گروه “واکسینه شده و انجام شده” مایل به ادامه تقویت هستند، اما آنها می خواهند به جای حفظ ماسک ها و سایر اقداماتی که از افراد عمدتاً واکسینه نشده محافظت می کند، پاداش رفتار خوب خود را درو کنند.

تامپسون نوشت: «کووید برای اکثر افرادی که به واکسیناسیون خود ادامه می‌دهند، به چیزی شبیه به آنفولانزای فصلی تبدیل شده است، بنابراین من آماده هستم که با آن به‌گونه‌ای رفتار کنم که گویی آنفولانزا را درمان کرده‌ام: با نگرانی در مورد آن و زندگی عادی. در توصیف ذهنیت «شکسته و واقعی».

مقامات بهداشت عمومی و سلامت روان موافق هستند که “واکسیناسیون و ایمن سازی” یک پدیده واقعی است، زیرا برخی از آمریکایی های واکسینه شده از دستورات ایمنی COVID-19 خشمگین می شوند که بسیاری هرگز از حذف آن نمی ترسند.

ویل رایت، روانشناس دارای مجوز و مدیر ارشد نوآوری مراقبت های بهداشتی در انجمن روانشناسی آمریکا.

رایت افزود: «اما من فکر می‌کنم مردم نیز از این سیستم ناامید شده‌اند، و روشی که سیستم برای افرادی که اغلب تمام تلاش خود را برای ایمن نگه داشتن خود و دیگران انجام داده‌اند، شکست داده است.»

خستگی همه گیر شروع شده است

دکتر جورج بنجامین، مدیر اجرایی انجمن بهداشت عمومی آمریکا، توضیح داد که روشی که همه‌گیری کووید-۱۹ گسترش یافته است، به طور مستقیم به احساس “گسترش و پایان” دامن می‌زند.

بنجامین گفت: “بسیار سخت است که مردم را در شرایط اضطراری بسته نگه دارید، مهم نیست که چه کاری انجام دهید.” ما حداقل سه موقعیت را پشت سر گذاشته‌ایم که فکر می‌کردیم این چیز از بین می‌رود.»

آمریکایی‌ها از قرنطینه‌های مربوط به یک نوع خارج شده‌اند، اما از آنها خواسته می‌شود دیگری را پنهان کنند. آنها به طور کامل واکسینه شده اند تا بتوانند زندگی عادی خود را از سر بگیرند، فقط به آنها گفته می شود که باید اقدامات ایمنی را برای محافظت از افراد واکسینه نشده و آسیب پذیر پزشکی رعایت کنند. آنها به دلیل ضعف ایمنی تقویت شدند، اما متوجه شدند که اومیکرون آنقدر مسری است که به هر حال احتمال دارد به آن مبتلا شود.

دکتر ویویان بندر، رئیس انجمن روانپزشکی آمریکا گفت: “ما به سرعت به مرز سه ساله این بیماری همه گیر نزدیک می شویم و زندگی مردم در این مدت بسیار تغییر کرده است.”

بندر گفت: “نوع جدیدی از حالت عادی وجود دارد، اما عادی جدید دائما در حال تغییر است. درست زمانی که احساس می کنید اوضاع به حالت قبل باز می گردد، او با Omicron می آید.”

بنیامین افزود: “مردم از این موضوع خسته شده اند. همه آنها در تلاش هستند تا بفهمند که قرار است شخصاً چه کاری انجام دهند. من فکر می کنم اکثر مردم با این موضوع کنار آمده اند که من واقعاً بیمار نمی شوم و نمی میرم، اما ممکن است نوع Omicron را دریافت کنم، و امیدوارم اگر نوع Omicron را دریافت کنم، واقعاً مریض نخواهم شد. فکر می کنم استعفای وجود دارد، خوب، اگر این اتفاق بیفتد، خوب است. من کارهایی را انجام می دهم که مراقب باشم، اما اگر چنین شد اتفاق می افتد من در مورد آن وحشت نخواهم کرد.”

رایت فکر نمی‌کند افرادی که احساس «برهنه و کامل» می‌کردند از اقدامات ایمنی و مبهم‌سازی احکام دست کشیده‌اند، اما او آنها را بر آن داشت تا به طور جدی ارزیابی کنند که چگونه بقیه عمر خود را با ویروسی که هیچ نشانه‌ای از وجود آن نشان نمی‌دهد، بگذرانند. از کی تا حالا.

رایت گفت، مشکل این است که اتخاذ موضعی سخت و اعلام «پر انرژی» هزینه‌های روان‌شناختی مشابه افراد واکسینه نشده دارد.

تا جایی که مردم می توانند در تفکر خود انعطاف پذیر باشند و اذعان کنند که عدم اطمینان ادامه خواهد داشت و شما فقط سعی می کنید بهترین تصمیم را برای خود و خانواده خود بگیرید و بر آنچه تحت کنترل شما است تمرکز کنید، فکر می کنم این راه را باز خواهد کرد. رایت گفت: برای رفاه عاطفی بهتر.

رایت: «برای افرادی که می‌خواهند با رعایت نکردن اقدامات احتیاطی یا درگیر شدن در قضاوت‌های زیادی علیه دیگران از نظر نحوه انجام این کار به مبارزه با وضعیت ادامه دهند، فکر می‌کنم این افراد واقعاً به مبارزه ادامه خواهند داد.» ادامه داد.

برای “عادی جدید” بعدی آماده شوید

بندر گفت افراد متفکر و مسئولیت‌پذیری که به مرز «آرام‌بخشی و انجام دادن» رسیده‌اند باید توجه داشته باشند که پوشیدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی به کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که توسط افزایش Omicron مورد انتقاد قرار گرفته‌اند کمک می‌کند.

به گفته وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، بیمارستان ها در حداقل دوجین ایالت به ظرفیت خود نزدیک می شوند زیرا نوع Omicron در سراسر آمریکا شستشو می شود.

بندر گفت: “کاهش نرخ بستری شدن در بیمارستان مهم است. بیمارستان ها غرق شده اند، مراقبت های بهداشتی منظم ضربه می زند.”، زیرا مردم به دلیل عجله درمان در بیمارستان Omicron قادر به دریافت مراقبت های اورژانسی غیر کووید نیستند.

Bender اضافه کرد که پنهان سازی همچنین به محافظت از افرادی که در معرض خطر افزایش یافته بدون تقصیر خودشان هستند کمک می کند.

بندر گفت: “در زندگی ما افرادی هستند که مستعد ابتلا به ویروس کرونا هستند.”

پیش‌بینی‌های «گوی کریستال» بر اساس شیوع بیماری در آفریقای جنوبی و بریتانیا، بنجامین را به این باور رساند که ظرف یک ماه یا بیشتر، افزایش Omicron شروع به کاهش خواهد کرد و مقامات ایالتی با برداشتن ماسک‌ها و سایر اقدامات ایمنی مواجه خواهند شد.

بنجامین گفت، زمان آن فرا رسیده است که برنامه‌ریزی برای مقابله با ناامیدی‌های قابل درک که «واکسینه شده و انجام می‌شوند» را زمانی که این بیماری همه‌گیر وارد یک وضعیت عادی جدید شد، آغاز کنیم.

بنجامین گفت: «به عنوان یک جامعه، اکنون باید بفهمیم که چگونه با پسا اومیکرون زندگی کنیم. ما هنوز باید با این موضوع کنار بیاییم. این هنوز هم بد است. این هنوز هم بیمارستان های ما را متوقف می کند. اما ما باید بدانیم از کجا باید برویم، وقتی این وضعیت نادر است.”

اطلاعات بیشتر

کلینیک مایو اطلاعات بیشتری در مورد اثرات این همه گیری بر سلامت روان ارائه می دهد.

منابع: ویل رایت، دکترا، روانشناس دارای مجوز و مدیر ارشد نوآوری مراقبت های بهداشتی، انجمن روانشناسی آمریکا. جورج بنجامین، MD، مدیر عامل، انجمن بهداشت عمومی آمریکا؛ دکتر ویویان بندر، رئیس انجمن روانپزشکی آمریکا

اخبار پزشکی
حق نشر © HealthDay 2020. تمامی حقوق محفوظ است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/