آیا شما آماده بچه دار شدن هستید؟


ارسال شده: L – 22 اکتبر 1400

تغییرات پس از زایمان

انتقال به فرزندپروری یک مرحله استرس زا است. تولد بر همه جنبه های زندگی ، نیازهای شما (جسمی و روانی) تأثیر می گذارد و انتظارات شما مانند قبل نیست یا هیچ کدام از آنها قبلاً تجربه نشده است. بنابراین ، تعجب آور نیست که روابط زناشویی پس از زایمان به طرز چشمگیری تغییر کند.

ما این پیام محرمانه را از اطرافیان دریافت کرده ایم که با به دنیا آمدن نوزاد ، زندگی شیرین تر و زیباتر می شود ، و اینکه وقتی بچه به دنیا می آید ، همه مشکلات به یکباره حل می شود. با این حال ، بر اساس تحقیقات انجام شده ، در دنیای شلوغ امروزی ، بچه دار شدن می تواند چالش های زیادی را ایجاد کند (حتی برای زوج هایی که قبل از تولد فرزندشان رابطه خوبی دارند). این امر مخصوصاً برای زوج هایی که فکر می کنند به بچه دار شدن نزدیک هستند گیج کننده و خسته کننده است. و این س arال پیش می آید که چرا فرزندپروری چنین تأثیر مهمی در ازدواج دارد؟ و چگونه می توانید در حین مراقبت از وظایف والدین خود در ارتباط باشید؟

تغییرات و افزایش نقش ها ، خستگی مفرط ، تغییر در تصویر بدن زنان به دلیل تغییرات در دوران بارداری و زایمان ، تغییرات جنسیتی و هورمونی ، بی خوابی ، افسردگی ، با درگیر شدن در رفتارها و فعالیتهای خاص ، زوجین می توانند روابط خود را حفظ کرده و از مشاجره های زیاد اجتناب کنند. در این دیدگاه ، اولین تمرکز بر انجام رفتارهای کوچک و مثبت است ، نه تمرکز بر رفتارهای مشکل ساز و حذف آنها. زیرا ویژگیهای ظاهراً ناچیز اما مداوم عشق ، شادی ، شادی ، رضایت و قدردانی را به ارمغان می آورد. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای شروع روند آماده سازی برای میانجیگری انجام دهید.

پذیرش تغییر در زندگی

یکی از اولین گام های زندگی این است که بدانیم زندگی دیگر مانند گذشته نخواهد بود. بنابراین ، بهتر است گذشته و حال را با یکدیگر مقایسه نکنیم و بر اساس تجربیات کنونی ، بهتر است در مورد آنچه از منظرهای سنتی انتظار داریم واقع بین باشیم.

تکالیف را تقسیم کنید

توزیع عادلانه کارهای خانه و مسئولیت های مربوط به کودک بین دو نفر بسیار مهم است. بعد از به دنیا آمدن نوزاد ، مادر مسئولیت های بیشتری بر عهده دارد و شفقت ، دوستی و حمایت شریک زندگی و تمرکز بر تعیین نقش ها می تواند نقش مهمی در جلوگیری از مکالمات روزانه داشته باشد.

تولد یک نوزاد جدید

تولد یک نوزاد جدید

تعامل زوجین (فرایند سازگاری)

پس از تولد نوزاد ، نحوه همکاری زوجین برای حل تعارضات و تکنیک های حل مشکل بسیار مهم است. قبل از تصمیم گیری برای بچه دار شدن ، بهتر است زوجین روابط متقابل خود را در نظر بگیرند و اگر م effectiveثر واقع نشد ، مهارت های ازدواج را کسب کنند تا از طریق دوره های آموزشی وارد دنیای جدید فرزندپروری شوند.

برای خوش گذرانی با دو نفر برنامه ریزی کنید

برای زوج ها مهم است که یک تجربه جدید پس از زایمان را برنامه ریزی کنند (شاید بسیار متفاوت از آن چیزی که قبل از تولد به آن عادت داشتند) و زمان با کیفیتی را برنامه ریزی کنند. یکی از پیشنهادات زیادی که توسط بسیاری از درمانگران ارائه شده است این است که زوجین قصد دارند زمان خود را با هم بگذرانند. در اینجا تمرکز بر کیفیت است تا کمیت ، زیرا برنامه ریزی این زمان به دلیل تغییر در برنامه و اولویت های زوجین آسان نیست.

آخرین کلمه

در نهایت ، باید تأکید کرد که فرزندپروری یک فرایند بسیار استرس زا است و انتظار خود و همسرمان از واقعیت این روند را پیچیده می کند. زوجین همیشه باید به خاطر داشته باشند که اختلافات زناشویی امری رایج و گاهی اجتناب ناپذیر است و برای بهبود رابطه به مدیریت عاقلانه ای نیاز دارد. بنابراین ، اگر احساس ناامیدی یا ترس دارید ، در مورد احساسات خود صحبت کنید و تسلیم نشوید. به این ترتیب ، می توانید دوباره نزدیک بمانید ، اما با تلاش بیشتر یا راه دیگری. همچنین در صورت لزوم به مشاور یا روانشناس متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

دکتر سارا بهزادی پو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *