آیا سرما درمانی تمام بدن می تواند به من کمک کند زندگی سالمی داشته باشم حتی اگر آرتریت داشته باشم؟

آرتروز کیفیت زندگی ما را از بین می برد، درد مداوم، فقط انجام کارهای عادی و آسان روی روان ما تأثیر منفی می گذارد و ما را از زندگی باز می دارد، اما لازم نیست اینطور باشد. آیا می دانستید که کرایوتراپی در ابتدا برای کمک به بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید استفاده می شد؟ دکتر یاماگوچی در اواخر دهه ۱۹۷۰ با دمای انجماد برای دوره‌های کوتاه بر روی سطح پوست (کرایوتراپی) شروع کرد تا به بیمارانش در مقابله با درد آرتریت کمک کند. بدون درد شدید، بیماران قادر بودند به راحتی درد خفیف را مدیریت و تحمل کنند، اغلب برای چند روز بین درمان.

امروزه، یک سونا الکترونیکی مدرن درمان تمام بدن می تواند ۸ تا ۱۰ برابر دمای خنک تر را برای کل بدن به طور همزمان فراهم کند. این التهاب مزمن در مفاصل را تسکین می دهد، به بدن اجازه می دهد تا دوباره تنظیم شود، در حالی که پروتئین کلاژن را در بدن افزایش می دهد. بسیاری از معتقدان به سرما درمانی به ما می گویند که چگونه “زندگی آنها” را برای آنها تغییر داد. او دیگر مجبور نیست از فعالیت‌های مورد علاقه‌اش دوری کند یا دچار لغزش شود و از درد فلج شود. برخی از افراد حتی توانسته‌اند مسکن‌های درد را به‌طور کامل همراه با سایر داروهای آرتریت حذف کنند.

کرایوتراپی چگونه این کار را انجام می دهد؟

کرایوتراپی به تحریک پروتئین کلاژن کمک می کند که به تقویت استخوان ها، مفاصل، تاندون ها و غضروف کمک می کند. کرایوتراپی همچنین به کاهش التهاب کمک می کند – التهاب مزمن مسئول بسیاری از دردهای آرتریت روماتوئید است. می دانیم که کرایوتراپی به تولید آنتی اکسیدان ها در خون کمک می کند، این یکی دیگر از مواردی است که افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید فاقد آن هستند.

به سختی می توان دقیقاً گفت که چرا این قدر خوب عمل می کند یا چرا مبتلایان به آرتریت به کرایوتراپی کل بدن سوگند یاد می کنند. می دانیم که واکنش های هیستامین را در بدن کاهش می دهد. تحقیقات هنوز ادامه دارد، اما وقتی یک فرد ۷۵ ساله مبتلا به آرتریت می تواند بیرون برود و دوباره با دوستانش تنیس بازی کند، مشکلی پیش می آید. تصادفی نیست

یک مطالعه تحقیقاتی بالینی بهبود قابل توجهی را با ۱-۳ جلسه کرایوتراپی نشان داد و پس از ۱۰-۱۵ جلسه بیماران پسرفت و کاهش شدید درد را گزارش کردند. هنگامی که با فیزیوتراپی ترکیب شد، تعداد کمی از بیماران توانستند از ویلچر خود پیاده شوند، در حالی که همه متوجه بهبود سهولت حرکت شدند. این نتایج تا ۶ ماه پس از درمان باقی ماند. از پزشک خود بپرسید که آیا باید کرایوتراپی کل بدن را امتحان کنید، شاید بتوانید این داروها را نیز ترک کنید؟

حالا پس از آن، اجازه دهید برخی از مقالات تحقیقاتی در مورد این موضوع را مرور کنیم، درست است؟ اولین موردی که می‌خواهم به آن توجه کنم این است: «کرایوتراپی سطوح هیستامین را در خون بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید کاهش می‌دهد» نوشته E. Wojtyka-Lukask • K. • P. Rzodkiewicz • D. Maslinska • D. Szukiewicz • S. Maslinski منتشر شده در ۱۸ دسامبر ۲۰۰۹ (Inflamm. Res. (2010) 59 (Suppl 2): ​​S253-S255 DOI 10.1007/s004-4-00011- ) ).

مقاله قابل توجه دیگر این است: “تاثیر دما و ثبات فیبر بر تخریب کلاژن غضروفی توسط کلاژن سینوویال روماتوئید”، توسط ادوارد دی. هریس جونیور، MD، و پیتر آ. ; ۲۹۰: ۱-۶ (DOI: 10.1056/NEJM197401032900101).

آخرین تحقیق یک مطالعه آزمایشی بود که مزایایی را نشان داد: “کرایوتراپی متوالی تمام بدن در کرئواستریم برای بیماری های التهابی روماتیسمی” (PMID: 18548207).

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر