آیا التهاب مزمن علت بیماری قلبی است؟

این تحقیقات فعلی است که تأیید می کند که علت واقعی حملات قلبی و سکته، التهاب مزمن است. التهاب اولین دفاع بدن در برابر عفونت است، اما التهاب مزمن می تواند منجر به بیماری جدی و حتی مرگ شود. این یک هشدار است که چیزی به طور جدی با سلامت شما ناهنجار است.

التهاب مزمن درجه پایین در هر نقطه از بدن یکی از دلایل زمینه ای بیماری قلبی عروقی است. التهاب منجر به ضعیف شدن و پاره شدن پلاک های شریانی می شود که به نوبه خود منجر به حملات قلبی و سکته می شود. شاید به همین دلیل است که میزان ابتلا به بیماری های قلبی کاهش نمی یابد، در واقع در حال افزایش است.

پزشکان روی کلسترول تمرکز می کنند، که مهم است، اما التهاب در بدن کمتر یا بیشتر اهمیت دارد و توجهی که شایسته است به آن نمی شود. اگر یک بیماری التهابی دارید، احتمال ابتلا به بیماری دیگر به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. به عنوان مثال، محققان کشف کرده اند که اگر شما یک زن مبتلا به آرتریت روماتوئید هستید، خطر ابتلا به حمله قلبی تا ۱۰۰ درصد افزایش می یابد. بیش از نیمی از افرادی که حملات قلبی و سکته مغزی دارند، سطح کلسترول طبیعی دارند. با این حال، جراحان متوجه می شوند که آنها التهاب دارند.

آزمایشی وجود دارد که می توانید در مطب پزشک خود انجام دهید تا ببینید آیا عفونت مزمن دارید یا خیر. از پزشک خود بخواهید آزمایش پروتئین واکنشی C (CRP) را انجام دهد. پروتئین واکنشی C نشانگر قوی پتانسیل بیماری است. تحقیقات نشان می دهد که التهاب مزمن باعث افزایش سطح CRP در خون می شود. به این ترتیب، انجمن قلب آمریکا و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) به طور مشترک استفاده از نشانگرهای التهابی مانند CRP را برای ارزیابی بیماری قلبی و خطر سکته توصیه می کنند. سطوح بالای پروتئین C-reactive ممکن است شما را در مورد احتمال بسیاری از بیماری‌های دیگر، نه فقط بیماری‌های قلبی عروقی، آگاه کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر