آیا ارتباطی بین آلزایمر و باکتری های دهان وجود دارد؟ – شما آنلاین هستید


انواع باکتری های دهان که معمولاً با بیماری های دهان مرتبط هستند با التهاب اعصاب و ایجاد بیماری آلزایمر مرتبط هستند. این تحقیق که توسط یک تیم بین‌المللی از دانشمندان انجام شد، بر اساس شواهد قبلی مبنی بر ارتباط بین سلامت دهان و دندان با زوال عقل و تخریب عصبی استوار است.

این ایده که بیماری لثه در شروع یا پیشرفت بیماری آلزایمر نقش دارد، یک فرضیه در آستانه تحقیقات زوال عقل است. اما در سال‌های اخیر، دانشمندان بیشتری شروع به جدی گرفتن این ایده کرده‌اند و مطالعات به آرامی شروع به مطالعه مرتبط بودن آن می‌کنند.

بیشتر تحقیقات تاکنون بر روی راه احتمالی یک باکتری به نام PG (Porphyromonas gingivalis) که مسئول بیشتر بیماری های لثه است، می تواند به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر مغز تأثیر بگذارد، متمرکز شده است. این مطالعه جدید بر روی نوع دیگری از باکتری های دهان به نام Fusobacterium nucleatum تمرکز دارد که با وجود بیماری لثه اندازه آن افزایش می یابد.

تحقیقات جدید در مجموعه ای از آزمایش های دقیق حیوانی نشان داده است که چگونه باکتری Fn می تواند تکثیر سلول های ایمنی در مغز را افزایش دهد. سپس این پاسخ التهابی برای تسریع توسعه آلزایمر در حیواناتی که برای مدل سازی این بیماری پرورش داده شده بودند مشاهده شد.

“جیک جینکون چن” از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تافتز توضیح می دهد: در این مطالعه، آزمایشگاه ما برای اولین بار کشف کرد که Fn می تواند باعث التهاب سیستمیک شود و حتی به بافت های سیستم عصبی نفوذ کند و علائم و نشانه های بیماری آلزایمر را بدتر کند.

برخی از سوالات بی پاسخ باقی می مانند، به خصوص اینکه دقیقاً چگونه این باکتری ها باعث آسیب مستقیم به بافت مغز می شوند. مطالعه جدید هیچ اثری از Fn در بافت مغز پیدا نکرد و به این فرضیه اضافه کرد که برخی از انواع پاسخ های التهابی به پاتوژن ها از مغز عبور می کنند و بر تخریب عصبی تأثیر می گذارند.

این مطالعه دو پروتئین پیش التهابی بالقوه فعال شده با Fn را شناسایی کرد که قبلاً با تخریب عصبی مرتبط بودند. این روش معقولی را فراهم می کند که در آن باکتری های دهان می توانند پیشرفت بیماری های مغزی مانند آلزایمر را تسریع کنند. اما هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا این یافته ها منجر به درمان های جدیدی برای آلزایمر می شود یا خیر.

مطالعه جدید در مجله Frontiers in Aging Neuroscience منتشر شده است.