آکای ​​بری در مقابل ماکی بری – کدام سالم تر است؟

در سال‌های اخیر، توت‌های آکای مورد توجه رسانه‌ها و جامعه تغذیه قرار گرفته‌اند. یک عنصر رایج در نوشیدنی‌های ورزشی مرسوم و کنسانتره‌های آبمیوه، مسئول شناخته شدن مزایای سلامتی آنتی‌اکسیدان‌ها برای بسیاری از عموم مردم است.

این توت ها به مقیاس علمی ORAC (ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن) متکی بودند تا خود را در برابر سایر غذاهای غنی از آنتی اکسیدان برای کسب عنوان Superberry معیار قرار دهند. متأسفانه برای توت Acai، یک توت جدید در کانون توجه قرار گرفته است، و همان مقیاس ORAC که Acai را به یک ستاره تبدیل کرد، اکنون ثابت می کند که Maqui قدرتمندترین ابرمیوه در جهان است.

برای اینکه تصویر واضح‌تری از انواع توت‌های ریز که ادعا می‌کنند تأثیر زیادی بر سلامتی شما دارند به شما ارائه دهیم، اجازه دهید Acai Berry و Maqui Berry را در کنار هم قرار دهیم تا مقایسه‌ای منصفانه داشته باشیم.

اصل و نسب:

توت آکای – در بالای درخت نخل آکای رشد می کند که بومی آمازون و جنگل های استوایی آمریکای جنوبی و مرکزی است.

توت ماکی – میوه درختچه ماکی، یک نوع درخت کوچک همیشه سبز، بومی منطقه نسبتا دست نخورده پاتاگونیا در شیلی و آرژانتین است.

ظاهر:

Acai – به رنگ آبی تیره، قطر این توت ها حدود ۲۵ میلی متر است.

ماکی – رنگ بنفش عمیق و غنی، این توت های کوچک حدود ۴-۶ میلی متر قطر دارند.

ادعاهای سلامت:

هر دو توت Acai و Maqui حاوی خواصی هستند که فواید سلامتی را برای انسان به ارمغان می آورد.

این خصوصیات عبارتند از:

• کاهش وزن

• سم زدایی / پاکسازی

• ضد پیری

• تسکین تب، گلودرد، اسهال و زایمان

• پیشگیری و درمان بیماری های مزمن از جمله بیماری های قلبی، دیابت و سرطان

• ضد التهاب

• ضد میکروبی

• بهبود ایمنی

• بهبود خواب، انرژی و استقامت

علوم پایه:

از بسیاری جهات از نظر ظاهری مشابه، چیزی که توت ماکی و توت آکای را متمایز می کند پرچم آنها است.

اسیدهای چرب:

Acai – حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است. رژیم غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ ممکن است به کاهش تری گلیسیرید و افزایش کلسترول خوب کمک کند. امگا ۳ ممکن است به جلوگیری از لخته شدن خون، کاهش فشار خون بالا و محافظت از بدن در برابر تجمع پروتئین مرتبط با بیماری آلزایمر کمک کند.

ماکی – حاوی اسیدهای چرب امگا ۹ است. یک رژیم غذایی غنی از امگا ۹ ممکن است به کاهش سطح کلسترول و کاهش تصلب شرایین کمک کند، بنابراین خطر ابتلا به بیماری های جدی قلبی را کاهش می دهد. امگا ۹ ممکن است به کاهش مقاومت به انسولین (بهبود سطح قند خون)، بهبود عملکرد ایمنی و محافظت در برابر انواع مختلف سرطان کمک کند.

آنتی اکسیدان ها و آنتوسیانین ها:

توت ماکی و توت آکای سرشار از آنتی اکسیدان ها، آنتوسیانین ها و پلی فنول ها هستند، “مواد فعال” که آنها را به قوی ترین ابرمیوه شناخته شده تبدیل می کند.

آنتوسیانین ها آنتی اکسیدانی هستند که در رنگدانه های آبی، قرمز یا بنفش در میوه ها و توت ها یافت می شوند.

رنگ بنفش تیره ماکی بری نتیجه بالاترین سطح آنتوسیانین ها و پلی فنول های تولید شده در میوه در سرتاسر جهان است و به این ترتیب، ماکی بری حاوی بالاترین سطح آنتی اکسیدان در بین تمام میوه ها و انواع توت های شناخته شده روی کره زمین است.

مقیاس ORAC:

متداول ترین روش برای اندازه گیری مقدار آنتی اکسیدان ها در غذا توسط محققان تغذیه در دانشگاه TUFFS که مقیاس ORAC را ایجاد کردند، ایجاد شد. ORAC مخفف ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن (توانایی آنتی اکسیدان های غذایی برای مبارزه و خنثی کردن اثرات رادیکال های اکسیژن آزاد در سیستم) است.

Acai – دارای ارزش ORAC تقریباً ۱۶۰۰۰ واحد در ۱۰۰ گرم است.

Maqui – بالاترین مقدار ORAC را در حدود ۲۷۶۰۰ واحد ORAC در ۱۰۰ گرم دارد. مقادیر ORAC در توت Maqui 3 برابر بیشتر از انار، ۵ برابر بیشتر از زغال اخته و ۱۰۰ برابر بیشتر از شراب قرمز است.

مطالعات نشان می دهد که متوسط ​​رژیم غذایی آمریکای شمالی و اروپایی معمولاً تنها ۳ تا ۵۰۰۰ واحد ORAC در روز ارائه می دهد. کارشناسان تغذیه تخمین می زنند که بدن انسان به حداقل ۱۲۰۰۰ واحد ORAC در روز برای حفظ سطح اولیه سلامتی نیاز دارد.

با توجه به قدرت آنتی اکسیدانی برتر ماکی بری، دانشکده پزشکی دانشگاه شیلی و دانشمندان بین المللی مواد غذایی تحقیقات عمیقی را برای کشف پتانسیل Maqui انجام می دهند. سازمان جهانی بهداشت اخیراً اعلام کرد که یک کمک مالی ۵ میلیون دلاری برای انجام تحقیقات پزشکی اضافی در مورد مزایای سلامتی ماکی سوپر بری نوشته است.

محصولات Acai vs Maqui:

آکای ​​- بازار در حال حاضر پر از محصولات آکای است: خمیر، کنسانتره آبمیوه، نوشیدنی های ورزشی، پودرها و کپسول ها. توت‌ها و اندازه‌های محصول آکای بسیار بزرگ‌تر از توت‌های Maqui هستند، بنابراین این محصول برای تولید انبوه آسان‌تر است.

Maqui – توت Maqui به همان شیوه ای که Acai به بازار عرضه می شود برای مصرف کنندگان عرضه می شود، اما شهرت و تاییدات علمی آن به دلیل سرقت و کلاهبرداری که اخیراً محصولات Acai berry را تحت تأثیر قرار داده است، دست نخورده باقی مانده است.

تنها تعداد معدودی از تأسیسات دارای گواهینامه تولید ماکوی ارگانیک خالص با استفاده از جدیدترین روش‌های انجماد خشک و فیلتر هستند، بنابراین خالص‌ترین و مؤثرترین شکل ماکی به بازار عرضه می‌شود. کیفیت بالا و کمیاب بودن منجر به تقاضای بالایی برای Maqui شده است.

Maqui Berry به وضوح سالم تر از Acai Berry است:

شواهد در علم هنگامی که مزایای سلامتی آنتی اکسیدانی قوی Maqui Berry را در مقابل Acai اندازه گیری می کنید، Maqui Train عنوان را به دست می آورد و جامعه علمی از آن به عنوان سالم ترین و شماره ۱ ابرمیوه در جهان حمایت می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر