آمریکایی های رنگی کمتر گوشت می خورند – شما آنلاین هستید


تونی اوکاموتو، یک گیاه‌خوار فعال، برنامه Vegan on a Budget را راه‌اندازی کرد تا به مردم نشان دهد غذای وگان چقدر مقرون به صرفه است.

اوکاموتو پس از مشاهده اثرات شدید غذایی که توسط اعضای خانواده بر سلامتی می خورد، دچار ناامیدی شد. عمه او قبل از مرگ بر اثر دیابت نوع ۲ چندین قطع عضو شد و پدربزرگش قبل از مرگ چندین بار دچار حمله قلبی شد. او همچنین دید که چگونه شرایط مالی آنها انتخاب‌هایی را که می‌توانستند در مورد غذا انجام دهند محدود می‌کرد.
بنابراین، تصمیم گرفت کاری انجام دهد.
وی گفت: اینگونه بود که با توجه به بودجه ام یک رژیم گیاهخواری را شروع کردم. من درآمد محدود و منابع محدودی برای تغذیه سالم دارم. من شروع به جمع آوری این دستور العمل ها برای خانواده ام کردم و به سرعت متوجه شدم که چند نفر می خواهند سالم تر غذا بخورند اما نمی دانند از کجا شروع کنند.

آمریکایی‌های غیرسفیدپوست میزان گوشت مصرفی خود را کاهش می‌دهند و بیشتر از آمریکایی‌های سفیدپوست گیاه‌خوار هستند. افزایش تصور برخی از فعالان گیاهخواری هنوز در حال افزایش است.

کریستوفر فرلونگ می گوید: تصمیم برای گیاهخوار شدن می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. برای برخی افراد، ممکن است نگرانی های زیادی در مورد ایمنی حیوانات یا اثرات زیست محیطی مرتبط با مصرف گوشت وجود داشته باشد. برای دیگران، سلامت شخصی یا افزایش هزینه های غذا ممکن است محرک باشد. دلیل هر چه باشد، اینها تصمیماتی هستند که بر سبک زندگی میلیون ها آمریکایی و اغلب به ویژه برای جامعه رنگین پوست تأثیر می گذارد.

آمریکایی‌های غیرسفیدپوست تقریباً سه برابر بیشتر از آمریکایی‌های سفیدپوست گیاه‌خوار هستند.

یک نظرسنجی علمی در سال ۲۰۲۰ نشان داد که آمریکایی‌های غیرسفیدپوست مصرف گوشت خود را به میزان بیشتری نسبت به آمریکایی‌های سفیدپوست کاهش دادند.

هنگامی که در مورد مصرف گوشت خود در ۱۲ ماه گذشته سؤال شد، ۳۱ درصد از آمریکایی های غیرسفید پوست گفتند که نسبت به ۱۹ درصد آمریکایی های سفیدپوست گوشت کمتری مصرف کرده اند.

«تعداد آمریکایی‌های غیرسفیدپوست که مصرف گوشت خود را کاهش داده و خود را گیاه‌خوار می‌کنند، می‌دانند که هنوز ادامه دارد و در حال افزایش است.

رایت-براون با اشاره به برخی از شکاف‌های سلامتی که بر جوامع سیاه‌پوست و لاتین تگزاس تأثیر می‌گذارد، گفت: «من می‌دانم که بسیاری از تغییرات در الگوهای غذایی مردم به این شیوه غذا خوردن به این دلیل است که آنها به دلیل رژیم‌های غذایی نامناسب می‌میرند. است.

وی گفت: این یک بحران بهداشت عمومی است.

گیاه‌خواری ریشه در جامعه رنگ‌ها دارد برای فعالان رنگ وگان، رشد تعداد افرادی که به رژیم‌های غذایی گیاهی روی می‌آورند نشان‌دهنده تلاشی است که آنها به آن ملحق شده‌اند و برای مدت طولانی روی آن کار کرده‌اند. تلاش‌هایی که بر اساس انگیزه‌ها، باورها و عملکردهای مختلف شکل می‌گیرند.

رایت براون گفت: «زمانی که در سال ۲۰۰۶ به دلایل سلامتی این سبک زندگی را شروع کردم، کلسترولم بالا بود.

تریسی توماس، بنیانگذار انجمن گیاهخواران جورجیا، نیز تلاش های وگان خود را بر اساس نگرانی های بهداشتی استوار کرد.

بیماری که بسیاری از رنگین پوستان را مبتلا می کند، بیماری سبک زندگی نامیده می شود، به این معنی که شما ممکن است بیش از حد غذاهای اشتباه مصرف کنید، یا پرخوری کنید، یا فعالیت بدنی کمتری انجام دهید.

جلوگیری و معکوس کردن آن آسان است. بنابراین من می خواستم واقعاً این ارتباط را با رنگین پوستان برقرار کنم.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، بیماری قلبی همچنان عامل اصلی مرگ و میر برای سیاهپوستان و لاتین تبارها است.

دیابت همچنین تأثیر نامتناسبی بر جوامع سیاه‌پوست و لاتین تبار دارد، و وقتی صحبت از درمان می‌شود، تحقیقات نشان داده است که جمعیت سیاه‌پوست و لاتین تبار نیز مراقبت‌های پیشگیرانه کمتری نسبت به جمعیت سفیدپوست دریافت می‌کنند و با نرخ‌های بالاتری از عوارض دیابت رنج می‌برند.

رنگین پوستان آمریکا با درک و آگاهی از گام های کوچکی که مردم می توانند برای اجرای یک سبک زندگی بردارند، برای ترویج تغذیه گیاهی تلاش می کنند.

راه های زیادی برای پیشبرد این حرکت وجود دارد، همه گیاهخوار نخواهند بود، یا ممکن است گیاهخوار تمام وقت نباشند، اما بهتر است مردم را به فکر یک رژیم غذایی گیاهی بیاندازید.

اگرچه گاهی اوقات از این رژیم سود می برند، اما مطلوب است.

منبع: سایت رادیو ملی