آمار خودکشی در میان نوجوانان کانادایی بیداد می کند! – شما آنلاین هستید


آمار خودکشی در میان نوجوانان کانادایی بیداد می کند!
آمار خودکشی در میان نوجوانان کانادایی بیداد می کند!

برخی از کارشناسان پیشنهاد می کنند که والدین در مورد سلامت روان و خودکشی با فرزندان خود گفتگوهای پیشگیرانه داشته باشند. آنها می گویند در مورد این موضوعات بحث کافی وجود ندارد. بر اساس گزارش یک وب سایت دولتی کانادا، روزانه حدود ۱۱ نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند […]

برخی از کارشناسان پیشنهاد می کنند که والدین در مورد سلامت روان و خودکشی با فرزندان خود گفتگوهای پیشگیرانه داشته باشند. آنها می گویند در مورد این موضوعات بحث کافی وجود ندارد.
بر اساس وب سایت دولت کانادا، روزانه حدود ۱۱ نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند، یعنی سالانه حدود ۴۰۰۰ نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند.
یک سوم از این مرگ و میرها مربوط به افراد ۴۵ تا ۵۹ ساله است. دولت همچنین اعلام کرده است که خودکشی دومین عامل مرگ و میر در بین ۱۵ تا ۳۴ سال است.
روز جهانی مرگ های خودکشی (ISOSLD) هر ساله در اواسط نوامبر جشن گرفته می شود. در این روز، کسانی که زندگی‌شان تحت تأثیر خودکشی قرار گرفته است، می‌توانند آرامش پیدا کنند، عزیزانشان را به یاد بیاورند و داستان‌هایی از از دست دادن و امید دوباره را از طریق رویدادهای خاص به اشتراک بگذارند.
مارک هنیک یکی از کسانی بود که تحت تاثیر قرار گرفت و در سن ۱۲ سالگی افکار خودکشی داشت.
هنیک گفت: “من فکر می کنم وقتی مردم در مورد این نوع آسیب پذیری مانند خودکشی نوجوانان صحبت می کنند، همه تحت تأثیر قرار می گیرند.”
آخرین یافته های آمار کانادا که در ماه می منتشر شد نشان می دهد که شیوع افکار خودکشی در میان بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ به طور قابل توجهی بیشتر از سال ۲۰۱۹ قبل از شیوع کووید-۱۹ خواهد بود.
طبق آمار StatCan، بروز افکار خودکشی در میان بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ ۴.۲ درصد بود که به طور قابل توجهی بیشتر از ۲.۷ درصد در سال ۲۰۱۹ قبل از همه گیری بود.
محققان این افزایش را با استفاده از نظرسنجی ۲۰۲۱ در مورد کووید-۱۹ و سلامت روان که بین ۱ فوریه و ۷ مه ۲۰۲۱ انجام شد، اندازه‌گیری کردند.
مرکز پیشگیری از خودکشی نیز در وب سایت خود گزارش می دهد که نوجوانان بیش از هر گروه سنی دیگری به دلیل اقدام به خودکشی در بیمارستان بستری می شوند.
مایکل زواگسترا، معلم دبیرستان دولتی و نویسنده، گفت که از این آمار تعجب نکرده است.
وی بیان کرد: می دانیم که سلامت روان در بین جوانان یک مسئله اساسی است. نمی توان انکار کرد که دو سال و نیم گذشته واقعاً جوانان را برای مقابله با همه گیری کرونا و همه محدودیت هایی که به همراه دارد، ویران کرده است.
به عنوان یک معلم، زواگسترا گفت که دانش آموزان را دیده است که در کلاس درس با چالش های بهداشت روانی دست و پنجه نرم می کنند.
وی بیان کرد: یکی از بارزترین نشانه ها سر کلاس نیامدن است و در بسیاری از مواقع دانش آموزان سر کلاس حاضر نمی شوند. چون واقعا مشکل روحی دارند.
Zwagstra افزود: نشانه دیگری که باید به دنبال آن باشید، رفتار عمومی دانش آموز است. به خصوص زمانی که یک جوان احساس ناامیدی داشته باشد، جایی که فکر می کند اوضاع هرگز بهتر نخواهد شد. آن وقت است که عمیق ترین تأثیر را می بینید و ممکن است چیز بد و جبران ناپذیری باشد.
هنیک امیدوار است که جوانان بتوانند در مورد احساسات خود با بزرگسالان مورد اعتماد مانند والدین یا معلمان صحبت کنند.
بر اساس این نظرسنجی، میزان خودکشی در تمام استان های کانادا افزایش یافته است.
به عنوان مثال، در کبک، بر اساس گزارش موسسه بهداشت عمومی استان، تعداد دختران نوجوانی که پس از اقدام به خودکشی به اورژانس بیمارستان کبک منتقل شده اند، در سال ۲۰۲۱ ۲۳ درصد افزایش یافته است.
گزارشی در ژانویه منتشر شد مبنی بر اینکه به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ دختر ۱۵ تا ۱۹ ساله در کبک، ۱۶۳۰ نفر در سال ۲۰۲۱ برای افکار خودکشی و ۲۲۷ نفر برای اقدام به خودکشی به بیمارستان مراجعه خواهند کرد. بیش از دو برابر این میزان در میان هر گروه سنی دیگری گزارش شده است.
هنیک گفت: “من فکر می کنم والدین باید قبل از رسیدن به این نقطه عطف، مداخلات پیشگیرانه بیشتری برای فرزندان خود انجام دهند.”
کودکان و نوجوانانی که به خود آسیب می رسانند باید با یک مشاور یا درمانگر در تماس باشند که این یک عامل محافظتی کلیدی است.
هنیک گفت: نباید بگذاری شرایط اضطراری یا حاد شود و بعد به آن فکر کنی.
منبع: سایت گلوبال نیوز