آماده سازی شهر اردبیل برای رویداد ۲۰۲۳


شهردار اردبیل از آمادگی این شهر برای رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو خبر داد.

آماده سازی شهر اردبیل برای رویداد 2023

ورودی شهرک و وانت میوه فروشان چیده شده است

محمود صفری در دیدار با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منطقه اردبیل در خصوص رویداد اردبیل ۲۰۲۳، پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو؛ وی تصریح کرد: اهمیت رویداد اردبیل ۲۰۲۳ را نمی توان نادیده گرفت و باید همه برای برگزاری این رویداد بسیج شوند و از آن نهایت استفاده را ببرند.

وی از آماده سازی فضای شهری برای برگزاری این رویداد خبر داد و افزود: منطقه نمونه گردشگری شورابیل آماده برگزاری برنامه های متنوع در رویداد اردبیل ۲۰۲۳ است.

شهردار اردبیل با اشاره به ساماندهی و زیباسازی چهار ورودی شهر و همچنین در سطح شهر و ساماندهی وانت بارهایی که باعث ترافیک می شوند، گفت: سرویس های بهداشتی عمومی در شهر اردبیل یکی دیگر از نیازهای اساسی برای میزبانی از گردشگران است. و در این راستا اکثر خدمات عمومی مرتب بوده و مابقی تا زمان شروع مراسم ارائه خواهد شد.

سامبونگ سافاری: شهرداری اردبیل در زمینه تبلیغات شهری و محیطی آمادگی دارد از تمامی امکانات برای مردمی شدن این رویداد استفاده کند.

وی گفت: ما در شهرداری اردبیل به اهمیت گردشگری واقف هستیم و برای هر رویداد گردشگری در شهر اردبیل با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همکاری می کنیم.

فردین عینی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل نیز گفت: رویداد اردبیل ۲۰۲۳ فرصت مهمی برای منطقه است و استفاده از این فرصت می تواند گردشگری را محور توسعه منطقه قرار دهد.

وی افزود: توسعه گردشگری خارجی نیازمند برنامه ریزی است و رویداد اردبیل ۲۰۲۳ مهمترین برنامه ما در این زمینه است و شهرداری اردبیل می تواند نقش مهمی در برگزاری این رویداد داشته باشد.
.