آشنایی با شرایط نگهداری و نظافت پرده های مغناطیسی


کاربرد گسترده آن در جلوگیری از ورود میکروب ها، گرد و غبار و حشرات مزاحم باعث می شود بسیاری از افراد آن را به عنوان گزینه ای برای پوشش ورودی منزل خود انتخاب کنند.

نحوه نگهداری و شستشوی این نوع پرده های توری و پلاستیکی از مواردی است که در این فرآیند به آن توجه می شود و مورد توجه کاربران قرار می گیرد.

در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

در خواندن متن با ما همراه باشید.

پرده های مغناطیسی: از مزایای عملی تا شرایط نگهداری

کابوس حشرات مزاحم، آلودگی هوا و ورود گرد و غبار به داخل خانه از جمله مواردی است که به خصوص در فصل تابستان ساکنان خانه و محل کار را آزار می دهد و محیط را برای آنها نامناسب می کند. همه اینها از روش های مختلفی برای جلوگیری از بروز این وضعیت رایج استفاده کرده اند.

در میان محصولات متنوعی که برای این منظور استفاده می شود، نوع پرده مغناطیسی یکی از منحصر به فردترین محصولاتی است که با استقبال خوب کاربران مواجه شده است.

برخی از مزایای استفاده از این نوع پرده را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

  • نصب آسان بدون آسیب به چارچوب در
  • قیمت مناسب
  • آسان برای شستشو
  • مقاومت بالا
  • بهره وری اقتصادی
  • پیشگیری کامل از هجوم حشرات
  • مقاوم در برابر عوامل فیزیکی و طبیعی مانند باد و باران
  • ذخیره انرژی
  • نمایی از مناظر بیرون را حفظ می کند
  • زیبایی فوق العاده

نحوه نگهداری و تمیز کردن پرده های مغناطیسی

هنگامی که پرده های مغناطیسی را نصب می کنید، باید آنها را با جدیت نگهداری کنید و از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنید. در این صورت می توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید و از ماندگاری و فواید سلامتی این محصول مطمئن باشید.

بخشی از این مراقبت مربوط به نصب صحیح پرده ها است که از چروک یا پاره شدن پرده ها جلوگیری می کند.

با گذشت زمان، گرد و غبار نیز روی توری شما می نشیند که برای حفظ یک محیط تمیز باید حذف شود.

استفاده از یک پارچه مرطوب با کمی صابون مایع برای این منظور کافی است. به این ترتیب می توانید نظافت و درخشندگی لازم را به پرده ها بازگردانید و زیبایی اولیه خود را حفظ کنید.

مراقب باشید پرده های مغناطیسی به دلیل ظرافت و نازکی که دارند در کمترین زمان پس از شستشو خشک می شوند و مانند انواع دیگر پرده ها نیازی به خشک کن ندارند و به هیچ عنوان نباید در ماشین لباسشویی قرار گیرند.

از طرفی به دلیل ظرافت این محصول توری نباید آن را نزدیک حرارت و شعله مستقیم قرار داد. قرار دادن اجاق گاز، بخاری و وسایل گرمایشی در کنار این نوع پرده ها می تواند به آنها آسیب برساند.

بر این اساس پیشنهاد می شود در نصب و استفاده از این نوع پرده مراقب این محل کار باشید.

پرده های مغناطیسی کجا استفاده می شود؟

شاید در نگاه اول، پرده های مغناطیسی برای منازل و سکونتگاه ها مناسب تر به نظر برسد. اما مردم با خرید پرده توری مغناطیسی ممکن است از آن برای مقاصد دیگر نیز استفاده کنند. یکی از این موارد استفاده از پرده های مغناطیسی در مراکز تجاری است که در بین مصرف کنندگان نیز محبوبیت بالایی پیدا کرد.

مغازه ها، سوپرمارکت ها و میوه فروشی ها در فصول مختلف سال مورد حمله حشرات قرار می گیرند و با پدیده گرد و غبار و آلاینده های محیطی مواجه می شوند.

در تمامی این موارد استفاده از پرده های مغناطیسی را می توان مانعی جدی در مسیر این آلاینده ها دانست. علاوه بر این وجود لایه تمیز مقاوم از ورود حشرات به فضا جلوگیری می کند و از آلودگی و مشکلات ثانویه جلوگیری می کند.

دفاتر و ادارات نیز یکی دیگر از مکان هایی است که با استفاده از پرده های مشبک مغناطیسی مختلف از گزش حشرات آزاردهنده در امان است.

حرف پایانی

اگر قصد دارید از ورود گرد و غبار و حشرات به محیط کار و زندگی خود جلوگیری کنید، استفاده از پرده های مغناطیسی را می توان راه حلی ساده و در دسترس و در عین حال هوشمند دانست. استفاده از این نوع پرده اگرچه مقرون به صرفه است اما مزیت نصب و نگهداری آسان را نیز دارد و از قابلیت شستشوی آسان نیز بهره می برد.

توصیه نهایی ما به مشتریان این محصول، خرید آنلاین پرده های مغناطیسی برای اطمینان از قیمت دقیق و اصالت محصول است.