آرن داودی: به تیم ملی بسکتبال وقت بدهیم/باید سرعت ژاپن را کم کنیم – شما آنلاین هستید


آرن داوودی در گفت وگو با ایسنا، درباره عملکرد فنی تیم ملی بسکتبال ایران مقابل قزاقستان در جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ در مقابل تقابل دو تیم در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۳ توضیح داد: در مورد شکست اول صحبت نمی کنم. اما در مورد بازی دوم مقابل قزاقستان در آستانه. شکست خوردیم، باید بگویم که این یک اتفاق بود و بازیکنان با کادرفنی جدید و شرایط جدید تیم آشنا نبودند که زمان بر بود. در واقع این مسابقه اولین بازی رسمی تیم ملی با کادری جدید بود که سخت بود.

وی افزود: شاید تیم ملی در صربستان بازی تدارکاتی برگزار می کند اما شرایط بازی رسمی با بازی دوستانه متفاوت است. این شکست یک اتفاق بود و در واقع بازیکنان از نظر روحی آمادگی نداشتند که در آمار پرتاب پنالتی و سه امتیاز به وضوح می توان آن را مشاهده کرد. اما در دیدار امروز همه تیم ها از ابتدای بازی با تمرکز، فشار دفاعی بالا و درک خوب از یکدیگر کار کردند و با کنترل نبض بازی به پیروزی خوبی دست یافتند.

پوینت گارد سابق تیم ملی بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا به نظرش بازیکنان این تیم با تفکر فنی کادر جدید آشنایی کامل پیدا کرده اند یا هنوز باید به اعضای تیم فرصت داد؟ وی گفت: البته تیم ایران با کادر فنی جدید نیاز به زمان بیشتری دارد و باید زمان مناسب را به این کادرفنی داد و در مورد عملکردشان در آینده نظر داد.

وی در پاسخ به این موضوع توضیح داد که از نظر تیم ملی ایران در پست گارد و بحث دور توپ در زمین ضعف هایی وجود دارد؟ مشکل همچنان قابل مشاهده است، اما امروز در این زمینه بهتر از دو بازی قبلی هستیم. به نظر من کادر فنی ایران با بازی بیشتر مظفری و مشایخی در پست اول و باز کردن فضا برای لغری به عنوان بازیکن دوم می توانست نتایج بهتری بگیرد.

داودی تاکید کرد: همانطور که می بینید هر بار که بهنام در رده دوم قرار می گیرد از تمام توان خود یعنی تیراندازی به نفع تیم ایران استفاده می کند. درخشندگی یخچال در پست دو بسیار بیشتر از پست یک است، بنابراین می توان از این استحکام بیشتر استفاده کرد.

ملی پوش سابق بسکتبال درباره دیدار روز یکشنبه مقابل ژاپن نیز گفت: ژاپن تیمی متفاوت از این دو تیم (سوریه و قزاقستان) است. اگر بتوانیم در این مرحله آنها را شکست دهیم، جایگاه بهتری در گروه کسب می کنیم و می توانیم با مسیر آسان تری به مرحله بعد صعود کنیم. از این به بعد باید روی این مسابقه تمرکز کنیم و آن را یک فینال زودهنگام ببینیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه پیشنهادی از لحاظ فنی برای بازیکنان ایرانی در دیدار مقابل ژاپن دارد؟ وی تصریح کرد: همانطور که می دانید ژاپن تیم بسیار سریعی است و سرعت بالایی در حمله دارد. نحوه بازی و دفاع تیم ما باید به گونه ای باشد که ژاپن را در نقطه قوتش یعنی سرعت بالا ضعیف کنیم. ما باید با اقدامات دفاعی خوب سرعت ژاپن را کاهش دهیم.

آرن داودی در پایان سخنان خود گفت: نباید با یک شکست کادرفنی و تیم ملی را نابود کنیم. گاهی اوقات در هر زمینه و شغلی مشکلاتی حتی در زندگی شخصی وجود دارد که با یک ضرر نمی توان مسائل و حواشی را برطرف کرد. تیم ملی بسکتبال با ۲۰ تا ۲۵ نفر به اندونزی می رود و ۸۰ میلیون ایرانی باقی مانده هم قرار است هوادار باشند. با تخریب کادر فنی و بازیکنان در فضای مجازی فقط یک موقعیت منفی ایجاد می شود که قطعا روی بازیکنان تاثیر می گذارد چرا که آنها هم در فضای مجازی هستند و این را می بینند. با دادن انرژی مثبت به تیم ملی می توانیم بار سنگین را از دوش کادرفنی و بازیکنان جدید برداریم تا روند بهتری را طی کنیم.

انتهای پیام