آرتریت روماتوئید – علائم و درمان

آرتریت روماتوئید یک بیماری مزمن است که باعث التهاب پوشش داخلی مفاصل می شود. بیماران دچار سفتی و درد در مفاصل خود می شوند که می تواند تأثیر قابل توجهی بر توانایی انجام کارهای روزانه داشته باشد. علائم شایع شامل تورم مفاصل، خستگی، سفتی صبحگاهی و از دست دادن عملکرد مفصل است. به نظر نمی رسد یک علت واحد برای آرتریت روماتوئید وجود داشته باشد، اما تحقیقات تعدادی از عوامل را شناسایی کرده است که ممکن است در ایجاد آن نقش داشته باشند.

برخی از این داروها می توانند عوارض جانبی جدی ایجاد کنند. بیش از دوازده مورد از این داروها دارای جعبه سیاه یا جعبه سیاه هشدار دهنده هستند که می توانند نارسایی احتقانی قلب را ایجاد یا بدتر کنند. حتی اگر دارویی برای این استفاده تایید نشده باشد، ممکن است هشدار جعبه سیاه همچنان روی برچسب دارو یا اطلاعات تجویز قرار گیرد.

درمان آرتریت روماتوئید

آرتریت روماتوئید (RA) همچنین می تواند مشکلاتی در پوست، چشم ها، ریه ها، قلب و سلول های خونی ایجاد کند. علل دقیق آرتریت روماتوئید ناشناخته است. با این حال، زمانی که سیستم ایمنی بدن شروع به حمله به بافت ها و مفاصل سالم می کند، در برخی خانواده ها دیده می شود.

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) ممکن است برای درمان آرتریت روماتوئید و سایر شرایط دردناک استفاده شوند. آنها همچنین برای درمان درد حاد در شرایطی که درمان های دیگر (مانند مسکن های قوی یا تزریقات) مناسب نیستند، مانند جراحی جزئی استفاده می شود.

استفاده طولانی مدت از NSAID ها در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید توصیه نمی شود. هیچ مدرکی مبنی بر فایده آنها در درمان این بیماری وجود ندارد. NSAID ها فقط علائم التهاب و درد درگیر در این بیماری را سرکوب می کنند. آنها آن را درمان نمی کنند.

با این حال، می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند. اینها شامل زخم معده، خونریزی و سایر مشکلات گوارشی، اسیدیته معده، مشکلات کلیوی، فشار خون بالا و حملات قلبی است.

برای مبتلایان به آرتریت روماتوئید، تحقیقات مداوم در مورد درمان های جدید به تسکین کمک می کند. همچنین راه های زیادی برای مدیریت موثر این بیماری بدون دارو وجود دارد.

به منظور مدیریت موثر این بیماری مفصلی، یافتن درمانی که بهترین کار را برای شما دارد، مهم است. تغییر سبک زندگی و اغلب ورزش کردن، یکی از راه های مدیریت این بیماری است. بسیاری از مردم از طریق درمان های مختلف مانند داروها، فیزیوتراپی و تغییر رژیم غذایی از آرتریت روماتوئید خلاص می شوند. داروها را می توان به صورت خوراکی یا تزریق در مفصل مصرف کرد که ممکن است به کنترل درد و التهاب کمک کند.

در نتیجه، آرتریت روماتوئید یک بیماری خودایمنی ناتوان کننده است که توانایی انجام وظایف روزانه را مختل می کند. درمان های موجود برای این بیماری شامل بسیاری از داروها و اصلاح شیوه زندگی است. با این حال، ممکن است مهم باشد که با پزشک خود در مورد بهترین برنامه درمانی برای شما مشورت کنید.

آرتریت روماتوئید یک بیماری خودایمنی ناتوان کننده است که توانایی انجام کارهای روزانه را مختل می کند. درمان های زیادی برای این بیماری وجود دارد، از جمله داروها و اصلاح شیوه زندگی. شما می توانید کلیپ ما را در

در نتیجه، راه‌های زیادی برای کاهش درد مرتبط با آرتریت روماتوئید وجود دارد. مهم است که هر عادتی را که باعث التهاب می شود کنار بگذارید و در سبک زندگی خود مشارکت کنید.

اجتناب از هر عادتی که باعث التهاب می شود، در حالی که نقش فعالی در سبک زندگی شما ایفا می کند، می تواند به شما در مدیریت آرتریت روماتوئید کمک کند. تغییر سبک زندگی شما با اعمال روش های سالم نه تنها کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد بلکه از آسیب های بیشتر نیز جلوگیری می کند. اطلاعات موجود در این مقاله برای پشتیبانی، نه جایگزینی، رابطه ای که بین یک بیمار/بازدیدکننده سایت و متخصص سلامت او وجود دارد طراحی شده است. این سایت نباید برای مشاوره پزشکی یا حقوقی استفاده شود و بازدید از یک متخصص توصیه می شود.

لطفا توجه داشته باشید که این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و نباید توصیه حرفه ای به حساب آید. توصیه می شود برای مشاوره پزشکی به پزشک مراجعه کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر