آخرین اخبار زلزله خوی در آذربایجان غربی/ ۵۸۰ مجروح تاکنون – شما آنلاین هستید


۵۸۰ مصدوم زلزله خوی تاکنون / خسارت به سه شهرستان

بر همین اساس رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مصدومیت ۵۸۰ نفر در پی وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری در استان خوی خبر داد.

محمدحسن نامی در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین اخبار از خسارات زمین لرزه ۵.۴ ریشتری خوی اظهار کرد: ساعت ۳:۵۱ بامداد امروز ۲۲ مهرماه زلزله ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست. منطقه آذربایجان غربی ، قلبش را تکان داد.

وی ادامه داد: این زمین لرزه تاکنون باعث مصدومیت حدود ۵۸۰ نفر شده و خوشبختانه هیچ فردی در این حادثه جان خود را از دست نداده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران تصریح کرد: ۱۳۵ نفر از مصدومان در بیمارستان بستری و ۵ نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند و حال آنها رو به بهبود گزارش شده است.

نامی با بیان اینکه سه شهرستان خوی، سلماس و چایپاره خسارت دیدند، گفت: ۱۲ روستا نیز آسیب دیدند و ۵۰ واحد مسکونی نیز صد درصد تخریب شد. همچنین بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد دچار ترک خوردگی شدند.

اعلام وضعیت قرمز در ۳ شهر زلزله زده آذربایجان غربی

رئیس جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی همچنین از اعلام وضعیت قرمز در سه شهرستان خوی، سلماس و چایپاره خبر داد.

شهرام میرزایی در جمع خبرنگاران با اشاره به زلزله ۵.۴ ریشتری ساعت ۳:۵۱ بامداد امروز گفت: در پی این حادثه ۳۱ تیم عملیاتی و امدادی هلال احمر شامل ۹۳ امدادگر از سه شهرستان سلماس، خوی و چایپاره به آنها اعزام شدند. برای ارزیابی میزان خسارت احتمالی ارسال شد.

رئیس جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با بیان اینکه سه سطح طبقه بندی رنگی در شهرهای زلزله زده اعلام شد، گفت: بر اساس میزان خسارت و میزان تاثیر زلزله در سه شهرستان خوی، سلماس و چایپاره. وضعیت قرمز است، در شهرستان پلدشت، شوط و چالدران وضعیت نارنجی است و در شهرهای ارومیه و ماکو وضعیت زرد اعلام کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه محل حادثه و مناطق آسیب دیده توسط کارشناسان بر روی نقشه مشخص شده است، افزود: از این رو تمامی پایگاه های امدادی شعبه شمال استان، تیم های واکنش سریع و تیم های اورژانس در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

میرزایی با تقسیم خانوارهای ارزیابی شده در زلزله امروز گفت: در خوی ۹ هزار و ۶۰۵ خانوار با احتساب ۳۴ هزار و ۲۳۹ نفر، در چایپاره ۲ هزار و ۱۵۰ خانوار با احتساب ۷ هزار و ۷۸۱ نفر و در شهرستان سلماس نیز ۳ هزار و ۹۲۱ خانوار شامل ۱۴ هزار نفر ارزیابی شده است. تیم های پشتیبانی و عملیات

وی همچنین از تحویل ۲۰۰ دستگاه چادر به شهرستان خوی خبر داد و گفت: علاوه بر شارژ انبارهای امدادی در مناطق زلزله زده، مجموعه ورزشی مجهز به کالاهای بیولوژیک برای اسکان اضطراری زلزله زدگان در نظر گرفته شده است.

رئیس هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به ارزیابی روستاهای زلزله زده در خوی، چایپاره و سلماس گفت: در پی وقوع زلزله امروز، تیم های ارزیاب هدایت شده، اعضای خانه های حلال و دهیاران و شوراهای مربوطه فراخوان شده و تاکنون ۵۳ روستا مورد ارزیابی قرار گرفته است

میرزایی با اشاره به آمار مصدومان حادثه نیز اعلام کرد: تاکنون ۳۱۱ نفر مجروح شده اند که از این تعداد ۲۷۶ نفر در شهرستان خوی و ۳۵ نفر در شهرستان سلماس هستند، همچنین ۶۸ نفر در شهرستان خوی بستری و ۶ نفر نیز بستری شده اند. در بیمارستان شهرستان سلماس بستری شد.

زلزله خوی به ۵۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد کرد

استاندار آذربایجان غربی نیز گفت: زلزله به ۵۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد کرد.

محمدصادق معتدیان ۲۲ مهرماه در خارج از نشست با مصدومان در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت منطقه زلزله زده خوی افزود: پس از وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری در ساعت ۳:۵۱ امروز در خوی ستاد اورژانس در این شهرستان بلافاصله شروع به کار کرد و در نتیجه این زلزله و پس لرزه های فراوان ۱۲ روستا را تحت تاثیر قرار داد که ۵۰۰ واحد مسکونی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد خسارت دیدند و ۵۰ واحد به طور کامل تخریب شد.

وی با بیان اینکه بر اثر این زمین لرزه به زیرساخت های برق، آب و گاز خسارت وارد شد، گفت: خوشبختانه با مشکلی مواجه نشدیم و آب، برق و گاز در مناطق زلزله زده قطع نشد.

معتدیان با اشاره به آخرین آمار مصدومان زلزله افزود: ۵۲۸ مصدوم به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۱۳۵ نفر در بیمارستان بستری و بقیه به صورت سرپایی مداوا شدند و ۴ نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند و حال عمومی خوب است.

فرماندار تصریح کرد: تمامی واحدهای امدادی و خدمات رسان مشغول کار هستند و تیم ها در حال ارزیابی خسارت هستند.

حضور ۱۵ تیم عملیاتی هلال احمر در منطقه زلزله زده خوی

رئیس جمعیت هلال احمر خوی نیز گفت: ۱۵ تیم امداد و نجات هلال احمر در منطقه زلزله زده خوی حضور داشتند.

رستمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به زلزله ۵.۴ ریشتری ۲۲ مهرماه افزود: بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه تیم امداد و نجات هلال احمر در محل حاضر شد و در حال حاضر ۱۵ تیم عملیاتی در منطقه مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به اینکه خسارت در دست بررسی است و پس از بررسی میدانی کامل آمار صحیح ارائه می شود، افزود: طبق آمار در ۸ روستا گزارش تخریب منازل اعلام شده است که بیشترین تعداد منازل در آن روستا تخریب شده است. . “مرتضی قلی کندی” و ۸ مورد وجود دارد که خسارت در سایر روستاها تا ترک خوردگی است.

رستمی ادامه داد: کانکس های اورژانس در سطح شهر مستقر شدند و آماده ارائه خدمات و اسکان به خانواده های زلزله زده هستند.

قربانیان این زلزله به ۴۹۰ نفر رسید

رئیس دانشکده علوم پزشکی خوی از افزایش تلفات ناشی از زلزله در خوی خبر داد.

حبیب زاده در گفت وگو با ایسنا، افزود: زلزله ۵.۴ ریشتری بامداد ۲۲ مهر و پس لرزه های متعدد باعث مصدومیت ۴۹۰ نفر شد که ۱۰۰ نفر در بیمارستان بستری شدند.

وی گفت: خوشبختانه فوتی گزارش نشد و مصدومان با جراحات جزئی به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.

به گزارش ایسنا؛ زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ۱۳ مهر ساعت ۳:۵۱ در عمق ۱۰ کیلومتری خوی رخ داد و تاکنون بیش از ۲۷ پس لرزه در این منطقه رخ داده است.

ادامه هید…