آبرسانی به ۱۰۰ روستای اردبیل آغاز شد


معاون امور عمومی استاندار اردبیل گفت: آبرسانی به ۱۰۰ روستای فاقد منابع آبی استان اردبیل آغاز شده است.

تامین آب

سید کمال الدین میرجعفریان ۲۱ تیرماه در جلسه شورای فنی استانداری اردبیل آبرسانی به روستاها را یکی از اولویت های برنامه دولت سیزدهم در استان اردبیل در پی خشکسالی برشمرد و اظهار داشت: فضای حاکم بر استان این است. کار، تلاش و تلاش جمعی برای حل مشکل، نه منطقه، آنها با فشار شدید آب مواجه هستند، آنها باید با مشکل مقابله کنند.

وی به آبرسانی سیار در روستاهای فاقد منابع آبی اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۵۰۰ تا ۶۰۰ روستای استان با تانکرها و تصفیه خانه های فعال با حداکثر ظرفیت آبرسانی می شوند.

معاون امور عمومی استاندار اردبیل از تامین اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح های آبرسانی بدون محدودیت خاص خبر داد و اظهار داشت: از محل کمبود منابع خوبی در این حوزه تامین می شود تا شاهد روند بهسازی باشیم.

میرجعفریان بازدید از پروژه های عمرانی و زیربنایی مصوب رئیس جمهور با همراهی اعضای شورای فنی را یادآور شد و افزود: ایجاد کارگاه های چارچوبی در منطقه و تسریع در اجرای پروژه ها با استفاده از حداکثر ظرفیت پیمانکاران و مشاوران داخلی ضروری است.

وی همچنین با اشاره به لزوم احداث مدول دوم تصفیه خانه اردبیل خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۸۰۰ لیتر در ثانیه از تصفیه خانه شماره یک مصرف می شود اما این تصفیه خانه جوابگوی نیاز شهر اردبیل نیست. .

میرجعفریان لزوم احداث واحد تصفیه خانه دوم و تکمیل برج های آب برای جمع آوری آب از سطوح مختلف را یادآور شد و افزود: در سطح استانی در حوزه آب با کمک سرمایه گذاران بخش خصوصی منابع لازم تامین می شود.

وی فعالیت بیش از ۲ هزار شرکت و گروه پیمانکاری را با پایگاه های مختلف برشمرد و خاطرنشان کرد: از ظرفیت این شرکت های پیمانکاری و مشاوران با اولویت استفاده می شود اما بهترین و سودآورترین فضاهای ساخت و ساز و تخصصی برای تکمیل نیمه کاره فراهم شده است. پروژه های تمام شده .

میرجعفریان با توجه به ارتقای کیفی پروژه های عمرانی و ادامه اجرای نسخه مرمتی منطقه خاطرنشان کرد: منابع استانی باید به سرعت تبدیل به کار شود زیرا فصل کاری در منطقه محدود است و اجرای پروژه های نیمه تمام مطلوب است. که در اسرع وقت به حالت تعلیق درآمده و به پایان خواهد رسید.

معاون امور عمومی استاندار اردبیل با انتقاد از فعالیت دیرهنگام برخی از کارخانه های آسفالت گفت: این کارخانه ها باید از اسفندماه راه اندازی شوند تا شاهد تولید آسفالت و عملیات اجرایی در منطقه باشیم و کمبودها، کاستی ها و نواقص این بخش رفع شود. در اسرع وقت. .